Je toto reálny a aktuálny výpočet čistej mzdy?

16. okt 2022

Prosím vás, je toto realny a aktuálny výpočet čistej mzdy? Ďakujem
https://www.podnikajte.sk/vypocet-cistej-mzdy?i...

hugigugin
16. okt 2022

Ano

autor
16. okt 2022

@hugigugin díky

autor
16. okt 2022

@hugigugin prosím ťa a ako to je, som z toho mierne zmetena. Keď ponúkajú hrubú mzdu 1600€, to je kolonka hruba mzda. Čo je potom ta cena práce? Vždy som si.myslela,.že je hrubá mzda, z ktorej idú všetky náklady, cize náklad, ktory zaplatí zamestnávateľ je 1600€...z toho je časť moja mzda, ostatné odvody. Podľa tohoto, nestojím zamestnavatela 1600€ ale oveľa viac...

moni73
16. okt 2022

Z hrubej si platis odvody ty, rozdiel medzi hrubou a cenou prace su odvody co za teba plati zamestnavatel

petamich
16. okt 2022

zamestnavatel za teba plati ovela vyssie odvody ako si platis ty sama za seba 🙂 takze ta cena prace je naozaj vysoka a nie je to tvoja hruba mzda ale mzda + vsetky odvody, ktore plati on do Socialnej poistovne

lenkakravcova
16. okt 2022

Zamestnávateľa stojíš viac.
Je mzda čistá (to máš reálne), hrubá (s tvojimi odvodmi), superhrubá cena práce (s odvodmi, ktoré zaplatí zamestnávateľ ešte naviac za teba, príp ak si živnostník tak toto pýtaš, lebo si z toho všetky tie odvody platíš sama).

autor
16. okt 2022

@moni73 tak to som nevedela. Myslela.som, že všetko ide z hrubej...čiže, keď je napr.na profesii uvedená hruba mzda, tak.proste to si dám do tej kalkulačky ako hruba mzda. Tie odvody, čo platí zamestnávateľ idú mimo mňa...

autor
16. okt 2022

Teda,.myslím.tak, mimo.mna a mimo mojich dohodnutých peňazí v pracovnej zmluve

hugigugin
16. okt 2022

Celkova cena práce je množstvo peňazí, ktore na teba zamestnavateĺ potrebuje. Tam su aj jeho dovody za teba zaratane.

hugigugin
16. okt 2022

Ty máš hrubú mzdu 1600e zaplatis 13.4%poistné a 19%dan. A dostaneš čistú mzdu +danovy bonus na deti. Zaměstnavatel ale odvody ati tiez 35% z hrubej mzdy
A stojíš ho viac.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. okt 2022

Ďakujem všetkym, už chápem.

autor
17. okt 2022

No a toto je ako možné? 1100€ hrubá, db 4 deti. To tak naozaj vychadza?

ejmi25
19. okt 2022

No ja som jelen 800hruba mzda 2 deti jedno od 6do 15 a druhe od 15 odrobim cely mesiac a ledva mam s danovym bonusom pri 172 h 590 e nechapem.