• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koniec materskej a výpoveď v práci. Ako na to?

23. apríla 2012 
dievcta potrebujem surne poradit,,poradte mi zajtra,,,v sobotu mi skoncila materska a v piatok som sa v praci dohodla na vypovedi,kedze pre mna nemaju pracu,,ale uctovnicka mi poslala vypoved ze: dohoda o skonceny prac.pomeru podla zakonika prace § 60.na ziadost zamestnanca,bez udania dovodu,,kedze sme sa dohodli spolu na vypovedi dohodou,,som jej to nepodpisala,,nie ja osobne davam vypoved,,,oni mi mali dat,,uctovnicka mi teraz volala ze § 60 je dohoda ,tak by to nemalo nejak na urade prace vadit,,mozno ze vobec mi neuznaju podporu ,ale aj tak mi to vadi lebo nie ja som chcela tu vypoved,,poradte mi rychlo co mam robit ,lebo do troch dni sa mi treba hlasit na urade,,,nerada by som keby so mnou chceli nejak vybabrat,,,diky,,
29. jún 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
edita.. dovod vypovede nema vplyv na podporu...
na podporu ma vplyv ci si v obdobi poseldnych 4 rokov platila poistenie v nezamestnanosti aspon 1095 dni.. teda tri roky.. /odbodie RD je obdobim. kedy sa ti platenie tohto poistenia nezapocitava. odbdobie MD sa zapocitava..

takze len tak zhruba..
sledovane obdobie 1.7.2009 - 1.7. 2005

toto bude fakt len zhruba lebo neviem datumy kedy si nastupovala na MD RD a tak.. cize dajme tomu ze si isla na mD 6 tyzdnov pred porodom
a na MD si bola do 6 mesaicov veku dietata.. teda do 27.12.2006
teda obdobie od 1.7.2005-27.12.2006 sa ti rata.. /predp. ze si robila do nastupu na MD/ co je 545 dní /plus minus/

a teda s najvascou pravdepodobnostou nesplnis podmienku tych 1095 dní platenia poistenia.. a nárok na podporu nevznikne..

co sa týka výpovede tak ja osobne by som trvala bud na odstupnom 2 mesacnom.. alebo na dvojmesacnej vypovednej lehote.. kedy ti musia platit.. aj ked nemaju pre teba pracu..
29. jún 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
na MD som bola tri roky a iba jeden rok mam odrobeny v praci,,a poistenie mi platili oni,ja z podporou ani moc nepocitam,,ani odstupne mi nedaju,lebo vraj nemaju na vyplaty,,,co mna to nezaujima,,ale si myslim ze zato mi dali ukoncenie prac,pomeru zo strany mojej,aby mi nevznikol narok na odstupne,,,
29. jún 2009 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
edita,
ak ti je jedno, že nedostaneš odstupné (s podporou v nezamestnanosti nepočítaj, ak si si počas čerpania RD neplatila dobrovolne poistenie v nezam.), tak je jedno, či je v dohode uvedené, že si požiadala o ukončenie PP ty. Nemá to vplyv na evidenciu na UP. Má to len vplyv ako píšeš, na odstupné. Tiež si myslím, že je to škoda.
29. jún 2009 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
edita ak nemaju pre teba pracu nech ti daju vypoved oni. mna caka presne to iste. ale nech pekne zaplatia aspon odstupne
29. jún 2009 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ahojte dievcata,,bola som dnes po vypoved ,opravili mi ze dohodou,bez udania dovodu,,ani odstupne mi nedaju,,lebo ze je to na dobrej voli sukromnika,,a oni odstupne nedavaju,,niesu povinny,,,ani na up nic nedaju,,bola som stihla som aj to vybavit,,podporu nedostanem kedze mam len rok odrobeny,okrem md,a ze manzel ma dobry prijem,,tak mam utriet usta,,,no nevadi,dufam ze coskoro si najdem pracu,,aj ked cez prazdniny este nechem ist,,
30. jún 2009 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na dohodu nepodpisuj, nedostaneš odstupné.
urobila si hlúposť, že si to podpísala a súhlasila s výpoveďou. nemala si vôbec podpisovať a mala si si žiadať vysvetlenie. ušetrili na tebe a peniaze si dali do vrecka.
na úrade, ak má manžel dobrý príjem tak nič nedostaneš. len budú za teba platiť zdravotné.
prajem ti aby sisi čoskoro našla prácu.
1. júl 2009 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
odstupne sa mi zda, ze nie je na dobrej voli sukromnika, ale je to v zmysle Zakonnika prace a aj on sa musi riadit zakonmi. Myslim, ze si mala narok na 2 + 2 mesacne platy (odstupne + vypovedna doba). Dokopy 4 mesiace, kedze dovodom ukoncenia prac. pomeru je to, ze nemaju pre teba pracu oni. Bez ohladu na to, ze si odrobila u nich iba 1 rok. Do uvahy si berie aj MD (cele 3 roky- lebo si bola ich zamestnancom).
Snad sa ti podari zohnat si coskoro pracu..
1. júl 2009 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa....posim ta,je rozdiel medzi dobrovolnym nemocenskym poistenim a dobrovolnym poistenim v nezam.???
Kamaratka si plati to nemocenske poistenie,ze ak otehotnie,aby mala vyssiu matersku.Zatial nie je tehu......ale v auguste jej konci RD so synom.Bude nieco dostavat,ak si to dobrovolne nemocenske poistenie plati?Dakujem
2. júl 2009 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janulap,
sú to dve rôzne poistenia. DNP je nemocenské (PN, očr, materské) a dobrovolné poistenie v nezam. je pre podporu v nezamestnanosti. Potom je ešte aj dobrovolné dôchodkové poistenie.

