Návrat po rodičovskej - (ne)adekvátne pracovné miesto

mircalla
3. dec 2012

Ahojte, ak to tu uz bolo riesene, ospravedlnujem sa, nenasla som. Po 2,5 roku sa vraciam po rodicovskej dovolenke do firmy, kde som robila ako veduca oddelenia na financnom. Jedna sa o velku medzinarodnu spolocnost. Mala som vzdy skvele vysledky, niekolko oceneni na nadnarodenej urovni. Firma presla mnohymi zmenami, moje miesto v tedajsej podobe uz neexistuje, skumulovalo sa do neho viac uloh. Moj manager je vsak uz prec, a v podstate mam pohovor s novou managerkou, ktoru som nikdy nevidela, tuto stredu. Musi mi podla zakona firma ponuknut adekvatne miesto? Otazka je, co je to adekvatne? Nemyslim teraz platovo, plat mi znizit myslim nemozu, ale sa tyka samotneho miesta ci zaradenia, inymi slovami ma zamestnavatel povinnost mi ponuknut veduce miesto, i ked nie napriklad to iste, ktore som vykonavala predtym? Mam totiz zle tusenie hraniciace s istotou, ze pojde o poziciu radoveho zamestnanca. Ma na to firma pravo? Akekolvek odpovede ci osobne skusenosti uvitam. Rada by som mala argumenty a tiez vedela, naco sa pripravit. Nechcem to zatial riesit s nasim personalnym ani sa ich nic pytat, lebo mam len zakulisne info...dakujem vsetkym

mircalla
autor
3. feb 2013

@baklik ja som mala na dobu neurcitu, meni to na dobu urcitu po navrate z rodicovskej je jednoznacne v rozpore so zakonom