Koľko zarobí predavačka na dedine?

helenka520
6. sep 2016

Ahojte ,chcela by som sa spytat kolko zarobi,alebo aky plat by mala mat predavačka na dedine?,zacca 8hodin denne+sobota 5,5hodin...dakujem.

salfusco
7. sep 2016

@evittam akosi aj pochybujem,že ma pracovnu zmluvu a mozno ani nie je evidovana na SP a ZP,necudoval by som sa ani,kedze su aj take pripady

evittam
7. sep 2016

@salfusco No, toto aj mňa napadlo. 😖
Na jej mieste si to zistím a pošlem im kontrolu odvšadiaľ - rodina-nerodina. Nech mi vylezú....ak sa oni dokážu k rodine takto správať, tak mi nestoja za to aby som im akože nerobila problémy. A ešte sa jej určite za chrbtom smejú aká je len sprostá a nechá sa takto využívať.....

lalinko2010
7. sep 2016

@evittam - mam zmluvu na dohodu - to nie je TPP.
Niečo tu nehrá?!

evittam
7. sep 2016

@lalinko2010 Nechápem tvojej otázke? 😕

moni244
7. sep 2016

@helenka520 počuj, pozisťuj si, či za teba vôbec platí odvody, zdravotku, aby si nebola prekvapená a čo pomôže, keď si povieš svoje? akurát ťa nahradia ďalšou, čo bude držať ústa a krok, na takýchto treba poslať kontrolu

lalinko2010
7. sep 2016

@evittam no písala že robí na dohodu. na TPP.

evittam
7. sep 2016

@lalinko2010 No veď to je jedno ako robí - stále jej patrí minimálne minimálna mzda - na dohodu to býva väčšinou hodinová.....Čo viac sa ti na tom čo som napísala nezdá? 🙂

mysga
7. sep 2016

205 hodin a 200 eur? :-O čo výplatná páska?

doty1
7. sep 2016

Ako nech sa na mňa nik nehnevá, ale zarobiť za celý mesiac 200€ a ešte byť ľudomil, lebo však je to rodina.....no comment....vlastne sa ani "rodine" ani nečudujem, si asi celkom jednoduchý objekt na odrbávanie....
Na tvojom mieste požadujem riadnu PZ (ak ju nemáš), ak robíš s peniazmi a máš podpísanú hmotnú zodpovednosť tak 2.stupeň náročnosti (min.hrubá mzda 486€), stravné lístky alebo inak zabezpečený obed ak pracuješ viac ako 4 hodiny. A dovidenia práci česť rodina nerodina....200€ sú tiež peniaze ale či sú hodné celomesačnej driny bez minimálnych nárokov (???)...a tom som tiež zamestnávateľ

salfusco
7. sep 2016

@lalinko2010 aj ked robi niekto na dohodu,nemoze dostavat zo zakona nizsi plat,ako je minimalna mzda,rovnako aj vtedy je zanho zamestnavatel povinny odvadzat odvody.Jedine,na co zamestnanec nema narok je dovolenka a narok na stravovanie,pokial mu zamestnavatel pri dohode neodvadza nemocenske poistenie,tak ani na PN nema narok.

evittam
7. sep 2016

@doty1 No mne to príde presne ako ten typ "rodinkárstva", že žena asi dlho nemohla nájsť robotu, tak jej chudiatku nejakú dáme a veď bude rada, že je rada a ak sa jej nepáči tak môže ísť......Ako som už písala a budem sa opakovať-celé zle. 😠

lalinko2010
7. sep 2016

@salfusco ja toto viem.
@evittam rozumiem, ale ide mi o to, že robí na dohodu a maká ako otrok?
nie je tam tak že môže len určitý počet hodín odrobiť ročne?

salfusco
7. sep 2016

@lalinko2010 to si mozno mylis s nadcasmi,ktore su obmedzene,alebo s pracou na dohodu ,ked si evidovany na urade prace,ked mozes popri poberaniu podpory,resp.evidencii na UP odpracovat mesacne na dohodu isty pocet hodin,kde max.mozny prijem je nieco cez 100 eur (presne neviem..tusim 143 eur,ci tak nejak)

lalinko2010
7. sep 2016

@salfusco aj tomu to rozumiem.
ale moja známa neni na up a dali jej dohodu, že môže odpracovať do konca roka 350 hodín, dohoda s nepravidelným príjmom, zastupovanie, ale za 2 mesiace + pár dní odpracovala hodiny. popri tom má ešte jednu dohodu, na dve hodiny denne, každý deň.

