Namiesto paragrafu voľno alebo dovolenka

martina0782
2. nov 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať , je v súlade so zákonom aby zamestnávateľ neuznal paragraf ale namiesto neho vám dal voľno alebo dovolenku? Ďakujem za odpovede

iwesska
3. nov 2022

Aj moj zamestnavatel mal vecny problem s uznanim celodenneho lekara,pritom vedel,ze mi bolo v ten den zle a Dr.mi napisala,ze plati cely den. Zrusil mi to,ze si mam vziat dovolenku. Kolegyna mala po ockovani narok na cely den lekara a aj ju donutil si to odrobit. Ja tam uz nerobim.Teraz mam zamestnavatela,ktory mi povie,ze nech sa zariadim tak,ako potrebujem,hlavne,aby som bola ok👌

littlefiona
3. nov 2022

@martina0782 v našej firme to závisí od toho k akému lekárovi ideš a aký výkon ti bude robiť. Zubár celý deň, všeobecný lekár a preventívka celý deň. Gynekológ pol dňa. Uvádzam príklady.

zuzanaete
3. nov 2022

@kukuk29 Robila som v jednom a teraz druhom velkom medzinarodnom korporate a bezne ludia mavaju P na cely den. Nikto to neriesi.

bimbambim
3. nov 2022

Tak u nás ešte nedávno firme bolo sumafuk paragrafy.Babe na 12 stke stačil jedna priepustka a bola doma celý deň.Ale od januára už sa vypytuju kam idem ku ktorému lekárovi idem a podľa toho mi povie či mi plati len 4 hodiny alebo celý deň.Napriklad boli sme objednaný si synom na neurológiu na 14 hodinu a robí to konkrétne vyšetrenie len stredu poobede.Mne tam vychádzala smena na poobede tak už mi volali,že mám ísť na ráno s ním atď.Som.ich zrušila a jaseň vysvetlila ako to chodí tam a to sme šli ešte inde do iného mesta.Potom mi to uznali a mala som.priepustku na celu poobednú smenu.Mne ešte povedlaize si môžu overiť či som tam.ozaj bola.Ale to je tiež taká blbosť pretože kebyže by som nebola tak nemám razitko na priepustku.Bezne sa nedostanem len tak k razitkam od lekára 😀

kukuk29
3. nov 2022

@zuzanaete ale ved jasne su take firmy ale ludia nechapu ze su aj take kde to proste nejde 🙂

darkswan
3. nov 2022

@kukuk29 to evidentne ano, clovek je v soku co tu cita;)neviem s ktorym korporatom inak ty mas taku skusenost, ale tie BA to neriesia, co som bola prekvapena ani priepustka ich nezaujimala🤷‍♀️

oliali
3. nov 2022

@kukuk29 a ktory korporat to je? Ja tiez pracujem v korporate a nikto nikdy neskumal na kolko hodin si davam lekara… nie je to vseobecne platne ze “v korporatoch je to tak”

kukuk29
3. nov 2022

@oliali a nemas to jedno 🙂 proste v nasej firme co sa zaobera zdielanim sluzieb mame taketo pravidla a viem o dalsich firmach v mojom kraji NR. Urcite nebudem menovat firmy. Tym ze mame flexibilnu prac.dobu tak to mame takto upravene.

annamivo
3. nov 2022

@melanta a vieš že existuje? Napr ja keď chodím darovať krv tak mám paragraf na 24h. Keď idem napr so synom na vyšetrenie do Ľubochne kde nám len cesta trvá 1,5h + vyšetrenie a cesta späť tak tiež je to na celý deň. Keď idem len k zubárovi alebo bežne vyšetrenie tak mi dr dáva buď čas od do, alebo je to na 4 h. Môjmu manželovi v práci vôbec neuznávajú paragrafi, nakoľko to začali veľmi niektorí zneužívať, ale šéf keďže vie že syn má veľa zdravotných problémov, tak mu voľno bez problémov dá, buď z nadčasov alebo dovolenku

elca13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
3. nov 2022

@letfenixa čítaj s porozumením a dozvieš sa.

letfenixa
4. nov 2022

@sasa1310 ďakujem, si veľmi "milá "

zdena1990
4. nov 2022

@iwesska aj u nás toto bolo vedúca nikdy neuznala priniesla som papier vedúca čo ona stým? Hodila do koša a ten deň som zaplatený nemala alebo hodiny... Takže tak ..a sťažovať sa ? Všade mala známych keď sa ti nepáči dovi dopo ale tiež už u nej nerobím