Koľko približne stojí založenie si Eshopu?

29. jún 2020

Máte niekto skúsenosť koľko stojí založenie eshopu od profesionála?Nemám skúsenosť platí sa jednorazovy poplatok a potom si viem tovar nahadzovať sama či mesačný paušál a stará sa mi naďalej on o tovar. Išlo by o oblečenie a asi 400 položiek 😊

skusihu
29. jún 2020

Ahoj, webnode je zadarmo portál na tvorbu webstránok.

autor
29. jún 2020

@skusihu to viem ďakujem Ti

s_a
29. jún 2020

no ak si to dáte spraviť cez niekoho, kto to robí vo svojom voľnom čase, tak to vyjde podstatne lacnejšie, ako si to dať urobiť cez firmu, ale dosť často sa stáva, že potom ten človek sa vykašle na údržbu toho eshopu (nemyslím nahadzovanie produktov, ale o stránku sa treba starať, aby bola stále funkčná, prípadne ked sa vyskytne nejaká chyba, čo vie opraviť len programátor) a pri firme máte na to zmluvu, že sa budú o to starať.. a cena záleží od toho čo tam budete chcieť mať, či budete požadovať nejaké špecifické funkcie.. ale môže to byť od tých 10.000 €.. prípadne si pozrite shoptet.sk, tam si to viete vyklikať aj sama, prípadne s pomocou niekoho zručnejšieho, ale tam platíte tiež mesačný poplatok, ale ak chcete jednoduchý eshop s jednoduchým dizajnom, ktorý tam bude na výber a žiadny prečačkaný, tak by to mohlo stačiť.. prípadne mi napíšte súkromnú správu,čo všetko by ste si tam predstavovali mať

s_a
29. jún 2020

a samozrejme že ešte musíte platiť ročne za webhosting a doménu, do nejakých 50 € dokopy

kittykat22
29. jún 2020

Pises o 3 roznych veciach. Jedna vec je dizajn eshopu ako takeho - to robi dizajner, a potom to treba nahodit na pozadie (databazu) ktoru robi programator. Aby ti stranka bezala potrebujes server/support. Keby si si to nechavala robit samostatne tak sa nedoplatis. Najlepsie je kupit si pekny template, zmenit si tam farbicky a pismenka, nahodit na server ktory ti zaruci pozadie + support. Funguje to tak, ze polozky ktore si regulujes musis mat nalinkovane zo skladu cez server na stranku. To cele robi support / platis webost a domenu ako pise vyssie s_a.

s_a
29. jún 2020

@kittykat22 tak napríklad môj muž zvládne urobiť aj dizajn aj ho naprogramovať 😎 :D ale väčšina freelancerov tiež len prerába kúpené šablóny :D firma vybaví všetko "pod jednou strechou" len tam sa to už dosť predražuje

kittykat22
29. jún 2020

@s_a urcite, to dokaze vela ludi, ale niekedy si clovek mysli, ze si najde dizajnera a potom je prekvapeny, ze ma len template 🙂 Ano mas pravdu, ze sa na neznalosti ryzuje 🙂

s_a
29. jún 2020

@kittykat22 tak nemyslím si, že by to bolo že na "neznalosti sa ryžuje" ale spraviť fakt kvalitný a funkčný eshop nie je jednoduché.. akože ak to chce len baba na predaj oblečenia s jednoduchým dizajnom a funkčnosťou, tak to môže zvládnuť aj sama, ale je veľa náročných klientov s tisíckami produktov, čo potrebujú aj kadejaké platobné systémy, fakturačné systémy, rôzne moduly na kupony a zľavy,.. a vtedy je naozaj najlepšie si to dať spraviť firme, čo má skúsenosti.. ved oni z toho platia tiež náklady 🙂 lebo aj kvalitný freelancer čo by to zvládol si už tiež nepýta najmenej

kittykat22
29. jún 2020

@s_a tak ale firmy o ktorych pises maju vlastny IT support. Akonahle to idu vo velkom, tak sa im moc neoplati outsourcing.

s_a
29. jún 2020

@kittykat22 nerozumiem :D ja som hovorila o tom, ak by autorka prišla do firmy, povedala im predstavy o eshope a oni jej všetko spravia.. bud jej môžu zabezpečiť aj doménu a hosting, alebo si to môže klient riešiť sám.. len by to bolo všetko drahé.. a potom druhý spôsob by bol riešiť to sám cez dákych freelancerov, ale tam nemá tú istotu toho supportu.. tiež sme mali klienta, čo si dával robiť eshop cez freelancerov, nič tam nefungovalo, on sa potom na to vykašľal, tak prišli za nami, aby sme opravili chyby po ňom (samozrejme si to zaplatil klient), kým sa urobil na komplet od nás nový eshop

kittykat22
29. jún 2020

@s_a ved ale baba pise ze ma 400 poloziek. Tej staci template. Ja som ti pisala ze pokial ma vlastna firma tisicky produktov, zlavy a cely system, tak obycajne to maju interne. Maju na to vlastnym zamestnanych ludi ktori im robia support, pretoze outsourcing sa im uz neoplati.

jumama
29. jún 2020

Ak nie su ziadne pocitacove zrucnosti - tak potom na tych 400 produktov odporucam Shoptet. Ten si vyklikate aj sama. Plati sa mesacny prenajom - podla poctu produktov + modulov, ktore vyuzivate. Inak by som odporucila aj Wordpress + Wooommerce odporucila, lebo ten je zadarmo, iba niektore moduly by ste si dokupili platene, jednorazovo, ale ak nie su skusenosti, je to zbytocne trapenie. Jedine ak by ste si to dali niekomu spravit, to by tak do 500-1000 Eur asi vam spravili, podla poziadaviek, co vsetko ma byt automatizovane. Na Shoptete si overite, ci vam ten eshop funguje ako ste si predstavovali - ci vam prinasa zisk, alebo musite velmi vela investovat do reklam... a potom viete kedykolvek prejst na ine riesenie, vyrast.. Pri eshope treba hlavne dopredu mysliet na to, ako ho spropagujete - ppc reklamy na Googli, stranka + reklamy na FB, instagram, newsletter, dobre seo na stranke - v tomto sa neustale treba ako majitel ehopu vzdelavat. Nie je to tak, ze mate stranku a ludia vas automaticky najdu. Vo vysledkoch vyhladavania su tie eshopy prva, ktpre maju dobru optimalizaciu, resp. si pozrite, kolko vysledkov dnes uz v Googli je tych platenych - od vasej konkurencie. Ak mate tovar co maju v ponuke aj velke eshopy, uspiet proti ich obrovskym budgetom na reklamy je takmer nemozne. Nedavno zaviedol Google zalozku Nakupy - ak mate urobene XML importy pre Google shopping, tak sa v tych obrazkovych vysledkoch objavite. Ak by ste chceli na Heureku dat veci do porovnavania cien, tak tiez XML import budete potrebovat. A co platenie - budete mat platbu kartou alebo len prevod na ucet a dobierku? A dopravcovia - len posta, alebo aj zasielkovna, kurier? To su dalsie veci co musite preskumat - zistit si, ktora platobna brana by vam najviac vyhovovala z hladiska poplatkov, pretoze tam sa strhavaju za kazdu transakciu poplatky, a nielen za platbu, ale aj za vratene platby, za spravu platobnej brany atd. A dopravcovia - tiez zistit, ci vam pri vasom mnozstve objednavok daju nejake zlavy, aby sa ludom to postovne oplatilo...

adam__7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz