Môžem si privyrábať, ak mám polovičný invalidný dochodok?

macickarebeka
17. okt 2013

Mam polovicny invalidny dochodok. Chcela by som sa opytat, ci si popri tom mozem privyrabat - hackovanim, malovanim na textil a sitim hraciek. Nevezmu mi ho alebo neznizia?

sisaha
17. okt 2013

@macickarebeka myslim, ze mozes aj normalne pracovat..

danielkabn
17. okt 2013

@macickarebeka, ja som tiez na CID a pracovala som normalne,mas napisane urcite v posudku,ci mozes pracovat a nakolko hodin,neviem,ci uz mas dochodok na stalo bez potreby prehodnotenia,ak ano,kludne pracuj,nikto ti nic nevezme,jedine,keby nemas prehodnotenie a ides na prehodnotenie dochodku,tak sa ta budu pytat,ci pracujes,ci to zvladas,a ako sa zmenil tvoj zdravotny stav,ci dobre alebo zle a podla papierov od doktorov ti ho mozu odobrat,alebo ponechat,alebo upravit percento poklesu schopnosti pracovat a od toho sa odvija vyska dochodku 😉

svano
17. okt 2013

Môžeš pracovať na polovičný aj celý úvezok. Máš na mysli nejakê chránené dielne? Som na tom tak isto,preto ma to zaujíma. Ak chceš,napíš IP.

oliva1980
17. okt 2013

môžeš normálne pracovať, na koľko hodín chceš, aj zarobiť koľko chceš, pri kontrole dôchodku sú dôležité nálezy od odborných lekárov, nie to či pracuješ alebo nie 😉 to že sa človek snaží zarobiť neznamená že vyzdravel 😉

macickarebeka
autor
18. okt 2013

dakujem za odpovede.

mojko1525
24. nov 2014

ak som polovicny invalid a niesom vedeny na urade prace ,,mozem si privirobit ?

mishelmamka
3. mar 2015

Ahojte ja som na polovičnom dôchodu a od zajtra nastupujem na dohodu do práce na 8 hodín nevezmu mi invalidný dôchodok???

evita68
3. mar 2015

@mishelmamka no ak nie si invalidná napr. na chrbticu a nejdeš nosiť tehly, tak hádam nie 🙂 popri inv. dôchodku môžeš zarábať, nie je to obmedzené..

mishelmamka
3. mar 2015

@evita68 a nieje to obmedzené napr že môžem pracovať iba 4 hodiny??

evita68
3. mar 2015

@mishelmamka napísala som ti, že to nie je obmedzené..
a ten príklad som napísala preto, že záleží, na čo si invalidná, aby to náhodou posudková nebrala, že vládzeš robiť

zizi28
25. feb 2016

Ahojte, prvykrat pisem vobec na nejake forum, ide o to ze ma uznali ciastocnou invalidkou a mna by zaujimalo ako je to pri hladani roboty kedze momentalne nemam ziadnu ci hovorite hned na pohovore ze ste invalid a ci stym zamestnavatela hned neodplasim a ci to nekomplikuje hladanie prace ako take...je tu niekto taky ako ja alebo ma skusenosti s pohovormi ako CIV??dakujem

chanel1
29. okt 2016

Dobrý deň! Som na čiastočnom invalidnom a chcem si privyrabať brigadne. Problém je v tom že som t.č PN a mám možnosť si privyrobiť.Mozem pracovať aj brigadne? Nirsom vedená na urade práce ani na sociálnom. A pn prerušiť nechcem z určitých dovodov. Ďakujem za radu.

nivea777
29. okt 2016

@chanel1 podla mna nie,ved ked si PN tak si prace neschopna,cize ked zrazu mozes ist na brigadu tak potom nie si chora a nemusis mat PN