Nárok na dovolenku počas materskej a rodičovskej

natalianm
30. okt 2020

Dobry den, viete niekto poradit k tejto teme? , ide o zostatok dovolenky pocas materskej a nasledne rodicovskej.
1️⃣- V roku 2017 som nastupila na MD, ktoru som vycerpala a nasledne som presla na RD ktora trva doteraz teda resp. do 14.12.2020. Pracovny pomer stale trva. V poslednej vyplatnej pasky co bola v roku 2018 som mala zostatok dovolenky 31 dni, avsak k dnesnemu dnu mi uctovnicka povedala ze zostatok dovolenky mam len 21 dni. Cize mi bola dovolenka z nejakeho dovodu kratena? Zamestnavatel mi vobec neponukol dovolenku cerpat cize som prisla definitivne o 10 dni dovolenky?
uctovnicka mi do dnesneho dna na tuto otazku neodpovedala.
2️⃣- druha otazka:
dalsia vec je ze 3.12. nastupujem na druhu matersku s druhym dietatom, prac. pomer stale trva. budem mat narok na riadnu dovolenku pocas MD a RD? ak hej kolko dni? vek 30 rokov. mam tym padom dovolenku cerpat aby mi znovu nebola kratena?
do prace sa planujem vratit ja som myslela ze dovolenka mi zostane avsak uctovnicka pred tym mi cerpanie vobec neponukla resp. neriesila.

veronikaszabova
30. okt 2020

@natalianm narok na dovolenku mas len pocas MD, nie RD

natalianm
autor
30. okt 2020

@veronikaszabova ok rozumiem cize tych 21 dni alebo alikvot k poctu dni za Md? odpoved k inemu mi neviete povedat. vdaka

veronikaszabova
30. okt 2020

@natalianm k tomu ti neviem poradit.

zuji
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuji
23. mar 2021

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, prosím, na koľko dní dovolenky mám nárok po návrate do práce po materskej a rodičovskej?
Na materskú som nastúpila 5.3.2019. Vo výplatnej páske za január 2019 mám zvyšok dovolenky 42 dní. Mám nárok na 45.
Dovtedy som normálne pracovala mala som len počas januára 5 dní DV a 4 -krát som bola na LV ( pečiatka od doktora).

Materská trvala od 5.3.2019 do 28.10.2019
Rodičovský trvá od 29.10.2019

2.9.2021 chcem nastúpiť do práce.

Medzi materskou a rodičovským som dovolenku nečerpala.

Vopred ďakujem