Nadriadená ma dnes úplne strápnila

26. apr 2024

Ahojte, pracujem v jasliach. Hľadáme novú silu, čiže chodia zaujemkyne. Ja so šéfkou robíme spolocne pohovory. Plus chodia mamičky s deťmi, ktoré tam chcú umiestniť. Dnes mi nadriadena hovorí, že bude pohovor. Prídem, v triede mamička s 2 ročným dieťaťom. Ja že ho tam chce umiestniť. Začala som sa s mamičkou baviť kedy ho chce umiestniť, či má alergie, či je odplienkovany atď. Budúci týždeň sefka odlieta na dovolenku na týždeň. Budem robiť 9 hodín denne. K dispozícii budem mat len brigadnicku na pár hodín. Mamička povedala, že malého dovedie od pondelka na celý deň. A ze ho uspi. Ja že je taká situácia, že poobede budem sama a netrúfam si zobrať nové dieta, ktoré môže plakať za mamou a budem sa mu musieť stále venovať a co ostatné deti. Nech ho dá do 12, kým tam mám brigadnicku. Ona čosi hovorila, že mi pomôže. Ja ze bez zmluvy nemoze. No divná komunikácia. Šéfka sedela a usmievala sa a naraz sa začala nahlas smiať až sa za brucho chytala. Povedala mi, že sorry, som ti naschvál nepovedala, ze to je zaujemkyna o prácu, ktorá tu chce umiestniť zároveň dieťa. Že sa bavila na nasej komunikácii a že som bola dobrá ako som trvala na svojom. Strašne sa ma to dotklo, že sa na mne doslovne bavila a nechala nás tam dohadovať sa. Jedna o voze, druhá o koze. Som jej povedala, ze to bolo neuctive voči nám obom. Celý deň ma to trápi Toľko toho by som jej chcela ešte povedať, ale neviem ci sa ozvať či nie.

cacianka
27. apr 2024

Tak to máte iné problémy, hroziace mega prúser on, nie to že sa šéfka smiala a teba strápnila .
Tebe tam plaču deti, 10 deti potrebuje prebaliť a ty sa tam vykecavas ? Mala si tej úžasnej šéfke povedať že nech pohovor urobí ona a ty sa ideš postarať o deti, alebo sa vymeníte , a samozrejme pohovor chvíľu počká. Pani by pochopila že deti sú prvoradé, dať ich do poriadku, dospelá žena chvíľu počká. Či už na vstupný pohovor dieťaťa, alebo pracovný.
Mmch prečo to riešite v čase keď ste/ máte byt s deťmi, a nie mimo pracovnej doby ?

cacianka
27. apr 2024

Dočítala som aj ďalej, tak smekam klobúk, že máš toľko trpezlivosti a ruky ako chobotnica, zvládať všetko čo píšeš. Vo svetle ďalších informácií sú tieto jasle jedna hrôza, nie v tvojej osobe,🌺 ale šéfka.
Keď si bude vyvalivat riť na pláži , pošli jej sms, že si dostala žlčníkovy záchvat, slepé črevo, ležíš v nemocnici a minimálne mesiac budeš PN.
Nech sa smeje teraz.

ankare
27. apr 2024

A, samozrejme, že šéfka sa môže vyvalovat na pláži, keď rodičia platia veľké peniaze a Tebe, dievcatu na všetko, dá smiešny peniaz. Nedaj už zo seba robiť hlupaka, začni si vážiť samu seba. Držím palce!

gab1sol
27. apr 2024

Fuuuuu, tak po prečítaní, že robíš ešte aj kuchárku a upratovačku, sa ja čudujem, že vôbec rodičia dajú svoje deti do takých jaslí… Toto by som ja neakceptovala pri samostatných predškolákoch, nieto pri malých batoľatách. Hľadaj novú prácu a utekaj odtiaľ. To nie je len o srande, ale nedajbože sa niečo stane, si tam sama, bude to na teba. A je jedno, či sa vtedy venuješ inému dieťaťu, ktoré treba umyť/prebaliť, zodpovednosť máš za všetky.

