Mám epilepsiu a moje možnosti na zamestnanie sa

jurko07
24. jan 2013

Ale do teraz ma nidko nezobral do práce kôli Epilepsií preto sa pýtam vopred a na možnosti....

jurko07
autor
24. jan 2013

dakujeme za každú pomoc no myslite si čo chcete ale moja dcéra chce pracovať a rady aby nevravela že je epileptička su hlupe - prepáčte ked sa mojej dcére niečo stane tak potom prídete dávať rady aj jej synčekovi a tak isto aj jej matke? Ano má tušenie že nebude pracovať ved kolko ju odbíjaju.... neviete alebo nechcete pochopiť ma tu syna tak niaká zotpovednosť nie...

slady
24. jan 2013

a nemôžeš byť szčo? nenapísala si čo vieš robiť tak sa ťažko radí. ja napríklad pracujem z domu pri dvoch deťoch ako prekladateľka - terno to nie je ale privyrobím si.

eeffka
24. jan 2013

Mam kolegynu epilepticku a nikomu to pri nabore na nos nevesala. Tiez sa mi nepaci postoj,gramatika a prejav pytajucej sa. Skor tam vidim problem nie v chorobe.

irriss
24. jan 2013

@jurko07
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nesmite se hnevat na nektere uzivatelky verejneho Fora MK..je tu svoboda slova a prispivanim na Verejne Forum se musi ocekavat reakce ruzznych smeru-nazoru 😉
Myslim si, ze je dulezite se s touto situaci vyrovnat a pocitat s ruznymi nazory....v opacnem pripade je lepsi neprispivat...

Poradim 😉 ; je lepsi nereagovat na prispevky,ktere dceri nevyhovuji a neadekvatne ji popisuji, nez volat maminku..myslim si, ze ve 33 letech uz rozpozna sama situaci...a vi jak se ma zachovat... 🙂
Verte mi, ze je tu VETSINA maminek, co pochopili tizivou situaci Vasi dcery a budou se snazit @jurko07 pomoci..at uz slovem ci cinem.. 😉 🙂
Preji pekny vecer..

jurko07
autor
24. jan 2013

neprišla som si pokecať - a neprišlla som sa sťažovať no prosím ak si myslíš že dostanem prácu - tak hladaj aj za mňa ak si myslíš že je to také lahké a napíš či najdeš ja hladám už dlho a ty si myslíš že sa flákam alebo že nemám zaujem o prácu... ale inak dakujem za typ...

sisaha
24. jan 2013

@jurko07 pri pracovnom pohovore nemusi hovorit ze je epilepticka, hlavne ak ma chorobu viac menej pod kontrolou. Moze to povedat najblizsim spolupracovnikom, ktorí s nou budu pracovat, aby vedeli ako sa zachovat ak by dostala zachvat..az ked bude mat podpisanu zmluvu.

martini
24. jan 2013

opravujem : www.sashe.sk

ejuska79
24. jan 2013

moja sestra je epilepticka od malicka a normalne pracuje, teraz ma synceka 8 mesacneho a to si este privyraba....ked sa chce da sa vsetko..

maznacik007
24. jan 2013

@jurko07 a preco si potom zavitala sem na MK ked pises ze si nechces ani pokecat, ani postazovat... skus definovat co presne potrebujes .... mozno sa to potom lepsie vykomunikuje cele...

jurko07
autor
24. jan 2013

@irriss mne dcérka na hlavu nič nevešala iba žiadám aby ste si o mojejj dcére nemysleli že nechce pracovať aj ja jej hladám prácu zatial bez vysledku...

jurko07
autor
24. jan 2013

chcem od vas rady kde by som mohla najsť prácu alebo aspon niakú drobnú prácu bez toho aby ma tu niekdo osočoval že nechcem pracovať ...myslím že už ste sa do mňa navažily dnes dosť či nie

irriss
24. jan 2013

@jurko07
proc za ni pisete???

