Nedarí sa mi nájsť si prácu

14. nov 2022

Ahojte prišla som sa trochu "posťažovať" prípadne si prečítať nejakú radu. Mám 24 rokov zdravotnícku školu ale keďže som v tomto odbore nechcela a ani som v ňom nepracovala vždy som robila niečo iné. Ale momentálne som už 7 mesiacov bez práce a nedokážem si žiadnu nájsť všade kam volám alebo pošlem životopis je už miesto obsadené som z toho extrémne smutná pretože je teraz úplne také blbé obdobie že sa neviem nikde uplatniť nikde nič poriadne neviem nájsť a už som z toho zúfalá...mám priateľa a nechcem aby všetko ťahal on cítim sa neschopne a chcem už pracovať

marsmykkok
14. nov 2022

Pozeraj aj Bazos, miestne FB skupiny s prácou a tak. Myslím, že práce je stále dosť, kto chce pracovať prácu si nájde, len možno sa ti nedarilo, ale určite sa zadarí v blízkej dobe.

kacena4
14. nov 2022

otazka je ci mas aj ine vzdelanie ako zdravotnicke ked chce inde pracovat skor prijmu niekoho kto ma aspon patricne vzdelanie ak nie prax. zacni pracovat vo svojom obore, sprav si potrebne skolenia a potom si hladaj pracu tam kde chce (kedze nepises kde tazko sa radi)

janai1
14. nov 2022

Tomu sa ťažko verí.
Kde a v akom odbore hľadáš prácu?

nafka0483
14. nov 2022

V zdravotnictve je extremny nedostatok personalu.
Myslim ze by nebol problem zamestnat sa v obore. Radsej ako sediet 7 mesiacov doma a popritom mozes hladat nieco ine.

Netusime ake mas dalsie skusenosti, zrucnosti a na ake ponuky reagujes, takze tazko radit

autor
14. nov 2022

@nafka0483 hľadám si prácu vo výrobe v automobilkách ale stále sa mi nikto neozve...v zdravotníctve nechcem pracovať nerobí mi ta práca dobre skúsila som to ale je to iné ako v škole 🙂

autor
14. nov 2022

@nafka0483 ovládam dobre anglický jazyk napríklad takže skúšam aj niečo týmto smerom

lenkakravcova
14. nov 2022

Prečo nehladas v niečom aspoň kus podobnom?
Napr opatrovatelstvo.
Ak máš len strednú zdravotnícku, tak ťažko nájdeš niečo iné.. To jedine tak potom fabrika. Alebo zahraničie. Alebo predavačka, upratovačka.. To kde netreba nejako veľmi riešiť ze nemáš vzdelanie v odbore.

autor
14. nov 2022

@lenkakravcova však píšem že si hľadám prácu v automobilkách alebo vo fabrikách ja nechcem robiť niečo v čom nemám vzdelanie

janage
14. nov 2022

Čo tak recepcia v nejakom zdravotníckom stredisku?
Alebo v kúpeľoch sestra?
Aká úroveň Aj? Zatiaľ aspoň doučovanie Aj, predmety čo si mala na škole.
Ak máš vysokú úroveň, štátnicu dorobiť ped.min a do školy učiť Aj?

mpg
14. nov 2022

Možno by bolo dobre si nájsť prácu v administratíve, kde je potrebný Aj.

janynkaaa
14. nov 2022

Vieš čo nechápem prečo zatiaľ nezoberies hocičo či ako aj predavačka v obchode brigadne aby ťa nemusel priateľ živiť a nemusíš sa cítiť ako prizivnik ....a popritom si hľadať niečo čo by ťa zaujalo ...neviem či máš deti a si časom viazaná ale momentálne idú Vianoce a všade hľadajú pomoc do obchodov ....

mondolina
14. nov 2022

ja by som sa tiež cítila neschopne keby som v 24 rokoch sedela doma na riti a nerobila.
zdravotnícka škola? v dnešnej dobe?
🙈
tak buď chcem pracovať, alebo nechcem.

kaktusik007
14. nov 2022

@janai1 a mne to ako scifi nepride... tiez mam problem najst pracu ;( a preto uz x rokov robim na callcentre. ale velmi rada by som uz odisla. no realne naozaj niet kam

janynkaaa
14. nov 2022

@kaktusik007 ale aspoň robíš a nesedis doma a necakas na tu "pravú"prácu

kaktusik007
14. nov 2022

@janynkaaa mat o 20 rokov menej, ziadne deti a ziadna hypo - mozno by som tiez cakala ;)

vies, tu zas napisem o spoluziacke - sla do vyroby a uz sa odtial nikdy nedostala. Ja som robila kvaˇifikovanu pracu svojho casu - ona o takej uz len mohla snivat.

cize je to dvojsecne - ked prisli deti zobrala som callcentrum a uuups, uz som tam a nemam kam inam

janynkaaa
14. nov 2022

@kaktusik007 no tu sa nestretnem s pochopením aby mladá baba bez záväzkov sedela 7 mesiacov doma na riti ....

