Daňové priznanie u účtovníčky a nie v práci

bavaria007
22. jan 2022

Ahojte. Môj muž je zamestnaný vo veľkej firme už mnoho rokov na TPP. Doteraz daňové priznanie riešil vždy v jeho práci, tak ostatní čo vo firme pracujú. Prišiel s nápadom, že si dá daňové urobiť u účtovníčky niekde zvlášť v meste súkromne. Oplatí sa to alebo je to blbosť? Ja vravím, že je to úplne to isté, ako keď mu to urobí účtovníčka v práci tak ako doteraz, vždy mu niečo vrátili. On si myslí, že keď si to dá urobiť súkromne niekde inde mimo práce, tak mu vrátia viac. Ďakujem

qetka
22. jan 2022

@bavaria007 je to blbost, cisla tam uctovnicka nahodi tie iste. Z prace mu daju potvrdenie a podla toho to spravi. Ked robi iba na TPP, tak tam mu nema co spravit inac. Akurat prerobi na tom, ze zaplati tej uctovnicke. Este si to moze spravit aj sam. Elektornicky ho to v podstate naviguje, co nema vyplnene a preratava to samo,

qetka
22. jan 2022

Este teda jedna poznamka, ak mate deti, uplatnuje si niekto z vas danovy bonus na dieta? Si napriklad na RD, alebo bez prijmu? Ak mas prijem v roku 2021 nizsi ako 4124,74, tak si moze uplatnit aj nezdanitelnu cast zakladu dane na manzelku.
Sukromna uctovnicka mu moze tak navyse povedat toto - ci si to uplatnuje ak ma narok. Ale vsetko to spravia v praci, len teda treba im dolozit doklady k tomu (rovnako ako sukromnej uctovnicke)

bavaria007
autor
22. jan 2022

@qetka to mu mala poradiť nejaká kolegyňa v práci, že ona si vždy dáva súkromne robiť a vždy jej niečo vrátia. Ale môj muž predtým predsa decká nemal a bol slobodny, tak nechápem tie jeho špekulácie. Od 2018 má decká aj je ženatý, tak logicky mu dane vrátia, ja som na materskej

tncka
22. jan 2022

@bavaria007 vyjde mu to iste ako keby poziadal zamestnavatela o RZ,akurat ze uctovnicka si vypyta za danove nejake evry. U mna by to mal za 100e🤣🤭kedze je na taketo frcky nemam cas,dam si zaplatit. U inej neviem,mozne 20e🤷‍♀️?

bavaria007
autor
22. jan 2022

@tncka anooo ja som to vravela, ale on si nechce dať povedať, lebo mu to kolegyňa poradila, že keď zdokladuje aj nejaké poistky alebo čo :D

lucka_ke
22. jan 2022

Zákon o dani z príjmu je rovnaký pre zamestnávateľa aj účtovníčku, čo robí súkromne, ak zam. doloží čo treba zohľadní mu to v ročnom zúčtovaní, len treba správne a úplne vyplniť žiadosť o ročné zúčtovanie

eeffka
22. jan 2022

@bavaria007 logicky ti nevratia nic o co si nepoziadas a povinnostou mzdovej uctovnicky nie je sa vyzvedat kazdeho cloveka individualne. Ci si poziadal o danovy bonus a uplatni si zlavu na teba je cisto jeho individuqlne rozhodnutie.
Akurat ta uvtovnicka za peniaze bude ochotnejsia mu vysvetlit poucenie. Ale ak dolozi rovnake podkladyv praci alebo u externistky, vysledok bude rovnaky.

pieksamaki
22. jan 2022

@bavaria007 uroky z uveru..po splneni podmienok...tusim 50%....a podla poctu deti...danovy bonus podla veku deti....ale to zvladnete aj vy sami ...financnasprava.sk.....alebo ipdf.sk

pieksamaki
22. jan 2022

@bavaria007 a dochodkove sporonie do vysky 180 e

mpg
22. jan 2022

@bavaria007 Najlepšie by urobil, keby sa išiel opýtať do učtárne v práci, aké doklady má predložiť a keď ich donesie, tak mu urobí také isté ako súkromná. A máloktorá súkromná účtovníčka mu to urobí pod 50€.

bavaria007
autor
22. jan 2022

@mpg ja by som bola radšej keby nešpekuloval zbytočne. Proste čísla nepustia

veronika9389
21. dec 2022

Niekedy je to o tom, že sa veľa krát stáva, že v práci to vypocítajú zle vlastné skúsnosti a v dnešnej dobe je človek rád za každé euro..ja sama robím dan.priznania 7 rok a cena je prispôsobená situácii na trhu ...