Bral niekto vymeravaciu dávku počas tehotenstva?

aneta129
12. nov 2020

Čaute, bral niekto z vás túto vymeravaciu dávku počas tehotenstva? Doteraz som bola v 3smenke, ale keďže som tehotná nočné robiť nemôžem... Takže jediná možnosť je ma preradiť na denné služby 8 a to pôjdem s platom o cca 180 eur dole... Plus mínus... Lebo nebudem mať príplatky za nočné, víkendy... Mám si to požiadať či nie? Mám nato nárok? Od 15.11 mam byt preradena, to mam od lekára pýtať to potvrdenie? Gynekológ ci všeobecny ?

snazilka_bio_mamka
12. nov 2020

@aneta129 určite žiadaj, a ked nevieš co a ako zavolaj do poistovne a normalne sa spytaj nieje to hanba.

mogaa
12. nov 2020

@aneta129 PN sa počíta z vymeriavacieho základu za predchádzajúce obdobie.....

snazilka_bio_mamka
12. nov 2020

@mogaa ale ona nechce PN ale vyrovnávaciu dávku, to znemaná ze kvoli tehotestvu ju museli preradiť na inu pracu, alebo oddelenie alebo bársčo, kde má menší plat. Laicky vysvetlené 🙂

mogaa
12. nov 2020

@aneta129 ak nejdeš na PN tak záleží od zamestnávateľa čo má v kolektívnej zmluve......ide o príplatky za odrobené smeny, takže ak budeš robiť len ranné nikto ti príplatky doplácať nebude....zaozaj záleží čo má zamestnávateľ v kolektívnej zmluve, SP s príplatkami nič nemá....

mogaa
12. nov 2020

@snazilka_bio_mamka viem už som jej odpisovala

aneta129
autor
12. nov 2020

@mogaa ale ja neidem na PN

aneta129
autor
12. nov 2020

@snazilka_bio_mamka správne... Nemiesto základu budem mat o dosť menej, lebo nebudem mať príplatky kde sa mam o tom informovať? Robím v nemocnici a preradili ma na iné oddelenie, lebo u nás je covid oddelnie alebo covid zóna, alebo neviem ako to mám nazvať....

snazilka_bio_mamka
12. nov 2020

@aneta129 zavolajte do sociálnej poisťovne