Koľko platíte za upratanie bytu?

13. apr 2024

Ahojte dievčatá, rada by som sa opýtala na tie, čo máte pomoc v domácnosti, pani na upratovanie, špeciálne východ, napríklad Košice. Koľko platíte za upratanie bytu? Ja mám 3i byt, väčšinou potrebujem povysávať, zmyť podlahy, umyť WC, bidet, umývadlá, vaňu, vyleštiž zrkadlá, poutierať prach, parapetné dosky, balkón apd. Je to taká práca na 2.5 hodinky. Koľko je taká optimálna cena aktuálne?

anjelicek26
13. apr 2024

Ja len,ze to je práca na 4h...ak nie 4.5 s balkónom, ak to ma byt spravene poriadne... cenu na hodinu netuším...

babulkomale
13. apr 2024

Však si to za tie "dve hodinky" urob, aj s vycistenim vedra, handier, umytim wc po vyliati vody atd. a nemusis ani pani volat.

autor
13. apr 2024

@anjelicek26 no moja pani na upratovanie to spravi za max. 3 hodiny. A cenu jej platim 35 eur, neviem ci to nie je vela. Preto sa pytam, ako stoja teraz momentalne pomocnice v domacnosti.

sheila121
13. apr 2024

Takže ty máš pani na upratovanie a ešte sa ti zdá 35 eur veľa? 🤣🤣🤣 Niektorí ľudia fakt nemajú chrbtovú kosť.

luccija
13. apr 2024

Platíš akurát nie je to vela

lakebabe
13. apr 2024

50 eur byt 80 dom stred slovenska zapadnejsie omnoho viac

Na hodiny to málokto robí väčšina ma tarifu

stanielka17
13. apr 2024

Vela za 3 hodiny??? Nechces rovno aby ti prisla poupratovat zadarmo?

autor
13. apr 2024

@stanielka17 no kolegynka ma pani, co berie 5 eur/h, cize ak to urobi za 3h tak ma 15 eur. Preto sa pytam, ci moja cena je v pohode, ci je nizko alebo ako.

stanielka17
13. apr 2024

Tak si zavolaj pani od kolegynky a mas problem vyrieseny, nie? Ci aj 5€/h je vela?

Hanbila by som sa zaplatit niekomu 15€ za 3 hodiny manualnej prace, ved za to si ledva kupi jedlo na cely den. Podla teba je to v poriadku?

autor
13. apr 2024

@stanielka17 pani ku mne chodit nebude. Je na MD, chodi upratovat v ramci tej dedinky, kde ma kolegynka dom. Chodi 3x do tyzdna, ma 45 eur/t, 180 eur/m. Moja chodi upratovat 2x do tyzdna, 70 eur/t, 280 eur/m, vsetky cistiace prostriedky samozrejme zabezpecim. Ak umyva okna, alebo robi tazsiu pracu, davam jej vyssiu sadzbu.

stanielka17
13. apr 2024

Davas jej adekvatne. Alebo si upratuj sama.

svetlonos
13. apr 2024

Kludne sa ti niekto moze aj zodrat za 2 hodiny! Tebe kolko trvá to všetko co si vymenovala, aby to bolo poriadne? A dolezity fakt - kolko m2 ma byt?
Ja som chodila upratovat pocas materskej, bolo to moje hoby s "vreckovym". Cas, kedy som bez dietata dokazala urobit veci do konca bez prerušenia. Pred 5 rokmi v AT som brala 13e na hodinu. Kavu som si mohla urobit kedykolvek, obedovala som s rodinou. Ked sme sa stahovali, povedali mi, ze hocikedy sa mozem vrátiť.
Oni nespekulovali s cenou a boli si vedomi, kolko je tej prace. Neboli milionari ake ludia so srdcom.
A úprimne ti poviem, ze rovnaku sumu by som pytala aj na SK. Nebola a nie som na to odkazana, ale pracu a cas treba zaplatiť.

autor
13. apr 2024

@svetlonos my sme dohodnute, ze za upratanie ma 35 eur. Ci jej to trva 2.5h alebo 4h je uplne na nej. Ona je sikovna, cize ide jej to od ruky. ja jej casto davam aj veci z domu, ak sa niecoho zbavujem, tak sa jej opytam ci nechce, kupujem jej darceky na narodeniny, meniny a Vianoce a pomaham jej.

