Dovolenka a práceneschopnosť pred nástupom na materskú

mirevi
28. okt 2013

Bola by som rada, keby ste mi niekto vedeli poradiť, ako mám toto riešiť: Na materskú dovolenku nastupujem od 24.12.2013, zostáva mi ešte 8 dní dovolenky (pokiaľ viem, tak si ju môžem vyčerpať celú - považuje sa za výkon práce). Ja pracujem každý 3. deň (takže jeden deň robím - 17hod., a dva dni mám voľno), normálne si v robote vypisujem dovolenku za jednu moju službu ako dva pracovné dni, takže mi zostáva dovolenka 4 služby (to je tých osem dní). Dnes som sa pýtala sestričky u gynekológa, že ako to mám vyriešiť, aby som už december nemusela byť v práci, tak som si chcela tú dovolenku čerpať v decembri pred MD, prípadne ešte dva týždne zostať PN, tak aby mi to vychádzalo do tých Vianoc. A ona že nech sa dám už od novembra vypísať na PN, aby som bola aspoň mesiac doma.. Lenže ja tak dlho na PN byť nechcem, to by som sa z domu veľmi nemohla ani pohnúť. Poraďte mi prosím ako to mám riešiť :( alebo keby som sa dala vypísať u obvodnej dr. na tie dva týždne pred MD, to by nešlo? alebo najskôr PN a potom dovolenku, a potom nástup na MD... už som z toho cvok :(

gapa
28. okt 2013

môžeš najvprv pn a potom dovolenku, lebo 2týž. pred nástupom na md gynekolog asi velmi pn nedá, skôr by ťa dal nástup na md 8týž. pred termínom (miesto 6). Ale je to na tebe, dá sa aj tá pn pred md, napr. chrípku ak by si mala...