ak si neplatila DPvN a čerpala RD cca 2,5 roka, tak nárok na podporu po ukončení RD mať nebude.
3. júl 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa,dakujem :slight_smile:
3. júl 2009 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja by som sa chcela spytat, ak po MD si chcem cerpat dovolenku a pocas nej mi daju vypoved v praci potom mam ist na urad prace alebo si vybavit RD? som z toho jelen :unamused:
3. júl 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lila,
ak ti dajú výpoved (t.j. nepodpíšeš dohodu o ukončení PP), tak ti bude plynuť mimimálne 2mesačná výpovedná lehota od 1-ého nasledujúceho mesiaca od mesiaca, kedy prevezmeš výpoved. Potom ak požiadaš o čerpanie RD ešte počas plynutia VD, tak ti sú povinný ju umožniť čerpať. Potom tvoj PP skončí posledným dnom RD.

Na úrad práce ťa neviem či zaevidujú počas poberania RP, nie som si istá.

No dôležité je potom si podať prihlášku do soc.poistovne, ak chceš mať súvislé dôch.poistenie hned v prvý den čerpania RD. Samozrejme predpokladám, že o dieťa sa budeš starať osobne, t.j. nie škôlka ani jasle!!! Ak nie, tak si prihlášku dať nemôžeš a nebudeš mať nárok na RP, t.j. môžeš sa zaevidovať na UP.
3. júl 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem gapa si zlata :wink:
rozhodla som sa predsa tu dovolenku necerpat a prejst z MD hned na RD. Prosim ta ako to je teraz z tymi poisteniami (dochodkove, nemocenske...) ? Co vsetko mi plati stat a co si musim platit ja ked budem na RD?
3. júl 2009 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lila,
štát na RD platí len zdrav.poistenie a dôchodkové, to druhé ale len v prípade, ak si podáš prihlášku.

