Kedy ísť do práce?

smiletinka
11. apr 2018

Poradte prosim Vase postrehy.uvazujeme s manzelom ze by som po cca roku-roku a pol sla do prace a muz by bol doma s dcerkou.mam moznost sa vratit do prace s velmi zaujimavym platom a poziciou.neodsudzujte ma, chcem len zabezpecit rodinu.ake mate s tym skusenosti.dakujem

maria1678
12. apr 2018

@smiletinka ja som šla, ked mala dcérka 8,5 m., tiež aj kvôli peniazom, no priznám sa, že mi už doma aj prepínalo. No prvých pár mesiacov som robila len tri dni v týždni a to do 13.30 h, mala som dosť dovolenky, takže prechod bol taký postupný. Prácu mám 15 min. peši od domu. Ak sa vie muž o dieťa primerane postarať, tak do toho chod, budú mať pekný vzťah.

bodkolienka81
12. apr 2018

@smiletinka ja som po materskej nastupila spat do prace na ciastocny uvazok, manzel bol so synom. Ked mal syn 1 rok, zacal chodit do jasiel, 3 dni do tyzdna. Vsetko prebehlo dobre, vyhovuje nam to. Pri druhom dietati, by som to spravila podobne

ataner81
12. apr 2018

Po kazdej materskej(mam 3deti)som hned nastupila do prace.Na rodicaku som bola dokopy pri vsetkych 5mesiacov

puntido
12. apr 2018

Ahoj, ja som tiež musela ísť do práce čím skôr, pokiaľ ti môžem poradiť, choď čím neskôr samozrejme ak sa dá. Ja som mala nastúpiť po roku, podarilo sa mi to potiahnuť až do roka a 9 mesiacov, teraz má malý 2 roky, ak by to malo byť ideálne tak po 2 rokoch by som už s ďalším dieťaťom v kľude šla a potom manžel na polroka a tak skolka. Osobne som názoru že ak je to možné tak minimum je rok a pol 🙂 takže ta do toho len povzbudzujem. Aj zo psychologického hľadiska sa zistilo že dieťa potrebuje 1.5 roka mať stabilnú osobu, potom sa to dá. U nás to šlo. Týždeň sme si zvykali. Takže aspoň ten rok a pol 🙂

vierka303
12. apr 2018

No v nasej praci je uplne bezne, ze mamicky nasrupuju do prace uz aj vo veku jedneho roka ci aj skor a neodsudzuje ich nikto, lebo vieme, ze niekedy sa inak neda.. nic si nevycitaj . Drzim palce, nech to vyjde podla vasich predstav

potvora1
12. apr 2018

@smiletinka ahoj, nerozumiem,prečo by Ťa mal niekto kôli tomu odcudzovať, je to Tvoje rozhodnutie a Tvojho manžela...a ak by si išla do práce povedzte po troch rokoch, už by si to lákavé pracovné miesto nemusela dostať a potom by Ti to bolo ľúto. Ja osobne som s prvým bola doma necelé dva roky a pri druhom budem asi 1,5 roka. My obaja pracujeme tiež 5 minút od domu a žiť z toho smiešneho rodičovského nemienim. Držím palce, aby sa Ti v práci darilo😉

erika33334
12. apr 2018

Ja by som chcela ist do prace po pol roku lebo inac o tu pracu pridem ale stale mi nieco hovori ze to nieje dobre polrocne dieta nechat bez mamy tak tadsej asi obetujem pracu a uprednostnim rodinu predsa je dvolezitejsia

m.i.r.i
12. apr 2018

ja som zacala robit po 2 mesiacoch a na matersku a neskor rodicovsku isiel manzel..ale pracovala som z domu, takze to bolo ine..ale ziaden problem...nevedeli sme si to obaja s manzelom vynachvalit..

euka210
17. apr 2018

moja svagrina musela ist, lebo mala ambulanciu, pri prvom bola doma pol roka, pri druhom len 3mes. a moj brat bol doma s detmi. Trochu to bolo vidiet na vychove, lebo otcovia su ini ako mamy, ale inak v pohode. Teda, ked to muz zvladne. Moj by to nezvladol, jemu stacilo ked som bola chora, tesil sa potom do prace 🙂

cecilia68
17. apr 2018

@smiletinka Veď keď chceš, tak choď....Vyzerá to, akoby si si pýtala od žien povolenie 😝 Je predsa každého osobná vec, kedy nastúpi do práce. Niekto ide po dvoch mesiacoch....a niektoré ženy rodia každé tri roky, aby boli na MD asi tak dvadsať rokov 😂

babulkomale
23. apr 2018

@cecilia68 treba niekoho, kto bude robit na dochodky aj tvojich deti 😁

cecilia68
23. apr 2018

@babulkomale To asi ťažko....mládež uteká do zahraničia :( Vy niektoré si myslíte, aké ste skvelé, lebo čím viac detí, tým viac pozornosti, však?

babulkomale
23. apr 2018

@cecilia68 😂😂😂

smiletinka
autor
2. júl 2018

Zienky ste uplne skvele,velmi ma Vase odpovede povzbudili,tesim sa z nich a vidim ze mnohe ste sli skor do prace nez po troch rokoch.este raz Vam dakujem mamicky