Koľko zarobí predavačka na dedine?

helenka520
6. sep 2016

Ahojte ,chcela by som sa spytat kolko zarobi,alebo aky plat by mala mat predavačka na dedine?,zacca 8hodin denne+sobota 5,5hodin...dakujem.

moni244
6. sep 2016

A myslis, ze je to vsade rovnake? Rataj s minimalkou

helenka520
autor
6. sep 2016

@moni244 cca kolko eur?

evittam
6. sep 2016

@helenka520 Určite minimálna mzda - pre rok 2016 je to 405Eur pri najnižšom stupni náročnosti práce. A nie je to len na dedine-bohužiaľ. A veľmi zle položená otázka - "aký by mala mať plat" - minimálna mzda je toľko čo som napísala (teda samozrejme je to odstupňované podľa náročnosti práce)- to ti musí dať podľa zákona každý a buď to vezmeš alebo nie...všade je to inak - záleží len od zamestnávateľa. Hodinová minimálna mzda pri najnižšom stupni náročnosti je 2,328Eur.

helenka520
autor
6. sep 2016

@evittam lebo mi tvrdi veduca že viac ako 200eur nezarobim nikde.

evittam
6. sep 2016

@helenka520 No je to v hrubom - ak by si pracovala pondelok-piatok 8 hodín pri 20 dňovom pracovnom týždni + soboty 5,5 hodiny tak to máš cca 180 hodín - to máš v hrubom cca 419Eur - v čistom cca 350Eur.

jakales
6. sep 2016

@helenka520 to je kravina ked mas plny uvazok musis minimalne minimalku dostat... A viac ani nerataj predavacky v potravinach maju vseobecne najmensie platy a este rataj ze to z toho mozu znizit ak bude nieco chybat pri inveture.

oliva276
6. sep 2016

Ak predavačka manipuluje s peniazmi, spadá do druhého stupňa náročnosti prác - čiže 486 €/mesačne pri plnom úväzku.

dominika6
6. sep 2016

@helenka520 mžu byť tabulky aké chcú,viac ako 400,- nečakaj..bodka..a to pri inventúre rátaj s tým,že ti budú strhávať manko za chýbajúci tovar..

mirkafu
6. sep 2016

@helenka520 moja mama robí vo freshi v Košiciach vo veľkom freshi už 12 rokov na oddelení pečiva preberá pečivo vykladá pečie plus vykladá tovar na predajni cely den sa nezastaví robí ranné a poobede 2 dni v týždni ma voľno a dostáva od 360 do 390 max ... Otrasne a chcela by som vedieť aky je toto stupeň náročnosti ??? Alebo taký čašník robí 12 a viac hodín denne mesačne odrobí vyše 250 hodín urobí za den 100 km (obrazne povedané ) robí s peniazmi preberá tovar nestíha sa najesť a napiť a dostane 2 až 2,50 na hod.. ??

mirkafu
6. sep 2016

@helenka520 moja mama robí vo freshi v Košiciach vo veľkom freshi už 12 rokov na oddelení pečiva preberá pečivo vykladá pečie plus vykladá tovar na predajni cely den sa nezastaví robí ranné a poobede 2 dni v týždni ma voľno a dostáva od 360 do 390 max ... Otrasne a chcela by som vedieť aky je toto stupeň náročnosti ??? Alebo taký čašník robí 12 a viac hodín denne mesačne odrobí vyše 250 hodín urobí za den 100 km (obrazne povedané ) robí s peniazmi preberá tovar nestíha sa najesť a napiť a dostane 2 až 2,50 na hod.. ??
@helenka520 čiže predavačka na dedine podľa mna max.. 300 EUR a tie tabuľky o minimálnej mzde sú sprostosti realita je úplne iná

sashabb
6. sep 2016

Je to tak ako píše @oliva276 😉
Horšie je to, že málokto to vie. Nedávno to dávali dokonca v TV aby si ludia na to dávali pozor a ohrádzali sa. Treba to riešiť kontrolou a hneď budu mať problem. Netreba si to nechať 😎

liaka
6. sep 2016

Jednota uz v cistom - 330€

andra77
6. sep 2016

pepco predavačka 440 eur v hrubom... 🙂

evittam
7. sep 2016

@mirkafu Pravdu máš - celé je to zle. Ale tá minimálna mzda sa musí dodržovať - či už si myslíš alebo nie, že je to blbosť - pod 405Eur v hrubom alebo 2,328/hodina ísť nemôže žiadny zamestnávateľ. 😉 Zákonník práce nepustí - a čo sa týka tej náročnosti a toho odstupňovania - no tak to už si nájdi sama kto pod aký stupeň spadá. 😉 Čiže žiadna sprostosť. Je to len o ľuďoch - ako napísala @sashabb. Ak má čašník al.predavačka v zmluve, že nerobí s peniazmi a má ju postavenú tak, aby spadal/a pod prvý stupeň a napriek tomu je to inak tak buď otvorím ústa a ohradím sa alebo s prepáčením "držím hubu" a potom som vlastne spokojná/ý.....🙂

