Dovolenka pri prechode z materskej na rodičovskú

timea27
7. feb 2012

Ahojte, potrebovala by som poradit, kamaratka personalistka mi tvrdi, ze dovolenku som si mala vycerpat pri prechode z materskej dovolenky na rodicovsku, pretoze sa mi po uplynuti 100 dni rodicovskej dovolenky krati za kazdych dalsich 22 dni narok na dovolenku o 1/12. je to pravda? na MD som nastupila 8.12.2009 z prac.pomeru na dobu neurcitu (uzatvoreneho 1.11.2007) a na RD planujem zostat do 3 rokov maleho. problem je aj v tom, ze pocas MD sme sa prestahovali a neplanujem sa vratit do povodneho zamestnania. kedze mi drzia miesto, budem musiet podat vypoved (na inej forme ukoncenia PP sa mi zrejme nepodari dohodnut) no neviem ci sa mi podari najst si hned pracu alebo sa budem musiet hlasit na UP. mala by som narok na podporu aj v pripade, ak podam vypoved ja? z coho by sa mi vypocitala? vopred vam dakujem za pomoc...

mravvcek
15. jún 2012

Prosim vas potrebujem poradit 🙂 od januara som PN,mam este 37 dni dovolenky,to uz je po krateni,a v auguste nastupujem na matersku konkretne 16.8.Co je lepsie vycerpat tie dni dovolenky pred nastupom na matersku a byt stale PN alebo cerpat ju az po sonceni materskej?Da sa to?Da sa cerpat dovolenka pomaterskej,ked budem poberat rodicovsky sucasne?
Co je vyhodnejsie pre mna?

lianka7
18. jún 2012

@mravvcek Moja, dovolenku mozes cerpat po skonceni materskej,poziadas si u zamestnavatela a automaticky po jej ukonceni si poziadas o rodicovsky.

liz_lemon
18. jún 2012

@mravvcek ale mozes ju cerpat az po skonceni RD, alebo ak by ti vtedy skoncil PP, mozu ti ju preplatit

mravvcek
18. jún 2012

@lianka7
@liz_lemon cize ak zacnem cerpat dovolenku po skonceni materkej,nepodavam ziadost o rodicovsku dovolenku?Ci ta mi zacina automaticky?A ked budem po materskej cerpat dovolenku,budem poberat rodicovsky?
Ja som z toho debilko a zajtra to musim oznamit v praci ako som sa rozhodla.
Ja by som najradsej od 1.7 cerpala dovolenku do nastupu materskej,samozrejme aj kvoli tomu,ze dostanem normalny plat a potm by som plynule presla na matersku.

liz_lemon
18. jún 2012

@mravvcek co ja viem, tak ak sa cerpa dovolenka medzi MD a RD, tak sa asi nepobera rodicovsky prispevok, vlastne si tak skratis dobu jeho poberania
je to na tebe, kludne cerpaj dovolenku pred nastupom na MD

mravvcek
18. jún 2012

@liz_lemon asi to tak spravim,lebo som rozmyslala tak,aby som bola co najmenej skodna,aby som neprisla o peniazky.Len neviem ci mi dobre vypocitali dovolenku,pretoze nasa mzdarka mi vyratala 37 dni po krateni a baby na porade na 30dni 🙂 tak teraz neviem.

liz_lemon
18. jún 2012

@mravvcek skodna nebudes nijako, lebo ci si to vycerpas, alebo by ti to preplatili, peniaze mat budes
ak by ti to zle vyratali, tak budes musiet vratit, to co by bolo vyplatene navyse

mravvcek
18. jún 2012

@liz_lemon hej ale myslim to,ze ked budem cerpat po materskej,tak pridem o rodicovsky 190eur a oni mi to nepreplatia,to pochybujem 🙂

liz_lemon
18. jún 2012

@mravvcek ja by som to medzi MD a RD necerpala, bud pred MD alebo po RD

mravvcek
18. jún 2012

@liz_lemon Ok asi rozhodnute 🙂 aked budem cerpat teraz pred materskou a nahodou pridu neskor na to,ze to zle vypocitali,tak co potom?Ako im vratim dni dovolenky?Nevies nahodou?

liz_lemon
18. jún 2012

@mravvcek vratis im peniaze

mravvcek
18. jún 2012

@liz_lemon ake peniaze,ked budem cerpat dovolenku?

liz_lemon
18. jún 2012

@mravvcek normalne priemer, ktory ti platia pocas dovolenky

skrecok
22. jún 2012

Ahojte,
ja mam podobny problem ako @mravvcek. Tiez som na prerusovanej PNke od januara 2012 a od marca nastalo (rizikova gravidita), v auguste nastupujem na MD a mam nevycerpanych 51 dni dovoleniek. Zistili sme, ze iba 20 dni mi preplatia a zvysnych musim vycerpat co mi vychadza uz od buduceho tyzdna.
Teraz mam dilemu, ci vycerpat este pred nastupom na MD alebo medzi MD a RD. Pri prvom som vycerpala 6 dni medzi MD a RD, ale teraz uz by som zrejme nechcela a po ukonceni RD uz neplanujem tam nastupit...
Pocula som, ze vyplacanie dovolenky zavisi od priemerneho mesacneho platu, lenze ja nemam dlhsie odrobenych, kedze som na PNke ci to nema vplyv na to? Ci je lepsie vycerpat az medzi MD a RD, aby som dostala viacej penazi? Uz som sa raz popalila a druhy krat uz nechcem, prisla som o dost penazi.... Dakujem velmi pekne.

pudisova
5. júl 2012

Dobrý deň, snažím sa získať nejaké info o tom, čo mám urobiť so svojou starou dovolenkou. Môj problém je asi takýto: Od 7.11. 2011 som na Materskej dovolenke, ktorá skončila 1.7. 2012. Za rok 2011 som si nevyčerpala dovolenku asi 14 dní a za rok 2012 som získala ďalšiu dovolenku asi 45 dní (keďže som učiteľka). Moja mzdárka ma núti, aby som si teraz tú dovolenku vyčerpala ešte pred nástupom na rodičovskú dovolenku, inak sa mi bude tá dovolenka krátiť, čo nechcem. Dovolenka sa nedá preplatiť a nechcem si ju ani nenchať po skončení rodičovskej dovolenky. Zároveň ale chcem poberať rodičovský príspevok, neviem či je to možné súčasne čerpať svoju dovolenku aj poberať rodičovský príspevok. Zároveň mzdárka odo mňa požaduje, aby som sa išla zahlásiť do sociálnej poisťovne odo dňa čerpania dovolenky a keď si dovolenku vyčerpám zase sa mám z poisťovne odhlásiť? Mám sa prihlásiť aj do zdravotnej poisťovne? Naozaj sa v tom nevyznám. Pekne prosím o radu.