Neplatené voľno a výpoveď počas neho

myshela_
21. dec 2021

Ahojte, mám otázku. Mám zamestnávateľov odsúhlasené neplatené voľno z rodinných dôvodov na obdobie dvoch mesiacov, po ktorých sa vraciam naspäť do zamestnania. Ak by mi dal zamestnávateľ počas tohto obdobia výpoveď mám nárok na odstupné (pracujem vo firme viac ako 5 rokov)? Viete poradiť?

kacena4
21. dec 2021

ak mas pisomnu dohodu ze mas neplatene volno, bol by to podraz z ich strany keby ta vyhodili a ano mal by si mat narok kedze si len prerusil pracu zmluvu stale mas. inak treba si pocas volna platit odvody

ivkazba
21. dec 2021

@myshela_ pokiaľ nejde o hrubé porušenie pracovnej disciplíny, tak výpoveď ti môžu dať iba z organizačných dôvodov (zrušenie pracovného miesta, presťahovanie zamestnávateľa či jeho zrušenie). V takom prípade máš nárok na odstupné vo výške 2 násobku tvojej priemernej mesačnej mzdy. Ak teda PP trvá minimálne 5 rokov.

sasa1310
21. dec 2021

@ivkazba a nie je náhodou výpovedná doba až 3 mesiace, ak tam pracuje viac ako 5 rokov. Lebo ja viem tak zo Zákonníka práce

ivkazba
21. dec 2021

@sasa1310 áno, výpovedná doba je 3 mesiace, ak PP trvá dlhšie ako 5 rokov. Ja píšem o 2 mesačnom odstupnom (lebo na to dá pýtala), nie o výpovednej dobe. 😉