autor
27. apr 2024

@cacianka
@ankare Tak som sa rozhodla podať v júni výpoveď. Júl, august mi bude plynúť výpovedná doba. Snáď nájdem niečo lepšie.
Keďže som tému zalozila, napíšem ešte s dovolením malý výlev. Deti učím a dúfam, že aj rodiča doma, že druhým sa nevysmievame. O vtipkovanie ide vtedy, keď sa zabávajú obe strany, nie jedna.
Niektoré ženy písali, že sa bežne doberaju s kamoškami. Ale tu ide o šéfku, nie kamarátku, môže mi byť vekom mama. Je rozdiel vtipkovat s kamoškou a iné nechať niekoho v omyle a baviť sa skodoradostne na tom. A este na pohovore pred cudzou ženou. Pritom šéfka sa uráža aj na také drobnosti, že rodiča povedia mne, že ich dieťa nepríde do jaslí z dôvodu choroby a nie jej. A keď je potrebné vybaviť nejakú nepríjemnosť napríklad, že jedno dieťa pohryzie druhé, šéfka sa schovala do spálne a poslala to s rodičmi riešiť mňa. A potom ma tu niektoré označujú ako zbytočne iniciatívnu. Úprimne som nemilo prekvapená koľko žien v diskusii zlahcovalo moje pocity zo situácie. Aj ženy vzdelane, ktorých názory som doteraz uznavala. Prišli mi vždy férové a ľudské. Počas štúdia som písala o šikanovani a pokiaľ sa dobre pamätám, tak ide o správanie pri ktorom dochádza k ponižovaniu, výsmechu druhého. Som si istá, že keby ony boli v mojej situácii, do smiechu by im nebolo. Alebo keby sa niekto vysmieval ich dieťaťu, či by mu povedali, že zasmej sa, nebuď strnuly. Ľudia by mali byť ku sebe viacej sucitny. Aspoň ja taká budem naďalej či ku kolegyniam, brigadnickam, deťom, ktoré budem učiť. A myslím, že všetky, ktoré tu do mňa skákali by chceli pre svoje maličké dieťa v jasliach empaticku učiteľku. Všetkým prajem pekný zvyšok dňa.

0silvia0
27. apr 2024

Mas pravdu, nech sa dobera ten, kto je na doberanie naladeny. Nie kazdy ma rad takuto komunikaciu a nie pre kazdeho je to akoze vtipne. Ja som tiez asi strnula, sucharka, je mi to jedno. Tiez nemienit robit nejake tanceky pred niekym, kto sa chce akoze zabavat a sam je urazlivy ako pises.

cacianka
27. apr 2024

Dobré rozhodnutie.👍💖🍀🍀🍀
Aj ja som si myslela, že ti trochu uvoľnenia a humoru prospeje, ale vo svetle tvojich popisov si nemyslím že si suchár a takéto správanie, prístup majiteľky je vrcholné blbý a trápny.
Verím že nájdeš lepšiu prácu a hlavne na úrovni

yoxinka
27. apr 2024

Daj niekedy vedieť ako si dopadla a ako sa máš. Celkom by ma to zaujímalo. Držím ti všetky prsty!!! 💪🤞

yoxinka
28. apr 2024

Inak, ešte taká jedna rada. Ta tvoja šéfka, podľa mňa, si sakra uvedomuje, že jej tam robíš všetko za 5 korún. By som sa nečudovala, keby sa kde-tu aj pochváli, že jej tam robí taká trubka, čo robí všetko, že jej za to dáva 700€ v čistom a ona si môže chodiť po dovolenkách. Ja myslím, že keď jej dáš výpoveď, zľakne sa, lebo toto ako si ty, už nenájde. Ja neviem, aké sú pravidlá pre jasle, ale myslím, že jedna žena ani nemôže byť s 10 deťmi, ona isto porušuje kopu predpisov. Takže ťa určite začne lanáriť, že sa to zlepší blablabla a skúsi ti zvýšiť plat. Dávaj si na toto bacha, nie že jej prikývneš na viac peňazí. Trvaj na výpovedi. Určite si nájdeš lepšiu prácu!