Nástup do práce po rodičovskej

ivanka0603
2. sep 2021

Ahojte, je tu niekto, kto by mi vedel poradiť, ako mám postupovať? Vo firme som zamestnaná od 03/2011.
V auguste 2015 som nastúpila na PN kvôli rizikovému tehotenstvu s prvým dieťaťom . Potom klasika MD, RD a následne od 2019 MD a RD s druhým dieťaťom .
31.1. 2022 bude mať druhé dieta 3 roky, takže vo februári by som mala nastúpiť do práce. Lenže vo firme medzičasom zrušili moju pozíciu a na inej by som nerada pracovala. Chcela by som sa spýtať, ako by som mala postupovať, aby som mala nárok na odstupné a zároveň aj na max podporu, ak si náhodou nenájdem druhu prácu. A ako zistím, koľko dní dovolenky mám? Je lepšie si ju dat preplatiť? Ďakujem za každú radu

siska53
2. sep 2021

@ivanka0603 pocet dni dovolenky ti povedia na personalnom. Mne sa za ten cas nazbieralo 55 dni . Mne, ked som riesila tu situaciu, tak mi baby z personalneho rovno navrhli den cerpania dovolenky kvoli max podpore a jasne, odstupne + zvysok dovolenky mi preplatili.
Nakoniec som ale na up nesla, lebo par dni na to mi volali z firmy, kde som robila pohovor, ze ma beru a nastup bol hned nasledujuci den po vycerpani toho dna dovolenky 🙂.
A odporucam si ju dat preplatit okrem toho 1 dna, ktory by si si cerpala kvoli tej podpore.

ivanka0603
autor
2. sep 2021

@siska53 ďakujem pekne

ivanka0603
autor
4. sep 2021

@siska53 prosím ťa a nevieš mi ešte povedať, na koľko mesačné odstupné mám nárok?

siska53
4. sep 2021

@ivanka0603 fuha..to si nie som ista, tusim na 3? My sme ale mali v ramci KZ na 4 + preplatenie dovky..to bolo 6 r.dozadu.