Nariadená karanténa od zamestnávateľa

slecna0071
20. feb 2021

Poraďte mi prosím, či je v pohode že mi zamestnávateľ nariadil ostať doma dlhšie ako je určené .Pri kontakte s pozit.som išla po 10 dňoch na testy, boli negat.Zamestnavatel povedal,aby som nesla do roboty ,lebo vraj musím byť dlhšie doma a ináč vypočítal karantenu.Po 10 dňoch mi skončila PN a 4 dní som bola doma len tak??,a to ma zaujíma že čo tie 4 dní. ?
Pracujem na dohodu.ďakujem

pribinak
20. feb 2021

Mám dojem že už platí 14 dňová a nie 10 dňová karanténa

slecna0071
autor
20. feb 2021

@pribinak toto sa vzťahovalo ešte na 10 dňovú

ivkazba
20. feb 2021

A čo tie 4 dní? To my predsa nemôžeme vedieť. To si sa ty mala dohodnúť so zamestnávateľom, či ti dá platené voľno nakoľko išlo o prekážku na jeho strane. Urobila si chybu že si ostala doma bez toho aby si sa so zamestnávateľom dohodla ako ti budú tie 4 dní počítať.

slecna0071
autor
20. feb 2021

@ivkazba chcem vedieť možnosti, on keď mi povie že mi to nezaplatí, tak mám byť ticho ?potrebujem vedieť na čo mám nárok..,keďže ja som to voľno nechcela.

ivkazba
20. feb 2021

@slecna0071 ty si voľno nechcela, ale ostala si doma bez toho, aby si sa dohodla na podrobnostiach. Prepáč, že odpoveď možno nie je taká, akú by si si predstavovala, ale toto si mala riešiť TY vtedy, keď ťa zamestnávateľ informoval, že nechce, aby si prišla do práce. Takéto veci sa riešia vopred, nie po. Mala si trvať na tom, že to akceptuješ, ale keďže ide o jeho želanie, tak trváš na tom, aby si to mala platené v plnej výške. Máš nejaký dôkaz o tom, že ti zamestnávateľ nariadil dostať doma tie 4 dni? Aby si to mohla použiť ako dôkaz, že išlo o prekážku na jeho strane a aby si mala nástroj k tomu, že žiadaš o plnú úhradu mzdy.
Ak nemáš v rukách nič, aj tak by som poslala mailom alebo písomne žiadosť o uhradenie plnej mzdy za tieto 4 dni, nakoľko v deň XY ťa nadriadený XY informoval o tom, že ťa žiadajú aby si ostala doma. Pokiaľ s tým nebudú súhlasiť, tak ti neostáva nič len dohadovať sa alebo pristúpiť na návrh zamestnávateľa alebo ak návrh zamestnávateľa nebude pre teba akceptovateľný, tak obrátiť sa na inšpektorát práce. Ale aj pre nich bude celkom podstatné kto a ako ti oznámil, že máš ostať doma, či je k tomu nejaký dôkaz.

slecna0071
autor
20. feb 2021

@ivkazba toto mi stačí uuuplne..ďakujem..ano dôkaz mám..

ivkazba
20. feb 2021

@slecna0071 kľudne napíš aj IP, ak by si mala nejaké otázky alebo by sa ti niečo nepozdávalo keď to budeš riešiť. Pokiaľ to bude v rámci zákonníka práce, tak snáď pomôžem.

mogaa
20. feb 2021

@slecna0071 no veď ak si na karanténnej PN tak ti tie 4dni platí SP.... Pokiaľ máš ale zmluvu postavenú tak že robíš len ak ťa zamestnávateľ zavolá, tak smola

mogaa
20. feb 2021

@slecna0071 tiež si dobre pozri ako máš postavenú zmluvu, aby si kvôli 4dňom neprišla o prácu

nikiki29
20. feb 2021

@slecna0071 tvoj zamestnávateľ nie je lekár. Lekár ťa vypíše na PN aj ju ukončí, keď uzná, že si zdravá... nemyslím si, že zamestnávateľ by ťa potom mal obmezdovať. Ak áno, tak prekážka na strane zamestnávateľa a sedíš doma s 80% platu 🤔

nikiki29
20. feb 2021

@slecna0071 inak už 12 dní platí 14 dňová karanténa. Kedy si bola v kontakte?