Mám sociálnu prácu, pedagogické minimum a chcem učiť

ika777
13. máj 2016

Ahojte, ak by sa tu niekto našiel kto mi vie poradiť, mám ukončenú Pedagogickú fakultu odbor sociálna práca, dorobené pedagogické minimum a chcela by som vyučovať slovenský jazyk a literatúru, ktorá sa dá rozšíriť cez Univerzitu Komenského v ba, štúdium je dvojročné a neviem či na základe toho po skončení štúdia budem oprávnená vyučovať SJ a L. Pýtam sa pretoč či tú náhodou nie je niekto kto takto študoval či si dorábal nejaký predmeť.ďakujem

majinka81
14. máj 2016

@zuska2001
Ahoj a mne by si prosím vedela poradiť? Ja mám štátnicu z Aj - mám možnosť bez skúšok študovat v BA učitelstvo anglického jazyka - čo mám ale od ruky alebo rozmýšlam nad odborom pedagogika - čo ale nie je učitelský smer. Mohla by som učiť kebyže si urobím tú pedagogiku aspon Bc. Momentálne doučujem vo volnom čase.Dakujem 🙂

zuzana76
14. máj 2016

@majinka81 nemas VS ziadnu? ak nie, tak len bakalar ti stacit nebude, musis vystudovat plnohodnotne nejake pedagogicke zameranie ukoncene magistrom a potom ti uplne staci ta statnica, ale vseobecna, nie zakladna a ucit mozes.

majinka81
15. máj 2016

@zuzana76 aha, takže tá pedagogika by mohla byt kebyže budem mat Mgr.? Mám všeobecnú štátnicu, no vieš niekde to robia tak, že vyštuduješ popri zamestnaní, neviem či sa to toleruje všade ale robí sa to, poprípade ta berú ako nekvalifikovanú a učíš ale plat máš malý.

zuzana76
15. máj 2016

@majinka81 musela by si vystudovat pedagogiku, keďže je to neucitelsky smer ešte k tomu DPS, čiže pedagogicko psychologický základ a potom už môžeš učiť angličtinu, k tomu ze učí nekvalifikovany, na našej škole sme všetci kvalifikovaní, plus mnohí majú rigorózne skúšky ešte alebo PhD doktoraty, takže pochybujem, že by ťa vzali

sorciera24
15. máj 2016

@majinka81 je to tak ako pise @zuzana76 ...este by bolo potebne DPS...ak uz, byt tebou si urobim nejaky ucitelsky predmet (mgr.) a potom ak ams statnicu ho mozes napr. na biligvalnych gymnaziach vyucovat v angline.....lebo pedagogika (neucitelsky smer) je zybtocnost...

majinka81
16. máj 2016

@sorciera24
@zuzana76
Baby díky moc, no ja som zo stredného slovenska a mám všetky školy kde sa dá robit učitelstvo a dialkovo daleko a mám malé bábo. V blízkosti mám jedine možnost študovat pedagogiku čo je Mgr - s tým že viem že to doštudujem lebo to nie je až také ťažké. Študovat angličtinu je ťažké - už len tie štátnice boli.Rozmýslala som že iné predmety si urobím ale všetko je od ruky a máločo normálne je dialkovo, všetko je denné. No ak by ste mali nejaké nápady budem rada.Inak z pedagogiky sa dá robit vychovávatel alebo v škole pracovník.

zuzkaanicka
16. máj 2016

@majinka81 Na strednom Slovensku mas UMB v BB, alebo potom katol. uni v Ruzomberku. Nenapisala si, odkial presne si, ked toto upresnis, tak sa bude lepsie radit 😉

hooper
16. máj 2016

Ahojte. Chcem sa opýtať či nemáte skúsenosť s takouto situáciou. Bakalára mám z manažmentu, začala som študovať ďalej, odbor zrušili a preložili nás na sociálnu prácu. Chcem sa opýtať či môžem vyučovať predmety aj z bakalárskych štátnic- manažment, ekonomika, alebo len z magisterských čo je tá sociálna práca. Ďakujem Vám za odpovede.

zuzana76
16. máj 2016

@hooper len z magisterských

hooper
16. máj 2016

@zuzana76 ďakujem

zuzana76
16. máj 2016

@majinka81 tak pockaj kym bude mat dieta aspon dva roky, ja na tvojom mieste idem studovat nieco co ma perspektivu, pedagogika - neucitelsky smer ju podla mna nema, moznost zamestnat sa je mala, isla by som na tvojom mieste studovat tu anglictinu, kedze uz mas statnice, tak by to pre teba nemala byt az taka makacka, aj ked teda statnice v jazykovke a na univerzite su dost velky rozdiel, podla mna, ale aspon jazyk uz ovladas, doucila by si sa len odborne predmety, mas pravdu je to zaberak, ale vies ako sa vravi, bez prace nie su kolace

majinka81
16. máj 2016

@zuzkaanicka Ahoj no Katolícka je blízko len tam sa moc nedá dialkovo tá angličtina, musela by som tam cinknut - kamoška chodila na denné s tým že má malé bábo a chodila akosi raz za týžden to by možno aj šlo. Poprípade Bystrica je asi 2,5 hodky ale spoje sú hrozné.

majinka81
16. máj 2016

@zuzana76 ahoj, no ved to mi hovoria všetci vyštuduj si anglinu a máš pokoj lenže fakt mi skor vyhovuje tá pedagogika - viem že ako odbor nič moc, ja by som velmi chcela učit, doučovanie mi ide skvele. Určite počkám kým bábo bude väčšie.Dakujeeem

zuzkaanicka
16. máj 2016

@majinka81 namiesto tej pedagogiky by som na Tvojom mieste radsej vystudovala ucitelstvo pre 1. stupen, zvykne byt moznost aj dialkovo ... myslim, ze uplatnenie budes mat lepsie a tu anglictinu si potom mozes este dorobit.

zuzana76
16. máj 2016

@majinka81 a predstav si, ze si budes platit tu pedagogiku, plus DPS, kolko trva ta pedagogika? 3 roky po 700 eur, dalsi rok DPS, neviem kolko trva, ale tusim rok, takze dalsich 700 eur a to uz mas takmer zaplatene plnohodnotne studium elementárnej pedagogiky, alebo jednoodborového studia anglictiny a oplati sa ti to teda ovela viac

majinka81
22. júl 2016

@zuzana76 ahoj zuzka nasla som kombinaciu filizofia anglictina distancnou formou.Teraz je bc styri roky skoro ma vystrelo.Rozmyslam ci by som to zvladla statnicu z angliny mam filozofia neviem ci to bude narocne.Nevies nieco blizsie o tomto?A hlavne ako casto sa chodi do skoly?Ja mam pocit ze raz do tyzdna.

jazminn
22. nov 2016

Mám ukončenú Sociálnu prácu a chcela by som robiť asistentku učiteľa...no nemám pedagogické minimum...

shakes
31. jan 2024

@ika777 môžem sa opýtať išli ste na to rozšírené štúdium? Ja som na Tom tak isto preto sa pýtam či to bolo možné. Ďakujem

jazminn
4. feb 2024

@jazminn už netreba....