Myslim si, ze od rana byla schpna reagovat na sve Temata a prispevky samostatne.. 😉

dai
24. jan 2013

@jurko07 ahoj - pisem ako clovek ktoreho mama je epilepticka a ako zamestnavatel zamestnavajuci epileptika - o tom ze moj podriadeni je epileptik som sa dozvedela hned ako sa dostal do mojej organizacie - presla som si s nim jeho stav a kedze viem ako mam pri epilepsii reagovat tak mi nerobilo ziaden problem ho zamestnavat...pracuje pritom dusevne a zaraba velmi slusne

moja mama je sice na plnom invalidnom dochodku ale nie kvoli epilepsii ( v jej pripade je epilepsia len dosledok vaznejsej choroby nie pricina invalidity )

osobne som sa stretla len s jednym naozaj tazkym pripadom epilepsie, ktora sa nedala regulovat ani liekmi a mlada slecna travila zial vaecsinu svojho zivota v nemocnici kde jej nadstavovali lieky... Este som nikdy nepocula o nikom komu by v dosledku epilepsie zapadol jazyk - prave teda naopak - aspon na konzultacii kvoli mojej mamine mi lekar otvorene povedal ze v pripade zachvatu nemam zasahovat a ze nehrozi zapadnutie jazyka kedze ten okamzite stuhne akonbahle nastane zachvat - iste, moze k tomu dojst v dosledku padu - ale ten hrozi aj zdravym ludom...

byt tebou tak pri pohovoroch chorobu spomeniem, ale az v poslednom kole kedy je zamestnavatel viac menej pre mna rozhodnuti - nie ako obmedzenie ale upozornenie ze keby nieco ako ma reagovat - lebo aj tu vela zalezi ako tuto chorobu popisujem - ci sposobom ze ale ja som chora a preto nemozem toto a toto robit alebo - som chora a toto tym padom sa moze stat, ak sa to stane prosim reagujte takto...

moja mama mala na zaciatku 8 zachvatov denne, co ju dost vyradovalo z normalnej prevadzky, liekmi sa podarilo dostat epilepsie na priemerne 1 zachvat za 1-2 mesiace, niekedy nema zachvat ani pol roka, bezne jej zverujem svoje deti do starostlivosti, mama zije normalny zivot, chodi na nakupy etc, ... cize urcite by dokazala aj normalne pracovat keby teda mohla ( opaetovne, nemoze kvoli inej chorobe )

- inak suhlas s @irriss - myslim ze aj u nas sa zacina uz rucna praca inak cenit ako kedysi - ja osobne teda rucne prace dost vyhladavam - myslim ze su omnoho originalnejsie ako rozne znackove ci neznackove veci... aj tu na stranke je dost mamiciek ktore si slusne privyrabaju...
co takto zalozit zdruzenie, poziadat o grant a zalozit dielnu pre ludi s epilepsiou? viem ze v to nieco take je ( som zblizka a moj postihnuti svagor tam parkrat bol ) ale urcite by sa nasiel grant na nieco podobne...

jaya47
24. jan 2013

@jurko07 Mne sa tie rady nezdaju hlupe. Aj ja mam chronicke ochorenie, na ktore sa dostava invalidny dochodok, ale na pohovore som nevravela, co mi je. Ale hned prvy tyzden som sa o tom porozpravala, kolegovia vedia, co spravit v pripade nudze.
Inak, moja mama mala podobne problemy (nielen epilepsia, ale aj ine zdravotne) a bola SZCO. Dlhe roky sila, neskor si na urade prace spravila uctovnicky kurz a potom bola dlho uctovnickou a pracovala doma. Neda sa takato nejaka cesta? Na urade prace neponukaju nejake vhodne kurzy?

irriss
24. jan 2013

@jurko07
konkretne KDO se do TEBE navazil..napis konkretne..od rana Te tu sleduju a je VETSINA lidi,co se Ti snazi pomoci a nebo Te odkazuji tam,kde najdes odpoved.. 😒

jurko07
autor
24. jan 2013

@martini dakujem pozerala som tu stránku a určite tam skusim predať niaké vyšivky....