janynkaaa
14. nov 2022

@kaktusik007 a ešte keď je takáto doba že je všetko drahé či nafta, potraviny,energie ....každé € dobre

tanyan
14. nov 2022

Reaguješ na konkrétne inzeráty? Viem, že napríklad automobilky zháňajú na robotnícke pozície veľa, nakoľko je aktuálne príliš nízka nezamestnanosť.
Obsahuje tvoj životopis a sprievodný list (mail) všetky nevyhnutné náležitosti?
Nemáš náhodou preklep v telefónnom čísle?
Neprišla ti odpoveď (reakcia) do spamu?
Dôvodov môže byť nekonečne veľa a niektoré sú komické či absurdné...
Možno je to naozaj len nejaká drobnosť, ktorú ľahko vyriešiš a prestaneš sa trápiť. 😉

mpg
14. nov 2022

@tanyan Ja by som zase povedala, že automobilky radšej zoberú ľudí s techn.smerom aj SOU a toto môžu považovať, že hľadá prácu u nich iba dočasne.

bessie12
14. nov 2022

Neviem ako na Slovensku, ale ja som si nasla pracu do tyzdna, Hoci som si prezerala ponuky prac aj skor, ale nic ma neoslovilo. Zijem v NL a tu je prace viac nez dost. Dnes som bola podpisat zmluvu a nastupujem buduci tyzden v pondelok.

nafka0483
14. nov 2022

Autorka a v ktorom meste? Pri Kosiciach alebo Presove beru priemyselne parky zaradom kazdeho pokial viem na tie najnizsie pozicie.

tanyan
14. nov 2022

@mpg Do výroby v pohode ktokoľvek, kto má chuť robiť. A aktuálne aj dočasne je viac ako nič. Keď nemáš ľudí a stojí ti linka, tak je to katastrofa. Tých dočasných zvyknú riešiť cez leasingové agentúry, ale dobrých si potom prevezmú do kmeňového stavu.

martinkatinka
14. nov 2022

V akom meste hladas? Ja som si vzdy do 2 mesiacov nasla robotu a to nie v mojom odbore (knihovnictvo, archivnictvo, kultura) ....

estrella5
14. nov 2022

A ja to úplne chápem ani mi to nepríde sci-fi.. Ja teda pracujem, ale pravidelne pozerám ponuky práce (len tak, aby mám prehľad 😁 ) a to je stále dokolečka tie isté ponuky. Dokopy nič poriadne....
A rovnako som mala kedysi problém zohnať prácu. Skončila som VŠ.. Ak som reagovala na také obyčajnejšie pozície (predavačka, výroba,...) tak žiadna odpoveď. A vlastne ani neviem, či by to bol dobrý krok - ísť hocikde a potom sa možno odpísať aj do budúcna..
Na pozície prislúchajúce vzdelaniu som nemala dostatočnú x ročnú prax (praxovala som popri štúdiu, to ale nestačilo)...
A tak... Ja len na povzbudenie, že to nemusí nutne znamenať, že si neschopná ❤

fiafia
14. nov 2022

Neverím ,že so zdr vzdaním nevieš nájsť prácu. Nemusí to byť zrovna lôžkova sestra na geriatrii...

sante81
14. nov 2022

Ja prácu mám, ale chcem zmeniť. Zostrojila som životopis a posielam všade, chodím sa pýtať osobne, takže skús ísť týmto smerom

lilope
14. nov 2022

Nepíšeš ani len kraj, z ktorého si, ale u nás v žilinskom KIA a kopec ďalších subdodávateľských firiem má nedostatok pracovníkov a berie každého kto má ruky a nohy. Najprv síce cez agentúru (kde sú ale veľmi podobné podmienky) a keď sa človek osvedčí, tak sa z neho stáva radový kmeňový zamestnanec, čiže žiadny problém sa zamestnať vo výrobe.

zuzikak
14. nov 2022

hovori sa, ze do vyroby vezmu kazdeho. Sa mi nezda, zeby ta nevzali do automobilky. Alebo za predavacku do pokladne vezmu urcite. Minimalne ako brigadnicku na vykladanie tovaru. Nejake peniaze mat budes a popri tom si mozes hladat pracu na plny uvazok. Recepcna v zdravotnickom centre alebo administrativa v domove dochodcov, ci v nemocnici. O.k rozumiem, ze nechces ist do zdravotnictva ale kedze taku mas skolu tak je vacsia pravdepodobnost, ze tam pracu najdes rychlejsie. A co takto ine zdravotnictvo a to su rehabilitacie ? Neprichadzas tam do styku s krvou ani nicim podobnym. A recepcna vo wellness ? Alebo su medicinske centra kt. robia napr. dermatokozmetiku...vytlacit zivotopis hned aj so suhlasom spracovania osobnych udajov (zakladny formular isto najdes niekde na nete) a ist sa popytat osobne. V tvojom okoli urcite nieco take je - prip. vo vedlajsom meste. Niekedy posielanie zivotopisu nestaci.Treba ist osobne. Tiez si zaloz profil na Linked Inn a tam sa ti mozno aj sami ozvu s ponukou. Specifikuj tam aku pracu hladas. Prajem vela stastia.

bublinka1426
14. nov 2022

@zuzikak praveze na predavacku do obchodu beru skor dakoro s predoslou praxou. uz aj dostat sa robit do obchodu je problem 😨

zuzikak
14. nov 2022

@bublinka1426 ved nemusis ist za pokladnu. Staci ak sa prihlasis brigadne na vykladanie tovaru. To by mohlo vyjst.