Nástup do inej práce počas rodičovskej

sima1415
15. nov 2022

Potrebujem poradiť, bolo mi naznačené že keď sa vrátim z RD tak si budem musieť vyčerpať dovolenku a čaká ma výpoveď z dôvodu nadbytočnosti. Mám možnosť nastúpiť do inej práce avšak chcem vedieť či je možné urobiť skúšobnú dobu v novej práci bez toho aby o tom súčasný zamestnávateľ vedel - môže sa stať že za ten rok čo by som chcela skončiť RD sa zmenia podmienky a už nebude potrebné ma vyhodiť a rada by som si túto možnosť nechala otvorenú.

elenka.k
15. nov 2022

@sima1415 sociálnej poisťovni sa to nebude páčiť 😖

sima1415
autor
15. nov 2022

@elenka.k ja viem len ma zaujíma či nie je nejaká kľučka aby sa to dalo skúsiť v inej práci

laurar1
15. nov 2022

@sima1415 Mozes nastupit do novej prace a v povodnej byt vedena na rodicovskej dovolenke, zamstnavatel ne.usi o tom vediet. Socialnu poistovnu to zaujimat nema preco. Jedine, na co si musis davat pozor je, ci nova praca nema rovnaku napln ako stara, aby tam nebola konkurencia.

elenka.k
15. nov 2022

@sima1415 jedine, ak budeš cerpať zo starej dovolenku a v novej budeš na skúšku 😉
@laurar1 hej ale ak im tam bude vysvietená , čo ju prihlási aj nový zamestnávateľ, odvody a tak, bude mať nesúlad.

laurar1
15. nov 2022

@elenka.k Pises hluposti. U stareho zamestnavatela bude na rodicovskej dovolenke, u noveho bude zamestnana a ten jen bude platit odvody, nikde nic nebude svietit. Nemusi si cerpat ziadnu dovolenku, ani mu spominat, ze niekde inde pracuje.

elenka.k
15. nov 2022

@laurar1 áno? Už sa odhlasujú od sociálky, keď je na rodičovskej?
Tá potom dobre,
Ale či nevadí ak čerpá rodičovskú a bude mať pomer.

laurar1
15. nov 2022

@elenka.k Nevadi. Moze mat pracovny pomer u ineho zamstnavatela, zivnost, dokonca moze mat novu zmluvu u toho isteho a zaroven na tu staru na rodicovskej do troch rokov. Jedine naco si musi davat pozor, aby nemali rovnaky predmet podnikania.

elenka.k
15. nov 2022

@laurar1 aha, 👍