Koniec rodičovskej dovolenky a výpoveď v práci

vilaamalka907
28. dec 2017

Ahojte chcem sa spýtať v júni 2014 som nastúpila na pn - rizikové tehu potom som z neho prešla priamo na materskú a rodičovskú. 1.2.2018 ma dcéra 3roky. V práci som este stale "zamestnaná" ale medzitým som sa odsťahovala dost daleko takze budem davat výpoveď. Mam si dat preplatiť nevyčerpanú dovolenku v práci a hneď dat výpoveď alebo vyčerpať dovolenku a výpoveď dat az potom. Tu este novú prácu nemam takze ma caka úrad prace. Mam narok aj na podporu z úradu prace ked sa zaevidujem? Ak ano v akej výške? Pracovala som v kuse cca 6-7rokov nez som otehotnela. Som s malou sama škôlku sme nedostali tak aby som vedela co nas caka. Velmi pekne dakujem

sasesoe
28. dec 2017

@vilaamalka907 nie je nadej na pracu z domu alebo preradenie na inu pobocku? Aku dlhu mas vypovednu lehotu? Lebo ta zacina plynut az nasledujuci mesiac po doruceni vypovede. Mozno budes musiet/chciet vypoved dohodou s okamzitou ucinnostou. Ale neviem, ci by sa ti neoplatilo kvoli podpore vycerpat aspon jeden den dovolenky.

vilaamalka907
autor
28. dec 2017

Nie koncim na dohodu

cavzuz
28. dec 2017

Ja som to riesila nedavno, najvyhodnejsie je “nastupit”, vycerpat jeden den dovolenky a zvysok si dat preplatit, tym si zabezpecis najvyssi mozny vymeriavaci zaklad, z kt. sa ti potom pocita podpora.

mellany76
28. dec 2017

pls , ak chcem urobit nieco podobne, preco mam vycerpat 1 den dovolenky? ako to ovplyvni vysku podpory?

sasesoe
28. dec 2017

@mellany76 ovplyvni ti to tvoj denny vymeriavaci zaklad - budes mat velku sumu na maly pocet dni(1-2), cize vysoky priemer a vysoku/vyssiu podporu

lenteraz111
17. jan 2020

@sasesoe podarilo sa ti to tak?

sasesoe
17. jan 2020

@lenteraz111 ahoj, mna sa to (zatial) netykalo, len som radila. Skus oznacit inu ;)

martusik2305
3. feb 2020

@vilaamalka907 dobrý ako ste to nakoniec vyriešila?

luvr86
5. máj 2020

ahoj chcem sa spýtať bola som 6 rokov na materskej, ktorá mi kočila 9.3. vo februári som dala výpoved s dvojmesačnou výpovednou lehotu s tým že si chcem počas tých dvoch mesiacov čerpať dovolenku ktorá mi nabehla. V Marci som totiž nastúpila do inej práci. Pôvodný zamestnávatel mi počas tých dvoch mesiacov má poslať výplatu počas dovolenky?