Gastrolístky platné do konca roka

rakahaka
14. dec 2016

Ahojte, dnes som dostala gastrce, ktore su platne len do konca roka, mam sa ozvat? Beztak su v hodnote 3,15€ a ak viem zvysovalo sa stravne...

miriam11
14. dec 2016

@rakahaka jasne, pekne im to vrat. Ak by sa ohradili, ze ine nemaju, nech Ti to vymenia za peniaze. Povedz, ze s tymto datumom ich uz nikde neberu, co je pravda.

terkaaa248
14. dec 2016

Ahojte, nájde sa tu nejaká dobrá duša z Bratislavy ktorá má "nepotrebné" gastráče? Idú vianoce a peniaze sú problém :( naozaj vás prosím

rakywanda
14. dec 2016

@rakahaka neuspeješ, gastráče sú platné? Sú. Ak ti zamestnávateľ vypláca stravné mesiac spätne, tak aj ich hodnota je správna

rakywanda
14. dec 2016

@miriam11 akože neberú? Do konca kalendárneho roka.

90909
14. dec 2016

no pokial si listky dostala za kalendarny mesiac november, co asi ano, nemas este narok na vyssiu hodnotu listka. ta zacala platit od 1.12. cize nova hodnota ti pripadne az za odrobeny december. v tomto je podla mna ich vyska v poriadku. druha vec je ta platnost. predpokladam ze mzdove objednavalo nove listky az ked bolo iste ze vstupi do platnosti nova hodnota a teda az tie nove listky su na rok 2017. este rozdavaju tieto stare. co sa tyka ich platnosti mne osobne sa teda nikde nestalo ze mi ich nevzali kym su stale platne cize do konca roka ich mozes pouzit..to by som sa asi v danej prevadzke ohradila ze co to ma znamenat..ked ma listok raz nejaku platnost, nemoze si len tak niekto zmysliet ze mi ho tyzden dva pred skoncenim nezoberie...aspon to je moj nazor...druha vec je ze kedze vam ich vydavaju v polovici mesiaca normalne by si ich mala pouzivat aj v januari do toho 15teho cca, co sa v tvojom pripade neda...a to mi pride nefer..

pribinak
14. dec 2016

@miriam11 dnes som platila gastracmi, ktore su do 31.12.2016.

sibalka21
14. dec 2016

Nebudem sa opakovat, ako je vyssie pisane suma je pravdepodobne spravna a ak platia do konca roka, tak ti ich predsa zoberu.. Aj moj otec tak ma a nema ziadny problem....

eeffka
14. dec 2016

@rakahaka vsetko je v poriadku.gastrace mas pozadu za odrobeny mesiac a su platne do konca roka. Ze nikde neberu je hlupost.

miriam11
14. dec 2016

Skuste nimi platit niekde 30.12.2016 a poslu vas,....viete kde. Sikovne personalistky a mzdarky by mali davat gastrace uz v novembri s rokom 2017. U nas to tak funguje, lebo pred 2 rokmi s tym malo dost ludi problem, preto z tohto dovodu sa takto personalne zabezpecilo. Vsak OK, ked beru, tak beru. Ja by som to skusila vratit a ziadat nove s rokom 2017.

havana_frost
14. dec 2016

Tiež sa mi stalo 30 a 31 už nechceli zobrať. Aj som bola v gastrospoločnosti ich vymeniť, neni problém. Ale myslím že za nejaký (nie veľký) poplatok. Prípadne ak je vás viac v spoločnosti, môžete sa spojiť a ísť vymeniť.

rakahaka
autor
15. dec 2016

@eeffka dnes som sa dozvedela, ze su platne na december

rakahaka
autor
15. dec 2016

@rakywanda kedze ich vyplaca za mesiac dopredu, tak co potom?

eeffka
15. dec 2016

@rakahaka ak mate vyplacane za bezny mesiac tak to reklamuj u toho kto ich vydaval, ze mas mat v hodnote min 3,38
vacsinou sa to potom riesi tak ze sa vycisli rozdiel napr na 20listkov 0,23eura*20 = 4,60 a daju ti listok navyse a 1,22 doplatia k vyplate

rakywanda
15. dec 2016

@rakahaka už na to odpovedala @eeffka

deltaa
15. dec 2016

inak to je svinstvo ak ti vyplati gastrace na cely mesiac (tusim ze ti ich nevyplatili k 1. 12. ale neskor) a teda by ti mali vyplatit iba tolko starych listkov (platnych do konca roka) kolko krat budes v praci podla platnej dochadzky alebo nejakeho rozpisu sluzieb, inak ak mas teraz vyplateny gastrac pouzit aj v mesiaci januar tak je to podvod

miskatomy
15. dec 2016

Nam davaju listky spatne...v decembri som dostala za november v hodnote 4€ a na rok 2017

lalinko2010
15. dec 2016

@rakahaka gastrolístky máš platné na december, nie za december.
choď za ne nakúpiť a hotovo.
vyššiu hodnotu gastrolístkov dostaneš v januári ale za december.

rakahaka
autor
15. dec 2016

@lalinko2010 bavila som sa s uctovnickou a je to vyplacane vopred, vcera som dostaal listky za december.

eeffka
15. dec 2016

@rakahaka no aked si hovorila primo s osobou povolanou co ti povedala? ako to bude riesit?
myslim tu nizku sumu, to ci je platne na 2016 al 2017 neriesim lebo to je v ramci zakona

natalienka12
15. dec 2016

@terkaaa248 Daj si vypnúť internet, keď nemáš peniaze a nežobri. Je to úbohé.

limetka55
15. dec 2016

@rakahaka Tak ta suma nie je ok.. Za december uz ma byt min. 3,38€. Chod to urcite reklamovat.. Ja tiez robim s listkami a my davame uz za oktober platne do konca nasledujuceho roka.. Pride mi to voci zamestnancovi nefer, ze ti daju v polke decembra listky platne vlastne len 2 tyzdne.. Za co si budes platit obedy do 15.1? Cele zle.. 😒

moni244
15. dec 2016

@terkaaa248 na to bolo treba mysliet skor a nie tyzden pred vianocami

lalinko2010
15. dec 2016

stravné lístky - Vzťahuje sa na počet odpracovaných dní, prípadne podľa dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom, spravidla mesiac dozadu.

kazuso
15. dec 2016

Koľko lístkov si dostala? Ak hovoríš, že lístky sú na stravovanie v decembri mali byť mať už vyššiu hodnotu a ak si dostala lístky až do 14. januára tak tie s platnosťou do 31.12. ti budú už nanič. Ak si dostala len toľko čo potrebuješ do konca roku tak platnosť je v poriadku a chybná je len hodnota. Dala si veľmi málo informácii, kombinácií je veľa a my si môžeme len domýšľať.

deltaa
15. dec 2016

od 1.12. 2016 sa zvysuje hodnota gastrolistka to znamena ze gastrace vyplatene od tohto datumu uz musia byt minimalne v hodnote 3,38 eur/ks. Treba si zakon prestudovat, tam sa neurcuje ci su gastrace vyplatene za taky a onaky mesica, zamestnavatel ti moze spatne vyplatit alebo aj dopredu aj na pol roka, toto vobec nie je nijako specificky urcene. Ak aj nahodou by ti nevyplatili 3 mesiace a zrovna dnes ti ich idu doplatit tak musia ti za tie 3 mesiace vyplatit uz ponovom.