Náplň práce pomocnej kuchárky

anonym24516
17. nov 2021

Dobry deň, mam otázku je mojou povinnosťou žehliť pracovne šaty veducej sk. kuchyne. Napr. každý pondelok ma požiada o vyzehlenie svojho oblečenia, je mojou povinnosťou nosiť jej tašky do auta, je mojou povinnosťou nosiť obedy(uplatok) sestricke k lekarovi na konci pracovnej doby??? Ďakujem

mariaveronikag
17. nov 2021

a v zmluve máte čo? Čo Vám povedali pred tým, než ste nastúpili do práce?

anonym24516
autor
17. nov 2021

@mariaveronikag to asi ani nemyslite vážne čo sme sa dohodli..... ešte raz..... pokiaľ viem, je to odev ktory si pripravíte doma aby ste mala v com v pondelok ráno pracovať, či?...... tašky do auta, je nákup alebo niečo iné, sukromne, vlastné!..... obed ako uplatok sestricke ktorá ju vezme na vyšetrenie k lekarovi skôr..... pracovna náplň sa tyka kuchyne a pripravy jedál

mariaveronikag
17. nov 2021

nerozumiem celkom, ona od Vás chce, aby ste jej žehlili v pondelok v práci veci, ktoré má na sebe? Či Vám z domu donesie pokrčené a máte vyžehliť? To sú od veci požiadavky toto.

anonym24516
autor
17. nov 2021

@mariaveronikag po vikende z domu donesie pokrčené pracovné oblečenie nech jej ho vyzehlim aby si to mohla obliecť, každý pondelok!

mariaveronikag
17. nov 2021

tak Vás riadne využíva...čo iné na to povedať! Predpokladám, že ste od nej mladšia a tak si dovoľuje a možno doteraz nemala žiadnu " pomocnú kuchárku" a tak si s Vami robí, čo chce. Porozpravať sa s ňou a medzitým si hľadať inú prácu...lebo keď sa ozvete, spokojná asi nebude. Alebo jej to vyžehliť...

marianeta
17. nov 2021

@anonym24516 a čo tak povedat jej Nie! Toto nemáte v náplni práce a robiť to nebudete.. Robí si z Vás otroka a slúžku.. Ste pomocná sila v kuchyni a nie jej osobná slúžka..

veronice
17. nov 2021

@anonym24516 neviem co chces pocut ale teda ano, robi si z teba sluzku a vyzaduje cinnosti, ktore ocividne nemas v pracovnej zmluve 🤷‍♀️ takze nie, toto nie si povinna robit ale je teraz na tebe ako si to s nou vykomunikujes..

zuzubb007
17. nov 2021

má Vás ako súkromnú slúžku, treba si povedať svoje, to ako v robote máte žehliacu dosku a žehličku????

anonym24516
autor
17. nov 2021

@mariaveronikag veď to teraz v pondelok som odmietla! povedala som, ze nech teraz poprosí niekoho iného, nikto sa nenasiel z ďalších 4... kolegyna povedala, ze bojujem za seba.... ale čakám útoky a neviem čoho bude schopná, proste bude z toho konflikt, ale už nepovolím..... samozrejme sa hneď sťažovala hlavnej, ze som ju zaskočila

anonym24516
autor
17. nov 2021

@zuzubb007 áno mame, pre pripad ak by ste za cely víkend nestihla doma vyžehliť

mariaveronikag
17. nov 2021

@anonym24516 ccc...povedzte hlavnej, že aj ona Vás zaskočila svojimi požiadavkami. A kým ste tam neboli, kto jej žehlil? A už keby som bola pri tej hlavnej spomenula by som aj odvoz obeda po pracovnej dobe a nosenie tašiek...Treba si urobiť poriadok na začiatku, lebo potom skončíte tak, že Vám tie veci začne nosiť už v piatok na vypratie.

mariaveronikag
17. nov 2021

a "normálnu prácu" Vám dáva ako? Veľa? Lebo aj to, že ak si myslí, že máte veľa času, tak Vám dáva "svoje"...neviem..len uvažujem

ysseba
17. nov 2021

@anonym24516 Pracovná náplň je opis toho čo máte robiť, aké sú vaše povinnosti a kompetencie v pracovnom čase, ktorý máte tiež uvedený v pracovnej zmluve. Prečítaj si ju poriadne a tam nájdeš odpoveď - ak tam máš uvedené tieto činnosti, tak to od teba môže vyžadovať. Veď keď bude od teba chcieť doručenie obeda sestričke, tak jej povedz, že kuriérske služby nemáš v náplni práce.

loginexistuje
17. nov 2021

to riesis stale v tej istej praci ako si pisala v oktobri ? https://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/pomocny-sila-v-kuchyni-alebo-upratovacka/

anonym24516
autor
17. nov 2021
anonym24516
autor
17. nov 2021

@mariaveronikag práca sa stiha tak normálne...... dáva to iba mne.... aj to je normálne?

loginexistuje
17. nov 2021

@anonym24516 tak preco odtial neodides ked ti stale nieco nevyhovuje na com sa dohodnete

anonym24516
autor
17. nov 2021

@loginexistuje ale na tomto sme sa nedohodli, najprv som to robila ze aaaa poprosila, dobry skutok budem mať..... ale vidim, ze stale padá iba moje meno a žiadnu inu o to nepoziada

loginexistuje
17. nov 2021

zehlenie pracovneho odevu moze byt sucastou tvojej prace preco nie
ak nechces to robit tak jej povedz ze nebudes a hotovo
ale nemuslim si ze tam potom dlho vydrzis

anonym24516
autor
17. nov 2021

@loginexistuje iba mojej práce?

nelca0510
17. nov 2021

@anonym24516 odpoveď je nie. Nemáš to v zmluve. Podľa komentov odpoveď vieš,tak to takto formuluj aj nadriadenej.

gazpalm
19. nov 2021

@anonym24516 no urcite by som nejakej trube ,co si na tebe honi ego zehlila ,boze co mas 5? Nie a hotovo...Mimochodom uz vidim tak tretiu temu o praci v jedalnach,ale co si tam tie zeny dokazu stvarat,na zaplakanie