stastnablcha
7. sep 2016

na zmluve by si mala mat cca 2,70 na hodinu hrubeho. to je to co minimalne musis zarobit. ako uz pisali baby, akonahle mas podpisanu hmotnu zodpovednost (a to v obchode kde pracujes s peniazmi musis mat - inak by si nebola zodpovedna za stav kasy) tak 2,7 je minimalna mzda. ak nahodou dohoda o hmotnej zodpovednosti nieje, tak ti manko nik nemoze prisit🙂

helenka520
autor
7. sep 2016

@stastnablcha Ahoj dakujem vam za radu,ja mam zmluvu na dohodu,kde nemam určeny zarobok len mam napisane že za minimalnu mzdu,zo skušobnou dobou 3mesiace,a niečo take ako hmotna zodpovednost tam nefiguruje.Okrem pracovnej zmluvy som nič ine nepodpisovala.Všetko si robim sama preberam tovar prepočitavam,pišem cenovky na každy jedn kus,vykladam,a aj ked pride iny tovar ako zasobovanie tak ho tak isto preberam ,vyplacam ,davam nan cenovky ,vykladam a ešte,aj robim s kasou,mynuly mesiac mam odrobene 205,5hodin za 200eur.

veaaa
7. sep 2016

@helenka520 "krasa"

evittam
7. sep 2016

@helenka520 Tak sa nechávaš pekne okrádať. Ja nechápem takýchto ľudí - a potom, že si páni podnikatelia dovolia všetko, keď si to necháme. Ach jaj žena, ako si mohla podpísať nejakú zmluvu kde nemáš uvedené za čo pracuješ?! To ti mohli dať , s prepáčením, na konci mesiaca aj prd alebo prípadne by ti povedali - veď si sprav nákup do určitej sumy.
Predpokladám, že ani výplatnú pásku nemáš a ani nič podobné. Ak pracuješ viac než 4 hodiny denne aj keď na dohodu, tak máš ešte nárok aj na stravné lístky alebo teda aby ti zamestnávateľ stravu zabezpečil. By som im tam poslala inšpektorát práce len taký "fukot".....

moni244
7. sep 2016

@helenka520 tak sa ohrad, posli tam inspekciu, ak mas odvahu

helenka520
autor
7. sep 2016

@stastnablcha no ked to tak vezmem tak nemam ani to 1euro na hodinu.

helenka520
autor
7. sep 2016

@moni244 na to odvahu to nemam,taka svina neviem byt,..najhoršie je to že je to rodina.

evittam
7. sep 2016

@helenka520 Tak prepáč-ty taká sviňa nevieš byť, ale že tá tvoja rodina je teda riadna sviňa, že ťa takto okráda to je super?! Tak potom "drž hubu a krok" aj naďalej a "živor".....prepáč ale musela som. By som fakt chcela vidieť tú výplatnú pásku - koľko ti vôbec napísali hodín tam a podobne - takéto čachre-machre dobre poznám. Ale keby ti dali aspoň zarobiť......Je mi na grcanie z tohto tu. 😠 A ty im tam ideš akože naďalej robiť slúžku?

moni244
7. sep 2016

@helenka520 tak dalej nechaj zo seba robit handru

salfusco
7. sep 2016

to je tak,ked ludia nepoznaju na co minimalne maju narok a zamestnavatelia ich tymto sposobom okradaju,lebo si povedia,že sa najde niekto iny...Nie, riesenie je dať podnet na inspekciu

evittam
7. sep 2016

@salfusco Presne tak....lebo sa ľudia boja - ale ako ja hovorím "kto sa bojí, nech nechodí do lesa"..... 😉 Fakt celé zle, normálne sa mi zdvihol tlak. 😅

pillipilli
7. sep 2016

Ak robis v Jednote, tak tam by si nezarobila ani minimalku, na dedinach im ani to nevychadza tak im do minimalky doplacaju. Potom nejake to manko a vitaj na slovensku...

evittam
7. sep 2016

@pillipilli No len ona nemá ani tú minimálku. Za odpracovaných 205hodín jej dali almužnu 200Eur - to nie je "vitaj na SVK" ale to je zločin - robia z nej handru a ona si to nechá - lebo veď rodina-by som takú rodinu........ 😠

helenka520
autor
7. sep 2016

Už som im povedala dnes svoje...nech si najdu niekoho ineho za tu žobračenku..no uvidim čo a ako to budu riešit,lebo takto to dalej nejde.Je to fakt sakramensky malo..no uvidim večer,mi daju vediet..to som na to velmi zvedava. 🙄

evittam
7. sep 2016

@helenka520 Tak cudzieho by si takto nemohli dovoliť okrádať. Si mi ale neodpovedala - máš výplatnú pásku? Prečo si podpísala zmluvu, kde nemáš jasne napísané koľko máš zarobiť? Vedieš si dochádzku?
A ideš čakať do večera? No v prvom rade by som im to vytmavila čo a ako a žiadala ich nech mi doplatia chýbajúce peniaze - ak ti môžem poradiť - pri minimálnej hodinovej mzde si mala nárok na hrubú mzdu vo výške: 478,40 Eur čo ak by normálne oficiálne priznali a platili z toho odvody aj za zamestnávateľa a aj za teba tak v čistom by si mala dostať cca: 395,60 Eur. Plus samozrejme stravné.

salfusco
7. sep 2016

@helenka520 za 205 hodin vsetko pod 470 v hrubom je okradanie