Mzda opatrovatelky v hospici

26. apr 2023

Viem co tato praca obnasa, ale prekvapil ma inzerat, v ktorom bola zakladna mzda 841€.
Ziadne ine priplatky sa nespominali, len str. listok za kazdu sluzbu. Su to denné a nocne dvanastky.
Byvaju nejake priplatky este? Ci tych 841€ zahrna aj to ze su to aj nocne?
Nie, nebudem sa pytat priamo tam, lebo ak je to takto tak sa mi neoplati ani dochadzat za nejakych 650 v cistom. Vsetko ostatne okolo tej prace poznam a akceptujem, takze nebudem volat len kvoli platu ak mi viete napisat ci je to bezna mzda na tejto pozicii.

saxana000
26. apr 2023

Mal by byt priplatok za vikend sviatok a nocnu sluzbu..kamaratka.robila v sukromnom zariadeni a pod 1000e neisla ani jeden mesiac.

autor
26. apr 2023

@saxana000 dakujem 👍

deti95060810
26. apr 2023

keď si to tak zoberieš tak opatrovateľstvo je slabo platené...
matky keď sú doma so ZŤP dieťaťom tak majú 600 e...službu majú 24 / 7...
to už radšej ísť do Nemecka robiť opatrovateľku

luccija
26. apr 2023

Podľa mňa to je len základ bez príplatkov, ale možné je už vsetko

svetlonos
26. apr 2023

@deti95060810
Rakusko je blizsie ale ano. Tiez ma to napadlo hned. Toto je vysmech! Ved ako opatrovatelka moze mat "pohodovu" babku so zacinajucou demenciou a to je v pohode.

jaroe
26. apr 2023

Príplatky sú dané zo zákona. Do ponuky ich uviesť nemôžu resp. ani nevedia, lebo výsledná mzda za konkrétny mesiac bude závisieť práve od tých príplatkov - víkendy, nočné...Preto je uvedená len základná mzda.

lopuch22
26. apr 2023

My máme 700 brutto. Príplatky vyplývajú zo zákona,plus kopa nadčasov,takže výsledná suma je trochu viac. Opatrovanie je jedno z najslabšie platených zamestnaní. A dovolím si tvrdiť,že veľmi ťažké fyzicky aj psychicky

jamimo
26. apr 2023

@lopuch22 pravdu máš, celá sociálna oblasť je prudko podhodnotená, pritom tak dôležitá pre spoločnosť... Ďaľšou hanbou je fakt, ako je vnímaná spoločnosťou 🙄

autor
26. apr 2023

@jaroe dakujem 👍

niky22072016
3. máj 2023

@lopuch22 áno, veľmi zle ohodnotená. Ja mám napríklad školu ale v inom odbore a od septembra idem na dvojročnú zdravotnú školu a potom ak sa podarí ešte vysokú, aby som mohla byť kvalifikovaná sestra. Našla som si preto dočasne prácu, kde mi školu tolerujú. Na moje prekvapenie ma táto práca baví, mám k ľuďom vzťah a celkovo mi nič z toho na čo som bola upozorňovaná nevadí. Dokonca som premýšľala, že aj keď si školu dokončím zostanem tam robiť, lebo ma to naozaj baví. Áno, som narobena, naťahaná...niekedy keď prídem na 6.00h tak už o 8.00 hod si poviem že už mám dosť😆, ale keď vidíte tú vďačnosť niektorých ľudí, to je taká satisfakcia, aspoň pre mňa. No ten plat!!!!! Daňový bonus za 2 deti poberá manžel (kvôli výške platu). Aby na dnešnú dobu mala opatrovateľka pri 12.tkach (denne, nočné, sviatky) v rozmedzí 650-750€ v čistom je výsmech tomuto povolaniu. Považujem túto prácu za minimálne fyzicky ( často aj psychicky) najťažšiu v zdravotníctve. Nech sa vám tá práca páči akokoľvek, pri deťoch, s hypotékou, pri dnešných cenách atd. poodchadza každý kto môže. A to je škoda.

lopuch22
4. máj 2023

@niky22072016 niekedy eura navyše nie sú všetko,mne napr.vyhovuje kúsok do práce,super kolegovci,keď boli deti malé tolerovali mi niektoré veci,napr.skolka bola až od 7mej tak tú hodinku potiahli za mňa.Vazim si to aj za cenu nižšej mzdy ako inde,čo by som zrejme aj tak prejazdila a výborné je pre mňa po pár 12tkach pár dní voľna,vybavím,upracem,ak sú deti choré prvé 2-3dni choroby môžem zostať doma.Viem,že to takto nefunguje vo väčšine zariadení,poznám aj také,kde je "krutý" režim pol hodinu pred pracovnou dobou nastúpené pred vedením či máš vyžehlenú košeľu,krátke nechty a no make-up.V takomto prípade je táto práca za tú mzdu trest.

autor
4. máj 2023
eliskas3detmi
1. dec 2023

Ahoj, zacala si pracovať teda ako opatrovateľka? Zistila si ako je to s tou mzdpu? Tiež mam ísť v pondelok na pohovor a v hrubom uvádzajú 800€