Nechcem ísť na výberové konanie z úradu práce

baki03
19. okt 2023

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť že keď nechcem ísť na výberové konanie z úradu práce čo robiť? Mám tomu čo ma má na starosti zavolať vopred že sa neviem zúčastniť alebo staci keď prídem deň po aj s ospravedlnením (priepustkou) od lekára ?

melanta
19. okt 2023

Ty si v evidencii uchádzačov o zamestnanie, nie v evidencii nezamestnaných, ale uchádzačov o zamestnanie. Čiže si povinná hľadať si aktívne prácu a chodiť na pohovory, ak ťa pošlú oni. Aký je dôvod, že nechceš ísť na tento pohovor? Je alternatíva ísť na pohovor a dať si podmienky, že ťa neprijmú. Vtedy ťa nevyradia.

januska12323
19. okt 2023

Ak sa nechceš dať vyradiť musíš tam ísť. Zahrať to tak aby ťa nechceli prijať alebo prijmú a po dni odídeš. Inak budeš vyradená.

tosomja
19. okt 2023

Choď na výberové konanie, a keď ťa príjmu, vždy máš skúšobnú dobu. Kedy môžeš odísť a zase sa evidovať.

hipuska
19. okt 2023

Zozen si pečiatku, z inej firmy. Že si v danom čase bola na inom pracovnom.pohovore. Ale však tam kľudne chod. A zriad sa tak, aby ťa nepriali. Ja som to tiez tak mala a tiež som práci chcela. Ale, niektoré čo mi nenútili, boli mimo mojej profesie

janagem
19. okt 2023

@hipuska ak dostala papier na pohovor z úradu práce o tomto pohovore je informovaný dopredu a nemá prečo ísť do inej prace na pohovor v rovnaký cas

alickapusinka
19. okt 2023

Ak nechceš byť vyradená a platiť sama ZP tak v tvojom zaujme je ísť na pohovor darmo zbytočné vymýšľaš scenáre. Myslíš si že na UP je hlúpa že dostaneš papier od lekára presne na ten deň ako máš ísť na pohovor. Môže byť ako sa stálo mojej kamarátke že ju tam poslala na to iste miesto 2 krát s papierom prvý krát sa tomu vyhla že choroba ale 2 už nie čo ju málo počkať ju aj počkalo. Musela tam ísť na 2 krát.

hipuska
19. okt 2023

@janagem a prečo nie? Veď môžu sa dva pohovory kryť. Vyberiem si predsa tu prácu, ktorá mi viacej vyhovuje

janagem
19. okt 2023

@hipuska tak to je ozaj mala pravdepodobnosť. 99.9% pohovorov sa dá nastaviť na čas aby štíhla oba. To myslim vedia aj na úrade práce

nifnea
19. okt 2023

Normalne chod na pohovor, vypytaj si neadekvatny plat, nezoberu ta a mas to vyriesene.

hipuska
20. okt 2023

@janagem nie je všetko iba čierno biele. Ja som mala napríklad pohovory vzdialené 300 km od seba, jeden začínal o 8 ráno. Keďže som nemala spoj, išla som tam už večer. Takze áno, všetko sa da

stanulienkat
20. okt 2023

Tak buď pracovať chceš, alebo nechceš. Ja nerozumiem prečo nezrušia tieto úrady práce. Je to len na rozdávanie dávok luďom, ktorým sa nechce pracovať.

ankare
20. okt 2023

@baki03 buď sa daj PN, alebo tam chod a buď "nesympaticka" na pohovore.
Alebo sa vopred dohodni so "zamestnavatelom", nech Ti potvrdí,že si tam bola, ale že Ty jednoducho nemas záujem.