svetlonos
13. apr 2024

Tak 5e na hodinu je otrokarstvo! Ok keby studentka, ze vsetko ma a uci sa aj, ze te iphone si odrobi, tak dobre. Ale matka na materskej? Hanba by ma fackovala! Na cierno sa nadie a ani nakup na den z toho nespravi. Keby sa pani nastvala, zobrala uver a odstahovala sa do AT, ma tu okamzite matersku, pridavky vo vyske tej almuzny a za 10 hodim prace tyzdenne okolo 500e k materskej. To by zvladla aj ako samozivitelka. Ja sa divim, ze ludia maju tak pokryveny charakter!

autor
13. apr 2024

@svetlonos ale to nie je moj problem. Ja mam 35 eur/byt, podla mna ferova cena. Len neviem, aky je trhovy benchmark teraz.

stanielka17
13. apr 2024

Predchvilou si sa pytala, ci to nie je vela…

autor
13. apr 2024

@stanielka17 ved sa pytam, ci to nie je vela, ci je to malo, ci je to akurat. Ake ceny teraz idu na trhu Kosice/mesto, 3i byt.

maciatkolulu
13. apr 2024

Kokos,neverím,ty by si to robila za 15 eur????

maciatkolulu
13. apr 2024

Keď si taká ústretová a milá,tak čo ťa škrie nakoniec??? Nemáš peniaze ,tak si uprac v sama... Cena je podľa mňa adekvátna.

autor
13. apr 2024

@maciatkolulu vies co, budes sa cudovat, ale je vela takych zien, ktore na tom nie su financne dobre, maju male deti, su same bez manzela, ze ano, zoberu aj 15 eur.

basulaak
13. apr 2024

Som ale od BA. 50€ dostane fixne. Trva jej to 3h, 2poschodovy rodinny dom 120stvorcov.

maciatkolulu
13. apr 2024

Vieš ako sa to vola? A vieš čo si myslím o takých ľuďoch? Dofrasa máš peniaze na upratovanie a ideš zdierať ženu v núdzi,či ako tomu rozumieť? Či ti kole oči,že ty dávaš viac ako Anka od susedov?🤮

dominikamacakova
13. apr 2024

Mne prišli pred vianocami a pred veľkou nocou. Komplet upratanie čo stihli dvaja za štyri hodiny 50€. (Urobili toho veľa, umyli aj chladničku zvnútra, skrine, stoličky atď atď.) Ďalší raz to isté plus vytepovanie koberca 70€.

autor
13. apr 2024

@basulaak no tak ak 120 m2 uprace za 3h, tak je jasne, ze 66m2 uprace v pohode za 2.5 h. A mat 14 eur/h podla mna nie je az take zle. Dakujem za info 🙂

autor
13. apr 2024

@dominikamacakova to je tiez v pohode cena a boli dvaja dokonca. Teraz si idem dat aj tepovat nieco, ale tam volam tepovaciu sluzbu. Takze pozeram, ze vzhladom na moju velkost bytu je cena primerana.

dominikamacakova
13. apr 2024

@autor áno cena je super. Je to upratovacia firma -upratovačka a pomáha jej majiteľ

laurita285
13. apr 2024

My dávame 60eur/3i byt

lonely66
13. apr 2024

35 za 3 hodiny je úplne v poriadku. dokonca by som napísala, že ešte málo, ak si s jej prácou spokojná. dôležitá je kvality, nie rýchlosť upratania. ak je rýchla a navyše kvalitná, ja by som priplatila. lebo zrejme na to máš, keď si objednávaš upratovaciu službu (či pani).

ivik4
13. apr 2024

Davas jej teraz akurat
Videla by som sa v zadku keby jej dam 15e

lonely66
13. apr 2024

ja som kedysi dávala tepovať koberec, odhadom to bolo cca 16 m2 koberca a sedačku. a to bolo fakt dávno (asi 8-10 rokov dozadu). a vtedy sme platili 30 eur za toto tepovanie. pani to robila dokopy asi 1,5 hodiny (strojom) a všetky čistiace prostriedky si priniesla so sebou. teraz podľa mňa za tento úkon berie minimálne 50 eur.
ale ja som dala. sama tepovať ručne - to neexistovalo, lebo je to namáhavé a ručne ten koberec nasaje viac vody, ako prístrojom, potom sa dlho suší, atď... plus som mala malé dieťa, ktoré sa potrebovalo pohybovať, takže som potrebovala koberec a sedačku, ktorým postačí 1-2 hodinky po tepovaní a dá sa ich ako tak využívať. no a tá pani to fakt urobila perfektne. všetko bolo čistučké, voňavé a dalo sa to ešte ten večer použiť (ak tepovala okolo 14. popoludní).
no a ako píšem, to bolo 30 eur. za 1,5 hodiny a len za tepovanie.
opakovane som ju volávala 2x do roka a vždy obrovská spokojnosť. občas som aj priplatila, len tak, lebo som videla, že si dáva záležať.