• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Na čo mám nárok, ak mám živnosť počas materskej?

28. mája 2009 
od 1.2. mám živnosť, čiže zatiaľ neplatím odvody do sociálky, do 30.8.2008 som bola na rodičáku, čiže tých 270 dní odvodov na materskú nemám, takže ani nárok na materskú...

v novembri by som mala mať bábo, čo teraz? vybavovať rovno rodičák, OK, ale čo so živnosťou? hlvane, keď si pani Tomanová povedala, že pracujúce matky nemajú nárok na nič? živnosť nechcem ani zrušiť ani pozastaviť, musím ju mať aktívnu, pretože budem aj pri dieťati pracovať, dieťa nedám do starostlivosti nikomu, robotku stihnem v pohode popri domácnosti a rodine...

fakt nemám na nič od tohto štátu nárok???
12. máj 2009 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
narok na RP je len ak je pozastavena činnosť

narok by ti mal vzniknut na prispevok na starostlivost o dieta co je vo vyske 25% RP + prídavky + danový bonus
12. máj 2009 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie činnosť ale živnost.. samozrejme
12. máj 2009 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
súhlasím s lienočkou.
13. máj 2009 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hmm, super... takže všetko, na čo mám nárok je 25% z už aj tak smiešnej sumy, výýýborný systém :angry:

keď si uvedomím, aké dane som tento rok platila tomuto hnusnému štátu, mám chuť sa odsťahovať
13. máj 2009 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kočky, ďakujem za odpovede...

vyriešim to asi tak, že budem zodpovedná vedúca u mm na živnosti a on ma zamestná na dohodu, to by mi mal platiť štát odvody aj rodičák, nie? teda, ak v rámci tej dohody nebudem mať príjem, mohol by ma vyplácať napr. tak, že by mi oficiálne dal tých 150 raz za pol roka?
14. máj 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tilly,
ako manželka živnostníka, ak si zodpovedný zástupca v zmysle žívn.zákona, tak dokonca nemusíš mať ani dohodu. no to by chcelo lepšie pozrieť ten zákon (aj mám z r.2006 a nechce sa mi hladať nový) je to § 11 ods.1 ...
15. máj 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no, to by bolo fajn, ale budem mať nárok na rodičovský + odvody od štátu? lebo inak sa mi neoplatí rušiť živnosť...

už som zodpovedný zástupca u otca na živnosti, môžem byť aj u manžela?

myslíš živnostenský zákon?
15. máj 2009 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tilly,
myslím, že na dvoch miestach byť nemôžeš. Ale je tam nejaká výnimka zdá sa mi, že ak je prevádzka na rovnakej adrese. No ozaj sa treba presne pozdieť do toho živnostenského zákona. Ja som už trochu mimo real. No takto to bolo. A viem o jednej pokute cca 50tis. čo dostal takto jeden človek v r. cca 2004.

Ak nebudeš zárobkovo činná (t.j. nebudeš mať aktívnu činnosť), tak ti nárok podla terajšieho zákona o rodič.prísp. ostáva. Ak sa samozrejme sama staráš o dieťa alebo počas tvojej práce na dohodu sa od ieťa stará niekto z rodiny, kto RP nepoberá.
15. máj 2009 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
idem kuk ten živnostenský zákon, dík
15. máj 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lebo tá jedna živnosť je pozastavená na dva roky
15. máj 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých ako v jednej prevádzkarni. V opodstatnených prípadoch môže živnostenský úrad povoliť výnimku.

takže len v jednej... ja som u otca ako zodpovedný zástupca, len otec je dôchodca a svoju živnosť pozastavil, ja chcem svoju tiež pozastaviť a u manžela by som nemusela byť zamestnaná, čiže by mi patril aj rodičák a tak... a mohla by som si nechať aj kanceláriu, aj členstvá a nemusela by som platiť odvody... no skočíme na budúci týždeň na živnostenský
15. máj 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a keby sme založili sro? tam musím byť zamestnanec?
28. máj 2009 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok