Môže zamestnávateľ obmedziť zamestnanca v používaní mobilného telefónu v pracovnej dobe?

sabina230
19. jan 2022

Chcela by som sa spýtať: Môže zamestnávateľ obmedziť zamestnanca v používaní mobilného telefónu v pracovnej dobe? Pretože pracujem vo fitness centre a tam keď si spravím povinnosti čo mám a aj keď vidím niečo čo treba spraviť tak to aj urobím, potom sa venujem zákazníkom, lenže sú dni kedy je aj málo ľudí a keď nič odo mňa nepotrebujú tak čítam knihu alebo som na telefóne a keď niekto niečo potrebuje tak samozrejme som k dispozícii. Lenže môj šéf sa rozhodol a neviem ani či to bolo zo žartu alebo naozaj vážne, že bude kontrolovať čas strávený na telefóne počas pracovnej doby, pomocou aplikácie ktorú si mame povinne stiahnuť a dá to vraj aj do zmluvy a ak prekročíme hranicu viac ako 1h tak nám to strhne z výplaty. Ja osobne si myslím že je to strašná blbosť, pretože ak mám všetko hotové a nemám čo na práci tak ako inak mám tráviť čas tých 12 hodín napríklad, keď sa stáva že naozaj nie sú ľudia. Pritom nie som na telefóne nijak závislá len keď sa stane niečo vážne napríklad v rodine čo budem musieť riešiť dlhšie telefonicky napríklad. Preto ma zaujíma či je na to nejaký zákon alebo ako by ste to vy riešili, pretože ja s tým nesúhlasím
Ďakujem

bluehorsee
21. jan 2022

@sabina230 to by museli dať do zmluvy toľko vecí čo sa nemôže.. Napríklad, prinesiem si do práce psa. No a čo, však v zmluve nebolo napísané, že sa to nemôže😃ja sa prikláňam k ostatným babám, v robote nemáš čo vysedávať na mobile. Za to platená niesi. Vždy sa dá nájsť nejaká robota, to ti hneď povie každý šéf(vrátane toho môjho🙄) u nás platí, že ak je všetko porobené a máme čas, môžme sa vzdelávať. Mobil môžme mať pri sebe keby sa náhodou niečo robilo doma, prípadne si zavolať a podobne. Ale s tou appkou by som ho poslala do prdele, to už hraničí so špehovaním.
Každopádne sa mi páči názor jednej zo žien, že napriek blbým nápadom tvojho šéfa, je celkom ohľaduplný keď vám dovolí byť 1 hodinu na mobile. Si zober, že máš 8 hodinovú šichtu, z toho máš pol hodinu prestávku a hodinu môžeš byť na mobile...

kamatopo
22. jan 2022

@sabina230 tak skús nájsť iné zamestnanie, také kde nebudeš mať čas ísť ani na záchod keď teraz ti je dlho bez mobilu. Ty ako zamestnávateľ by si platila človeku čo tuka do mobilu. Ja nie. Neviem či je to s tou aplikáciou v rámci zákona no sú aj iné spôsoby ako kontrolovať. Ja osobne mám v práci dovoleny mobil len na vážne súkromné hovory.

fiffinkaa
22. jan 2022

Zamestnanec ktorý má v ruke mobil, vysiela ku klientom signál že kasle na nich aj na prácu...celé zle v akejkoľvek profesii.