Koľko zarobí predavačka na dedine?

helenka520
6. sep 2016

Ahojte ,chcela by som sa spytat kolko zarobi,alebo aky plat by mala mat predavačka na dedine?,zacca 8hodin denne+sobota 5,5hodin...dakujem.

stastnablcha
7. sep 2016

@helenka520 helenka mozeme to cez IP rozpisat, ako vidim, zakon sa u vas nedodrzuje
ide ma rozhodit ked vidim ako sa ludia okradaju. akurat otazne je, ako si prisla k sume hodin 205 (ak si dobre pamatam).. vyziadaj si vyplatnu pasku - ak si ju uz dostala pozri sa na to kolko hodin ti zamestnavatel realne naratal. totizto ak mas zmluvu ze mozes robit len 20 hodin tyzdenne, tak ti pokojne povie ze vsetko ostane si robila vo svojom volnom case zo svojej dobrej vole...
ak chces, pozriem ti tie zmluvy a veci... ale vzdy najhorsia vec co sa moze v rodine udiat je, ked jeden pre druheho pracuje :(
@evittam ak pracuje na dohodu je na zamestnavatelovi ci bude mat stravne listky alebo nie.. v dohode je uvedene ze pracuje za minimalnu mzdu, takze prd nemoze mat ani si nemoze urobit nakup... to by muselo byt dopredu dohodnute ..
mimochodim, inspektorat prace by zistoval ci je pani v socialnej poistovni prihlasena - teda ci sa za nu platia odvody do statneho. potom nalezitosti zmluvy ktore podla vsetkeho dodrzane su - aspon naoko...

minnie55
7. sep 2016

@mirkafu som v soku, co si napisala o plate vo Freshi v Kosiciach. Suseda robi predavacku vo Freshi na Luniku II, v casti maso-udeniny a minule mi tvrdila, ze zarobi 800 v cistom. Skoro mi oci vypadli. Vraj ma kadejake priplatky - napr. za to, ze nefajci, ze nie je PN, ......tak ja neviem. Zdalo sa mi to strasne vela, ale dusovala sa, ze fakt ma taky plat.

mirkafu
7. sep 2016

@minnie55 na mäse majú stále viac ze vraj ale až toľko ?? Videla som mamine pásky síce naposledy pred 4 rokmi ale minule jej došla výplata na účet sme boli akurát spolu tak som videla ze koľko

evittam
7. sep 2016

@mirkafu Pri minimálnej mzde podľa Zákonníka práce zarobí to čo som tu už vyrátala - a bolo tam viac prípadov-menej určite nie. 😉

evittam
7. sep 2016

@stastnablcha No veď súhlasím - a aj pri dohode musí zamestnávateľ nahlásiť zamestnanca či už do SP tak aj do ZP......

andra77
7. sep 2016

@minnie55 800eur v čistom? utopia... 🙂

salfusco
7. sep 2016

@andra77 to je malo ci vela?

andra77
7. sep 2016

@salfusco je to veľa na predavačku, taký plat ma pomaly veduci v obchode, ktoré sú v obchodných centrách a majú centrály v zahraničí 🙂

evittam
7. sep 2016

@andra77 A toto je na tom to najsmutnejšie....

helenka520
autor
7. sep 2016

@stastnablcha ano platia za mna odvody do Socialnej poistovne v tom som si ista lebo mi ukazovala papiwre a som vzata len na dohodu lebo ja som sa s nou dohodla lenze len na tom ak bude predavacka marodovat tak ju zastupim no ta predavacka maroduje uz 2.mesiac a ja za nu robim vsetko zobrata som len na polovicny uvezok to je 22,5 hodin tyzdenne no odrobim viac..ale plat..no uvaz o nicom..no nechcem len koli tomu odist lebo byvsm na define a poohovarali by ma vselijak..

mysga
7. sep 2016

@helenka520 takže polovicu času robíš zadarmo. :D wau. A potom, že zamestnávatelia zdierajú ľudí. Jasné, keď sa nechajú.

mirkafu
7. sep 2016

@evittam oks 😉

mirkafu
7. sep 2016

@helenka520 tak nech idu susedia robiť za 200 EUR preboha mala by som v riti či mabudu ohovárať ... Preboha

doty1
7. sep 2016

@helenka520 to naozaj budeš radšej ticho len aby ťa niekto neohováral?? Nestíham sa čudovať.....

stastnablcha
7. sep 2016

@helenka520 helenka uplne chapem.. lenze ak sa odrobi viac tak sa musi aj viac zarobit. a myslim ze sa to da povedat aj bez hnevu.. rodina je rodina a preto si myslim ze tieto veci sa musia vydiskutovat aby boli vycistene vztahy... nieje nic horsie ako ked sa s rodinou prestanete bavit kvoli par euram co za to nestoja.. a pocit krivdy na oboch stranach toto moze vyvolat. preto netreba drzat pusu, ale rozpravat

minnie55
8. sep 2016

@andra77 ano, dusovala sa, ze tolko v cistom.

evittam
8. sep 2016

@helenka520 A čo konkrétne ti ukázala - vypočítané odvody, alebo že sú aj zaplatené? A odvádzať majú aj do ZP. No a ďalej máš úväzok na 22,5h týždenne - robíš omnoho viacej - čiže dotyčná okráda nielen teba ale aj štát - by som ich nahlásila všade - a by sa potom spamätali po krásnych pokutách. Ak by si teraz musela ísť napríklad na PN tak dostaneš z tých odvodov, ktoré ak odviedla veľmi biedne peniaze a robila si ako "mula". Čo k tomu dodať?!

moni244
8. sep 2016

@helenka520 jaj, tieto dedinske zenusky, radsej sa budu zdierat, len nech dedina neohovara, toto je normalne smutne.

evittam
8. sep 2016

@helenka520 Tak naďalej nechaj zo seba robiť slúžku, otroka. Naďalej pracuj od rána do večera a maj veľký prd - veď rodina to potrebuje. A to len preto, aby ma neohovorili. No ti poviem úprimne - by som ich ja tak ohovorila po celej dedine akí sú to hajzlíci a ako okrádajú ľudí aj štát, že už by sa našiel aj niekto iný, čo by na nich kontrolu zavolal. 😉

evittam
8. sep 2016

@moni244 To už nie je smutné. To už je hlúposť týchto ľudí. Ale čo už. Nech sa potom nesťažujú.... 😖

moni244
8. sep 2016

@evittam len na to doplacaju aj ostatni

evittam
8. sep 2016

@moni244 Netvrdím, že je to jednoduché nájsť si prácu, ale ak človek "drží hubu" tak aj tak dopadne - môj názor. Proste ak sa mi niečo nepáči ja si to vždy vydiskutujem a aj s rizikom straty práce, nakoľko nie som ten typ, že ma bude niekto využívať a ešte sa mi aj poza chrbát smiať - takú prácu nepotrebujem. Možno to vyznieva trošku namyslene - ale nie je to tak-je to proste fakt. Moje pracovné skúsenosti, prax, kvalifikáciu si vážim. A nezískala som to všetko za rok-dva.....takže tak. 🙂

dominikamacakova
24. jan 2023

Neviem ako som sa dostala k tejto téme, ale normálne sa mi dvihol tlak. @autor dúfam, že tam už nerobíš 😂