Je psychológ preplácaný poisťovňou?

16. jan 2024

Ahojte, u psychológa platím ja alebo psychológ môže byť preplácaný poisťovňou? A potrebujem odporúčanie alebo žiadanku? Či len zavolám a vypýtam termín?

gemerka17
16. jan 2024

Psychológ je hradený aj poisťovňou. Musíš nájsť takého, ktorý je zazmluvnený a nič nedoplácaš. Potrebuješ výmenný lístok od obvodného alebo psychiatra. Psychológovi na priamo úhradu bez účasti poisťovne môžeš ísť aj bez odporúčania.

jamimo
16. jan 2024

poradenstvo u psychológa, psychoterapia môže byť hradená zo zdravotného poistenia. Treba byť pripravená na to, že sa ti sotva podarí nájsť takého. Sú veľmi vyťažený, dopyt prevyšuje ponuku 👆Priprav si 💰
Legislatíva sa možno zmenila, tak nebudem zavádzať, či treba sprievodný lístok 🤷‍♀️

dori2
17. jan 2024

sprievodny listok nepotrebujes a ako pisu vyssiea musi byt zazmluvneny, co vacsina nie je

gemerka17
17. jan 2024

@dori2 ak chce mať sedenia preplacane poisťovňu tak pottebuje výmenný lístok. Odporucanie nepotrebuje k psychiatrovi, ten má vynimku, psycholog nemá.

dori2
17. jan 2024

@gemerka17 posledne info co ako klinicky psycholog mam z komory je ze netreba🤷‍♀️

matkahelka
17. jan 2024

@dori2 v novembri sme boli s dcerou u klinickej psychologicky a bez vymenneho listka od pediatra by sme navstevu platili.

matkahelka
17. jan 2024

ako pisali baby, psychologa preplaca poistovna, ale musis najst takeho, ktory ma s poistovnami uzatvorene zmluvy a to vacsina zial nema. a ked nahodou takeho najdes, cakacky ma niekolkomesacne.

gemerka17
17. jan 2024

@dori2 podľa poisťovne. Dôvera to ma na stránke, VSZP nie. Union neviem, treba si pozrieť. Takže jednak záleží od poisťovne a druha vec od samotného psychologa. Prax je často krát iná a lekári, v tomto prípade psycholog často požadujú výmenné lístky aj keď ich nie je treba, aby to ľahšie obhájili pri preplacani úkonov.

msnesquik
17. jan 2024

Ja chodim na terapiu a preplaca mi ju poistovna

silvia7762
17. jan 2024

Je aj taka moznost,ze nemusi mat zmluvu s poistovnou aku mate ,ale musi to byt zdravotnicke zariadenie.Vo vasej poistovni vam daju tlacivo ktore vypise psycholog a kazdy mesiac tam pise platby a potom raz za polrok alebo rok poistovna preplati.

dori2
17. jan 2024

@gemerka17 dnes sme mali skolenie a veru sme sa o tom bavili a znova nam bolo povedane ze netreba.🤷‍♀️

gemerka17
17. jan 2024

@dori2 treba ešte posúdiť koľko psychológov na danom školení bolo (nie všetci na Slovensku do nohy, že) a koľkí to budú uplatňovať v praxi. Prax je často krát iná.

dori2
18. jan 2024

@gemerka17 toto usmernenie je iz stare, naozaj uz dlho to netreba. ale nevlucujem ze zo niekto napriek tomu moze (z mne neznamych pricin) pytat