Internetový predaj - webová stránka

ollynka
4. apr 2024

Dobrý deň,
chcem si založiť živnosť na predaj kníh,šk.zošitov,šk.skriptá, zošity,účtovníctvo. Ako mám začať. Ktorá stránka nie je podvodná na obstaranie webu. Našla som napr. WEBNODE. Máte s tým niekto skúsenosť? Ďalej, samotný predaj kníh. Ako je to s daňovými dokladmi pre kupujúceho. To budem dávať na faktúru, alebo cez registračnú pokladňu? Ďakujem veľmi pekne.

majka_m95
4. apr 2024

Webnode nieeee! Radšej si dajte niekomu urobiť web, poznam slečnu ktorá by to do 400-500€ urobila a určite budú z toho väčšie výnosy ako z Webnode. Keď tak napíšte správu a dám vám kontakt

ollynka
autor
4. apr 2024

@majka_m95 Kde by som ja zohnala 500eur!!! Na začiatok nestačí z Webnode?

egonsk
4. apr 2024

@ollynka ked nemas aspon 1000cku na rozbehnutie webshopu, tak radsej nad tym ani nezvazuj. Potrebujes totiz splnit celkom dost vela veci, aby si to mala korektne a nechodili k tebe soi/danovaci ako po obedne prispevky...

maranco
4. apr 2024

@ollynka chceš na webe predávať mať eshop alebo len web info o prevádzke a predávať budeš len v predajni?

Na eshop buď si prenajmeš hotové riešenie napríklad niečo ako shoptet.sk alebo zoženieš človeka/firmu kto sa eshopom venuje a ti nainštaluje a nastaví niektorý free CMS pre eshopy na tvoj web.

Faktúru vystavuješ ak ti platí na účet a napríklad tovar pošleš balíkom, ak ti platí v hotovosti musíš platbu zaevidovať cez pokladnicu, stačí ti aj bezplatná VRP2.

A ak by si aj rozbehla eshop ešte veľa potrebuješ vraziť do reklamy, do porovnávačov napr. heureka aby o tebe vedeli.

ollynka
autor
12. apr 2024

@maranco eshop shoptet.sk ten ponúka aj možnosť vytlačiť faktúru? Nevieš mi povedať? Alebo na to musím mať program.

maranco
12. apr 2024

@ollynka áno veď to je základná vec
https://podpora.shoptet.sk/hc/sk/articles/58936...
ale faktúru si môžeš napísať aj vo Worde/Exceli nie je predpísané v čom má byť vytvorená, ako má vyzerať iba aké údaje sú povinné na faktúre