Kedy možem učiť na základnej škole?

denisse1311
26. nov 2022

Ahojte, som učiteľka v materskej škole ale mojim snom je učiť na 1.stupni základnej škole, momentálne študujem 1. Ročník odbor Predskolska a elementárna pedagogika. Prosím Vás je možné sa zamestnať na základnej škole aj skôr ako budem mat titul? Dakujem

kacena4
20. feb 2023

@nika185 akože nic v zlom ale pisem vacsinou z vlastnej skusenosti... nechapem naco prispievas do par mesiacov starej diskusii a nie autorovi ale odveci

nika185
20. feb 2023

@kacena4 lebo som citala už vaše prispevky a rada mudrujete aj inde

scorpionflower1
20. feb 2023

@luliu ja som síce neučila na ZŠ, ale učila som na troch SŠ a tam boli vždy nejakí nekvalifikovaní učitelia, najmä jazykári, ktorí mali Cambridge certificate. Vždy to boli ľudia, ktorí ešte študovali externe. Neviem prečo keď na SŠ učí nekvalifikovaný učiteľ by nemohol aj na ZŠ. Jazykárov aj informatikov je málo, na tie pozície zoberú aj nekvalifikovaných s tým, že si dorobia školu v horizonte dvoch rokov a sú zaradení do nižšej platovej triedy.

luliu
20. feb 2023

@scorpionflower1 len je rozdiel učiť jazyk a byť učiteľkou na 1. stupni, kde učiteľ učí všetky predmety, učí deti čítať, písať a pod. Tam nemá čo robiť nekvalifikovany ucitel