irriss
24. jan 2013

@dai
presne tak..vzdyt i kdyz vygooglujes Sashe... 😉 tam chodim rada...a i tam @jurko07 najde inspiraci pro sve sikovne rucicky...

dai
24. jan 2013

@irriss wau... som na tej stranke este nebola - krasne veci... zas budem mat cely vecer co pozerat 😀

maznacik007
24. jan 2013

@jurko07 daj si aj sem do fotoalbumu fotky tvojich vysiviek a uvidis ze popredas.... ja sama by som mala zaujem ... 😉

irriss
24. jan 2013

@dai
Takze pokud jsi tu jeste, vyuzivam toho a rozloucim se..protoze jakmile zavitas na Sashe..zapomenes na Konika 😀 😉

dai
24. jan 2013

@irriss 😀

dai
24. jan 2013

@irriss ach, pozri si kedy som sa sem prihlasila - ja som uz aj parkrat zabudla ale priebezne sa vraciam 😀 😎

zuzana76
24. jan 2013

@jurko07 chapem ta, mam kamaratku epilepticku, pracuje v tescu ako pokladnicka, ale ma epilepsiu pod kontrolou. Ja sama mam tiez niekolko chron. chorob, ktore ovplyvnuju moj zivot, ja sa mam kam vratit do prace, no sama citim,ze sa nemozem porovnavat so zdravymi ludmi a dost ma to trapi.

@dai fakt si este nenasla sashe? cesi maju fler , popozeraj aj tam, ja sa kocham kazdy den

jurko07
autor
24. jan 2013

@irriss Moja mamina nechcela iba aby ste si mysleli že nechcem pracovať aj ona mi hladá prácu a nedarí sa jej. čo sa tíka nemám iba epilepsiu mám aj iné zdravotné problémy. Chcem pracovať a preto mi pokojne dajte aj iné popripade rady- linky na prácu. No a čo sa tika cudzích jazykou viem iba slovenčinu. Iné nie. Moja mamina to myslí v dobrom ako každá matka aj ona si chráni svoje dieťa i ked dospelé to jej vyčítať nemôžte.

irriss
24. jan 2013

@jurko07
dobry napad....zavadis nam sem novinky 😀 😀 😀
Za chvili tu budou psat na obhajobu -manzele "nevinnych manzelek"...😀
p.s. v dobrem 🙂
Vsak vis ( i podle Ip), ze jsem s tebou..a verim, ze Ti nekdo pomuze.. 😉
Tak hodne stesti.... 🙂
a klidne pro radu kdykoliv do Ip.. 😉 🙂

jaya47
24. jan 2013

@jurko07 Vidis a ked uz beha po internete skoliace video Mc. Donaldu (a chvalia sa, ze vedia smeny prisposobit, zamestnavaju ludi s roznymi problemami). A kedze som si o tebe precitala, ze si usmievava 🙂 Co tak skusit Mc. Donald v Nitre alebo niekde inde, kam by si cestovala?

jurko07
autor
24. jan 2013

mala by som napad keby ste mi vedely ešte pomocť ma niekdo niaké ešte bavlnky či aj starší tesilan čo nepoužíva a vie niekdo pekne kresliť čo by som si potom mohla ešte nakreslíť na látku- vyšívala by som obrazy práve som dostala ponuku od uja. on by mi ich zaskilieval a ramoval...

raza
24. jan 2013

@jurko07 určite sa skúšaj pýtať v tom kauflande na brigádu.

lea641981
24. jan 2013

este ze nezijem s matkou alebo nebodaj svokra by sem pisala za mna 😲

liliandax
25. jan 2013

@jurko07
ahoj, ak sa smiem spytat, ake zachvaty mavas? Ako casto? ja som sa liecila na epilepsiu niekolko rokov, brala som lieky a postupne (hlavne zmenou liekov) sme ich vysadili uplne a som 3 roky bez zachvatu. Spravila som si vodicak, pracujem /momentalne rodicovsky/ a zijem uplne normalny zivot.