Išli by ste do fyzicky náročnejšej práce za viac peňazí?

2. jan 2023

Baby ako by ste sa rozhodli
Zostať v práci v ktorej som dlhšie a mám 680/720€
Alebo ísť do inej ktorá je fyzicky náročnejšia ale mala by som 900€
Som mladá mám 24

ankare
2. jan 2023

Ak si zvyknutá aj na ťažšiu fyzickú prácu, tak by si mohla robiť aj niekde v Lidli a platovo by si bola podobne. Či? Tam je predsa aj možnosť kariérneho rastu.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. jan 2023

@bilberryday možno by som to aj dala ale netrufam si na také..takisto kurzy..v ničom takom nevinikam..

joe33
2. jan 2023

Človek nemusí hneď v niečom vynikať. Stačí si len nájsť niečo čo by ťa mohlo zaujímať a rozvíjať sa v tom. A kariérny rast pôjde aj s tým. V tomto treba mať ale silnú vôľu a aspoň podporu od niekoho.

oli18
2. jan 2023

So strednou zdravotnou mas vela inych moznosti, nez len robit sestricku. Prepac, ale na mna pisobis, ze nemas chut na nic, len istat v zabehnutych kolajach. V prvom rade by si mohla robit obchodneho zastupcu v oblasti zdravotnickych, ci kozmetickych vyrobkov. Alebo v roznych zariadeniach, kde neprides s krvou do styku. Poznam kocku, co robi v nemocnici na oddeleni administrativu. Mas siroke moznosti uplatnenia a ty trcis pri pase. Si malo cielavedoma. Pouvazuj o zmene, si mlada, zvladnes to, ver si .

autor
2. jan 2023

@oli18 kde takú prácu ale hľadať? Lebo väčšinou pozerám na profesii a tam také v mojom okolí nie sú..a s tým neverenim si máš pravdu .to máš tak keď ťa rodičia stále kritizujú a nikdy nepochvalia

joe33
2. jan 2023

Toto ti môžem povedať len jedno. Urob v živote razantný krok a začni bývať sama. A potom sa ti naskytnú aj ďalšie možnosti a nebudeš pozerať na to či ťa doma podporujú alebo nie.
Kritiku mám aj ja a prišiel som na to že sa nedokážem posunúť ďalej pokiaľ budem stále u nich. Ale na to musí človek prísť hlavne sám.

autor
2. jan 2023

@joe33 ja už s nimi nežijem 4 roky ale aj tak mám asi poznačenú psychiku z toho

joe33
2. jan 2023

Tak tu už jedine potom musíš vo svojom vnútri to zmeniť. A potom ti pôjde ostatok. Len sa nezamýšľat nad tým čo si myslia ostatný.

oli18
2. jan 2023

Autorka, napis mi ss.

marca12
2. jan 2023

Isla by som do fyzicky narocnejsej. Naberies kondicku,zarobis viac a casom si mozes nieco ine najst.

zmrzlinka2021
2. jan 2023

A čo tak sú zvýšiť vzdelanie, kvalifikáciu a ísť robiť úplne niekde inde?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
2. jan 2023

@bilberryday odpoveď: nemusím to byť ja 😉 alebo inak povedané: nie všetci iba niektorí.

Netreba rozmýšľať, kto bude čo robiť, treba ísť za tým, v čom je človek spokojný a realizuje sa. Opäť, nie všetci 😉 a tak to má byť

zorkahorka
2. jan 2023

Si mladá, to das.ved nemusis tam robit dlho.kolko vydrzis,tolko vydrzis

andreatytler
2. jan 2023

Podla mna nemas ziadny dovod preco do tej druhej prace neist. Vravis ze to fyzicky das, a budes mat viac penazi. Jedinny dovod preco tu zmenu neurobit je pohodlnost, ze ti staci co mas teraz.

euka210
2. jan 2023

Ved v pohode chod...je to predsa podobne. Ved nebudes robit na stavbe, alebo zvarat ako ten moj.

laila22
2. jan 2023

Veď nemusíš robiť v nemocnici zdravotnú sestru. Môžeš ísť do ambulancie, alebo niekde na recepciu. Myslím, že v zdravotníctve by si zarobila viac.

palicka
3. jan 2023

@oli18 myslím, že zbytočne zavádzaš. Na pozíciu medicínsky reprezentant je takmer 100% podmienkou vysokoškolské vzdelanie. Firmy, ktoré podliezajú tuto požiadavku, sú zväčša kozmetické , ktoré majú nepredajné výrobky a čakajú a tlačia na vyhľadávanie zákazníkov. Myslím, že autorka je v práci spokojná a vlastne podľa toho, čo píše i rozhodnutá. Nie každý musí robiť v kancelárii… aj šikovných ľudí vo výrobe ci s remeslom je treba. A začínajú chýbať čoraz viac!

svetlonos
3. jan 2023

Mas moznost v novej praci robit nadcasy= zarobit 1200-1500€? Zvladnes tu narocnejsiu pracu?
Mne pride tych 200€ tiez malo za narocnu robotu.

autor
3. jan 2023

@svetlonos neviem kde žiješ ale tu môže byť žena rada keď má tých 900-1000€

svetlonos
3. jan 2023

Ahoj,
pisala som ti o skusenostiach a vyplate zeny vo vyrobe na 3 smeny na Slovensku. Je starsia, deti dospele teda je sama a moze robit viac nadcasov. Tie sumy, ktore som ti pisala su naozaj realne na SK aj ked som sa velmi divila. Ked odrobila za mesiac 15 nadcasov, mala 1900-2000€. A chapem, ze mnohe, ktore to tu citaju, budu krutit hlavou, ze je to blbost. Videla som vyplatnu pasku - takze je to pravda.
Musim vsak podotkut, ze je to praca s gumou pri strojoch, po stojacky cely cas. Velmi narocne. Ked robila tie nadcasy, chodila domov len spat a znova do prace. Pre nu na jeden mesiac narocne ale ok.
Samozrejme to nie je v kazdeh vyrobe rovnako ale je to realne 🙂

bluka2
3. jan 2023

O zahraničí neuvažujes? Nemáš záväzky, za manuálnu prácu je lepšie zaplatené. Off Topic, to bol len nápad 🙂

oli18
3. jan 2023

@palicka Nezavádzam, budeš prekvapená, ale práve z tejto oblasti mám viac vedomosti. Nie vždy musí byť na obchodného zástupcu VŠ. Vo farma firmách áno, ale je mnoho firiem, kde nie. Chcela som jej poradiť v ss, neozvala sa. Podľa toho, ako píše, nemá z /podľa nej/ objektívnych príčin, na viac. Autorka, bez urážky. 😉

mira0611
3. jan 2023

Ahoj autorka, tu jeden prispievatel pisal, ze ak ti nevadi manualna praca, tak by si mala ist do Lidla. Ma pravdu. Tam by si zarobila aj cez 1000 euro, dostala by si skvele odmeny ... keby som nemala dieta aj ked ma uz 14 rokov, tak by som urcite zobrala pracu od nich aj ked som administrativna pracovnicka, ani administrativa nie je vyhra, sedave zamestnanie, cely den pred pocitatom, hlava ma casto boli a psichicky som unavena.
Je tazke najst si pracu, kde je rovnovaha.

autor
3. jan 2023

@mira0611 kamarátka.bola.v Lidli ani jej nepredĺžili zmluvu a ani jej nepovedali že jej neoredlzuju len sa nevidela v rozpise

valeria_h
3. jan 2023

Na MK Ťa akurát vysmejú ako operátorku, podľa mnohých je to podradná práca.
Rob to, čo Ťa baví.