Ako získať nárok na podporu v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

odpovede na túto otázku som našla rôzne, avšak môj prípad je trošku iný.

Rodičovský príspevok mi končí dovŕšením 3 rokov dcérky 9.6.2023 (piatok). Pracovný pomer mi stále trvá, ale so zamestnávateľom sme sa dohodli na ukončení pracovného pomeru dohodou. Pre nárok na podporu je potrebné si obnoviť poistný vzťah čerpaním 1 dňa dovolenky, resp. nastúpením do práce po RD a následne ukončiť PP.

Miesto výkonu práce mám na prevádzke, kde je pracovná doba pondelok - piatok. Víkendy a sviatky mám voľné. Avšak zamestnávateľ má prevádzky v iných mestách, ktoré fungujú aj cez víkendy a v zmluve mám k tomu dodatok, že je možné presúvať zamestnancov medzi prevádzkami.

Mám si zobrať dovolenku 10.6. a 11.6.2023 (sobota nedeľa) a ukončiť PP pondelok (12.6.2023)?

Alebo čerpať dovolenku aj pondelok 12.6.2023 a ukončiť PP utorok 13.6.2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

je aj iná možnosť: Ukončiť RD 8.6.2023, 9.6.2023 čerpať dovolenku a k tomuto dňu - 9.6.2023 aj ukončiť pracovný pomer. Zároveň by Vám preplatili zbytok dovolenky, (príp. odstupné) a navýšite Vám to podporu.

S prianím pekného dňa,
Lenka