Nemusíš si platiť žiadne iné poistenie, no ak chceš mať napr. nárok na podporu v nezamestnanosti, tak treba platiť dobrovolné poistenie v nezamestnanosti.
3. júl 2009 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, jejda, prosim ta vies mi dat nejaky link aku prihlasku mam vyplnit ohladom toho dochodkoveho poistenia a kam ju treba odniest? pripadam si ako uplny trulko a jeden by sa z to zcvokol co vsetko treba vybavovat :unamused:
dakujem velmi pekne
3. júl 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=54024&vGroupOffset=40&vOffset=30
pozri v tej téme pri konci

a všetko si prefoť (RLFO + prehlásenie + oznám.o sporitelovi) a nechaj potvrdiť prevzatie na SP. Potom založ napr. k zápočtovým listom, ak by náhodou bol problém pri nástupe na dôchodok :slight_smile: ale ak si v II.piliery, tak zistíš skôr, že je problém (ak by prihlášku zapatrošili a nezaevidovali), lebo by ti neodvádzali do II.piliera.
3. júl 2009 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte potrebovala by som poradit ak nahodou viete: minuly rok som isla na matersku a mala som normalny pracovny pomer, ale sucasne som zacala podnikat, moja mala ma ist teraz 1.8.2009 do jasli a mne ma zaniknut materska koli tomu ze by som mala nastupit do zamestnania. u byvaleho zamestnavatela ale pracovat nechcem a s podnikania nemam ziadny prijem . neviem ci mam dat v starom zamestnani vypoved alebo nie a ako sa tym zmeni moja situacia co sa tyka nemocenskeho poistenia a socialneho, a ci by som mohla ziadat o nejake davky pokial preukazem ze uz nie som v zamestnaneckom pomere ale podnikam a nemam s podnikania ziadny prijem. ak mi viete poradit budem vam velmi vdacna
4. júl 2009 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem gapa, takze to musim znova vybavit to iste ako ked som nastupovala na MD ked som spravne pochopila :angry:
a prepacte, viem zacala som uplne inde ako je tato tema, som si az teraz vsimla ked ma gapa navigovala :wink:
4. júl 2009 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lila,
nerozumiem, že čo "to isté" teba vybavovať ako pri nástupe na MD???
4. júl 2009 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj nie ako som nastupovala na MD ale ked sa narodil maly, tak sme boli SP a tam sme davali RLFO+prehlasenie+oznam. o sporitelovi, takze preto pisem ze to iste musim znova odniest do SP ked prechadzam z MD na RD, ci som to uz uplne doplietla?
5. júl 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no takze uz to mam vybavene, volala som do SP, inak neviem ci som mala stastie ale dovolala som sa velmi milej pani, ktora mi ochotne poradila, takze potrebujem len to oznamenie o sporitelovi vyplnit cast B, kedze som v 2.pilieri, inak to uz mam vsetko vybavene :wink:
9. júl 2009 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lila,
niečo mi tam nesedí. Radšej by som si to potom ešte overila, či ti ozaj odvádzajú do II:piliera. LEbo podla nejakých pravidiel, či je to aj v zákone neviem, som čítala, že oznámenie sa musí podať s prihláškou, inak ti nebudú odvádzať, tak aby neboli problémy. T.j. nemôžeš podať najprv prihlášku a až neskôr oznámenie. To už je neskoro.
9. júl 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: potrebujem poradiť :unamused: Na MD som nastupovala 21.12.2006,ale na rizikovom som bola od 9.10.2006..MD mi skončila tuším 4.7.2007 a nastupila som na RD.U zamestnávateľa som bola zamestnaná od 1.2.2000.Teraz som chcela nastúpiť od septembra do zamestnania a bolo mi povedané,že pre mňa miesto nemajú,žeby bolo lepšie keby som si hľadala prácu :angry: Myslím,že tým pádom by som prišla o odstupné a to nechcem.Skúsite mi poradiť?Čo v prípade,žeby som si našla prácu ako dostať odstupné od tohto zamestnávateľa? :confused:
Ďakujem :slight_smile:
11. júl 2009 o 00:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ja sa chcem opytat ako je to v pripade že v praci pre mna maju volne miesto ale pre mna nevyhovujuce,ked dam vypoved ja čo dalej?
23. apr 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@buba8251 ty nedavaj vypoved, nech ti ju daju oni a aj odstupne
23. apr 2012 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok