Nedarí sa mi nájsť si prácu

14. nov 2022

Ahojte prišla som sa trochu "posťažovať" prípadne si prečítať nejakú radu. Mám 24 rokov zdravotnícku školu ale keďže som v tomto odbore nechcela a ani som v ňom nepracovala vždy som robila niečo iné. Ale momentálne som už 7 mesiacov bez práce a nedokážem si žiadnu nájsť všade kam volám alebo pošlem životopis je už miesto obsadené som z toho extrémne smutná pretože je teraz úplne také blbé obdobie že sa neviem nikde uplatniť nikde nič poriadne neviem nájsť a už som z toho zúfalá...mám priateľa a nechcem aby všetko ťahal on cítim sa neschopne a chcem už pracovať

estrella5
14. nov 2022

@bublinka1426 áno, často aj tam požadujú prax.. Čo je mne úprimne pri niektorých obchodoch celkom aj záhadou, najmä ak požadujú prax v akomkoľvek obchode... Skôr by bolo adekvátnejšie požadovať vedomosti/skutočný záujem o sortiment/e, ktorý obchod ponúka.. - prax v obchode s oblečením je vcelku zbytočná v obchode s knihami... 🤷‍♀️

bublinka1426
14. nov 2022

@zuzikak vsade co som sa pytala beru cloveka na vsechno. to znamena ze nie len dokladanie ale aj kasa. aspon moja skusenost.

katrin69
14. nov 2022

Manžel si ľahšie našiel prácu, keď osobne zaniesol životopis. Vo veľkých automobilkách bude problém, ale mnohé iné firmy si to cenia. Stačí začať brigádne a po čase, keď sa osvedčíte, si vás aj zoberú na TPP, keď bude pracovné miesto. Nevzdávajte sa, mňa toto teraz bude čakať tiež a dlho na úrade nechcem zostať. Už pred 11 rokmi som s nimi nebola kamarátka, ale budem blbá a spýtam sa aj ich, či nechcú novú krv 😂

kikazoe
14. nov 2022

ok, tak sa prekecnem a poviem to 🙂 robím v personalistike roky a ono to nie je zasa také jednoduché- a to ani na jednej strane..... môžem iba pár tipov
1. dobre CV - aktuálne, dobre napísané (samozrejme na PC, nie rukou,) s fotkou
2. motivačný list- krátke zhrnutie prečo sa hlásiš, kde si sa o práci dozvedela ,....
3. ak je napísané meno personalistu, uved ho do mailu ako oslovenie
4. uvádzať aktuálne telefónne číslo a následne dvíhať !
5. čo raz dáš von, to je už vonku a vieme si to rýchlo nájsť ( FB,..... )
6. píš a hovor pravdu, kľudne daj aj referencie .... jazyky si rýchlo preskúšame, či do starej práce si zavoláme....
7. ak ta pozvú na pohovor a nemôžeš prísť, daj to vedieť dopredu. zavolaj a dohodni si náhradný termín. prípadne ak už máš prácu, daj to tiež vedieť.

a z druhej strany....
1. často prídu neúplne či ozaj zlé CV, sem tam aj poštou či osobne zdrap papiera ( áno, aj vytrhnutý list zo zošita ), gramatické chyby či aj nadávky
2. nedvíhanie uvedených čísel, zle napísaný mail alebo prosto ignorácia - áno, kľudne nám aj zavolajte späť
3. prípadne, že robotu vybavuje mamička pre 36-ročného synčeka a aj s ním príde na pohovor :D
4. blbé a ,,rádoby vtipné,, maily- nie, mail typu macko69@azet.sk, mušlička616@pokec.sk či somlentvoj69@centrum.sk nie sú vhodné ako oficiálne mails na prácu

tieto CV bohužiaľ idú automaticky preč a hľadáme ďalej. Niektoré miesta sa dlho obsadzujú, pokiaľ ozaj nenarazíme na dobrého kandidáta. A aj potom - CV dobré ale osobný pohovor dopadne ako katastrofa ( nepríde, alkohol, neumytý či smradlavý,.... ).
Plus, existuje medzi nami personalistami niečo ako cechovská česť a sme v kontakte- čiže ak je niekto chronický nechodič na pohovor, stále mení číslo.... Prosto sa to dozvieme.
a nie, ozaj nemôžeme vziať každého.... do priemyslu či Lidl- aj tam to chce istú zručnosť, pamäť či precíznosť. Lebo na mne ako personalistovi je odhadnúť či dotyčný bude prínos ( či bude dlhodobý zamestanec, či neohrozí seba a kolegov, či bude chodiť do práce či nie- nie len deti ale aj alkohol či adrenalínové športy) alebo ho budem za mesiac nahradzovať novým a bude to dvojitá či trojitá práca.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
14. nov 2022

Ja len k tej výrobe, ak myslíme automobilky a diely pre automobilky, tak tam je veľa pozícií, ktoré nie sú vhodné pre ženu. Lebo sa tam dvíha ťažké a tak. U nás v meste napríklad do
výrobného
závodu muža zoberú hocikedy, ženy čo tam robia sú skôr po známosti a cez kontakty (keďže tu jedna z mála prác kde žena slušne zarobí, ale žien tak veľa nepotrebujú )