mirkafu
7. sep 2016

@evittam áno mas pravdu ale v dnešnej dobe si otvoriť hubu nieje veľmi výhra lebo ti povedia ze ked sa ti nepáči tak môžeš ísť a ked si rada ze si si aspon niekde zohnala prácu tak si rada

salfusco
7. sep 2016

@lalinko2010 hej,je to tak,ale obmedzenie týždennej pracovnej doby stanovené nie je, takýto zamestnanec tak môže mať aj 40-hodinový pracovný úväzok.

intrograla
7. sep 2016

To okrádanie tu vždy bolo a bude, lebo vždy sa nájde nejaký nešťastník čo za tu žobračinu robiť bude. Tak načo potom platiť viac?

evittam
7. sep 2016

@lalinko2010 Áno na jednu dohodu môžeš odpracovať maximálne 350 hodín ročne. Ale veď ako sme tu už písali - silno pochybujem, že má vôbec nejakú zmluvu a ak aj má tú dohodu, tak pokiaľ nevidela výplatnú pásku - ty si myslíš, že jej normálne priznali tých 205,5 hodiny? Keď ju takto okradli? Nebuď "naivná"... 😉

lalinko2010
7. sep 2016

@evittam ja som neni naivná, ja som preto písala že niečo tu nehrá, že je to čudné všetko.

evittam
7. sep 2016

@mirkafu Prepáč, ale kde by som robila otroka a slúžku tak tam by som nerobila - za 200Eur? To je okrádanie a zneužívanie sprostých ľudí - prepáčte všetci, že to tak píšem ale inak nemôžem lebo je to pravda. Za tie peniaze by som ani nevstala do roboty...a mysli si o tom čo chceš. Ty by si robila od rána do večera ako dotyčná a držala by si tú hubu za tých 200Eur?

evittam
7. sep 2016

@lalinko2010 Preto som to dala do úvodzoviek - myslela som to ironicky 😉 . No tu "nehrá" všetko......

ariannazara
7. sep 2016

bože to len my musíme na tom Slovensku živorit .. Za také výplaty sak to je na smiech normálne

lalinko2010
7. sep 2016

@evittam 😉 ja viem že to bolo ironicky.
tu veľa toho nehrá. šak za 200eur robiť všetko?
ale keď sa to tak zoberie, tak je viac takých ľudí čo tak veľa robia za málo peňazí.

mysga
7. sep 2016

Ja by som chcela vedieť - začala si tam pracovať s informaciou, že to bude za 200 eur? Alebo ti slubili 350 a prišlo ti len 200? Alebo si niekde robila mesiac bez dohodnutej mzdy?

evittam
7. sep 2016

@mysga Veď jasne napísala, že podpísala nejakú dohodu bez uvedenia mzdy...čo už je podľa mňa pekná hlúposť.

evittam
7. sep 2016

@lalinko2010 No, ale keď sa to tak zoberie tak tí ľudia si môžu za to len sami. 😉

lalinko2010
7. sep 2016

@evittam presne!
podpíše dohodu bez mzdy.
ja len obdivujem toho čo vymyslel dohody, to bol kretén! toho by som dala robiť na dohodu a nech vyžije z tých peňazí čo má na papieri a nie z tých čo dostane na ruku.
najlepšie je že je na up, dohodár s platom cca 149 eur alebo menej čiže 10eur mesačne, dostane HN a rehoce sa do ksichtu, že šak na ruku dostane ešte 500eur. ale šak papier znesie všetko!
toto sú len príklady, ale stavbár na dohodu robí, zarobí 35eur v čistom za mesiac? čo robí?????? 😠

salfusco
7. sep 2016

ludom chybaju zakladne vedomosti vo viacerych sferach života,nielen v pracovnom práve

doty1
7. sep 2016

@evittam áno, je to presne ten typ rodinkárstva....ale veď aj mne musí byť jasné, že makať 200 hodín za 200€ asi nebude celkom "normálne".....inak súhlasím s tebou, je to síce tvrdé, ale ľudia sú ako sprostí, majú pocit, že zamestnávateľ môže z teba stiahnuť kožu a ich jediné právo je ráno sadnúť na bus, prísť do práce a byť rád... 😝 a 80% zamestnávateľov toto chatrné pracovné sebavedomie zamestnancov aj patrične využíva

mirkafu
7. sep 2016

@evittam nie ved ja nehovorim nech ide robit za dvesto eur ??ale podla mna na takej dedine zarobi max 300 eur