Koniec rodičovskej a výpoveď

13. júl 2023

Ahojte. Prosim vas ked koniec RD vychadza na piatok, kvoli maximalnej podpore mam brat dovolenku v pondelok a v utorok ukoncit pracovny pomer? alebo sa da cerpat dovolenka v pondelok a zaroven v ten isty den dostat vypoved? co ten vikend? pracovala som od pondelka do piatku, vikendy volne. dakujem

jaroe
13. júl 2023

PP môžeš ukončiť aj v ten piatok a zároveň čerpať v ten deň dovolenku. Deň, ku ktorému konci PP musíš byť ešte v práci, resp. čerpať dovolenku.

luciella
13. júl 2023

Čerpať treba 1 deň dovolenku, a v ten deň ukončiť zmluvu. Nie na druhy den ukoncit,lebo bude problem s evidenciou. Ja som mala takto problem....
V piatok.ma dieťa 3 roky?
Máš aj nejakú zostatková dovolenku?
Ak áno,dat si ju preplatiť samozrejme.
Tým by si mala mat maximálnu podporu.

autor
13. júl 2023

@luciella ano dieta ma v piatok 3 roky. cize dovolenku cerpam v pondelok a zaroven v ten den aj vypoved? ze proste dovolenka 17.7 a zaroven vypoved ku 17.7 ? ano mam zostatkovu dovolenku

autor
13. júl 2023

@jaroe to sa da vsetko v jeden den?

autor
13. júl 2023

ale mozem to urobit aj takto ze v piatok koniec RD a pondelok cerpat dovolenku a utorok vypoved? je tam pre mna nejaka nevyhoda?

draik
13. júl 2023

Závisí od výšky mzdy a hlavne zostatku dovolenky. Do obdobia pre výpočet sa započíta aj víkend. Predpokladám, že so zamestnávateľom dohoda je.

autor
13. júl 2023

@draik 770hrube a 14 dni dovolenky

81anina
13. júl 2023

Keď ma dieťa v piatok narodeniny tak ukončí pp dohodou v najbližší pracovný deň teda v pondelok. Čiže v pondelok 17.7 ukončenie PP dohodou a zároveň v ten deň čerpanie jedného dňa dovolenky. Ja som si na ten deň aj vypísala dovolenkový lístok. Zamestnávateľ tá na ten jeden deň prihlási do soc.poistovne a z tohoto jedného dňa potom vypočítajú výšku denného vymeriavacieho základu a z toho je 50% denný vymeriavací základ výška podpory. Nesmieš čerpať viac ako 2 dni dovolenky

draik
13. júl 2023

@81anina
Nevypočítajú z jedného dňa, ale z troch. Dovolenky možno čerpať aj viac, pointa je úplne v inom.

luciella
13. júl 2023

Áno v pondelok musí byť ukončenie pracovnej zmluvy aj čerpanie v ten deň dovolenky.
Jeden deň ta nahlásia na poisťovňu,plus preplatenie zvyšnej dovolenky. Vtedy vyjde najvyššia podpora. Len ten víkend sa bude pocitat tiez... obávam sa že ti to.moze pokaziť maximálnu materskú. Bude sa to počítať ako 4 dní...
Skus zavolať do Sociálnej poisťovne, poradia ti.

jaroe
13. júl 2023

Keď dáš výpoveď v utorok = den skončenia PP je utorok, až od stredy si nezamestnaná. Utorok potom musíš odpracovať alebo čerpať dovolenku.