Nepríjemnosti v práci

klaudi555
30. máj 2023

Ahojte dievčatá, dnes sa mi stala nepríjemná vec v práci. Vedúci si ma zavolal a že má podnet od kolegov, že by som mala používať deodorant. Bola som veľmi šokovaná, lebo sa sprchujem pravidelne, každý deň iné oblečko, deodorant aj parfém používam. Paradoxné je, že práve posledné týždne ma pár kolegov ale aj známych pochválilo, že veľmi príjemne voniam. Ako by ste riešili danú situáciu? Ja mám bohužiaľ pocit (neviem dokázať) že tento podnet išiel od kolegyne s ktorou sme si od žačiatku nesadli a viem, že jej proste prekážam...

deti95060810
30. máj 2023

1. opýtala by som sa vedúceho či aj podľa neho by som mala používať daný parfém
2. bola by som šokovaná že to vôbec rieši vedúci
3. napísala podnet na personálne nech to riešia ako ohováranie a šikanu....

pribinak
30. máj 2023

@klaudi555 no a bránila si sa nejako?

zuzubb007
30. máj 2023

Nemozes mat zatuchnute oblecenie, ze ty to necitis? Pripadne vlasy umyvas max po 3 dnoch toto dokaze vela spravit? Alebo umelinove tricka smrdia aj s dezodorantom, ked to riesil veduci snad aj jemu musis posmrdkavat nie? Spytala si sa ho? Ako neviem riadne blba situacia

klaudi555
autor
30. máj 2023

@zuzubb007 nie oblečko mi vôbec nesmrdí, všetko vonia a snažím sa nosiť bavlnené a vzdušné

apolka77
30. máj 2023

@klaudi555 ako si sa bránila?

klaudi555
autor
30. máj 2023

@pribinak no povedala som mu, že ja osobne nemám pocit, že by som sa extra potila a spomenula som, že mi v uplynulých týždnoch aj pár kolegov pochválilo parfém...bol z toho celý taký nesvoj a bola to nepríjemná situácia

katka700
30. máj 2023

@klaudi555 Nepríjemná situácia, čo si povedala? Mňa by asi napadlo povedať dezodorant používam a názov značky.
Keď sa im neľúbi nech sa kolegovia pokladajú a kúpia ti iný od Christian Dior alebo Byredo či inú luxusnú značku 😂

veselo_neveselo
30. máj 2023

Skus nepouzivat parfem. Alebo skus si ho davat tak polovicu ako doteraz.
Niektore deodoranty vyslovene pachnu. Mas moznost zmenit deo na nieco neutralne?
Aj tuhe deo vonaju menej ako spreje, tak mozno skus zmenit.
Tiez sme mali kolegynu, evidentne deodorant pouzivala, no ale smrdela strasne. Vobec nechapem ako to bolo mozne, nesmrdela ze potom, ale proste tou kombinaciou vsetkeho...

Ak mas dobru dusu v praci, tak sa opytaj niekde stranou, ze prosis o feedback, ci nevonias prilis, alebo nevhodne...mozno ti povie.

klaudi555
autor
30. máj 2023

@veselo_neveselo len vieš jedny ma pochvália, že ako pekne voniam a druhí sa očividne sťažujú že smrdím od potu...neviem o čo tu poriadne ide a hlavne som už dobrých pár rokov v tej firme a začalo sa to až teraz riešiť?! mne tiež nevoňajú parfémy niektorých kolegýn alebo chlapi ked majú silnú korenistú vônu ale neriešim to takto radikálne...a popravde neviem čo sa chystám urobiť, lebo teraz mi je tam veľmi nepríjemne byť

viera27
30. máj 2023

@deti95060810 a kto iny ako veduci to ma riesit? Mali sme kolegu,co vyslovene zanedbaval hygienu. Tiez sme poziadali sefa o napravu. Jednoducho nebudeme trpiet na pracovisku 6ti kvoli jednemu.

viera27
30. máj 2023

@klaudi555 nemas nejaku naozaj blizku a hlavne uprimnu osobu,ktora by ti povedala pravdu? Lebo fakt sa niekedy clovek neciti,sam seba. Mne sa tiez minule stalo,ze som sadla po praci k manzelovi do auta a ten mi povedal,ze som spotena. Ani ked mi to povedal,tak som sa absolutne necitila,ani oblecenie,nic! No hned na druhy den som zdrbala kamosky v praci,ci ma nevedia normalne usmernit a nechaju ma tak chodit bohvie kolko hodin 🤣... Tym vobec netvrdim,ze je to aj tvoj pripad. Ale tak treba sa uplne uistit,kym prejdem do ofenzivy. A ak aj ano, nic si z toho nerob,sme ludia,stane sa. Ja si vzdy poviem,ak je toto to najhorsie,vo sa mi ma tento rok stat,tak budiz,som happy

diablikovci
30. máj 2023

Niekedy ten zápch nejde spod pazuchy. Môže to byt hnilobný zápach z posvy. Ten zápach často cítia iba iný ľudia.

tinkavvv
31. máj 2023

Deodorant pachy len prekryva, nezabranuje poteniu. Mali sme v praci dve take situacie a obe tvrdili, ze nic necitia. Takze by som nespochybnovala a skusila nieco zmenit.

marcellka32
31. máj 2023

Pracovala som v open space (veľa ľudí pokope) v kancelárii a žiaľ mali sme skúsenosť s chlapom aj jednou ženou, chlap sa nesprchoval resp.mozno sa osprchoval ale nemenil oblečenie, žena si umývala vlasy 1x za 2 týždne, husté vlasy z ktorých išiel smrad z nej celej, čo ti odporucim:
Sprcha ráno, antiperspirant (nie sprej, tuhý), bavlnené veci/ľanové, vlasy často umývať, zuby mať v poriadku/žalúdok/mandle ..žiaľ niekedy je taký silný smrad z úst (nemusí to byť tvoj prípad), dôsledná hygiena nôh/kožné problémy na nohách/koži a ano mať v poriadku aj gynekologicke veci/zápach, zápaly......jemný parfum/letné vône

eeffka
31. máj 2023

Hlavne pouzivaj antiperspirant, nie deodorant ,to je strasny sprad pot s vonou fialiek. Pokial to riesil nadriadeny isto smrdis, mame taku kolegynu a nez sa jej to oznamilo tiez trebalo nabrat odvahu, cize to nie je 1razova zalezitost. Teraz smrdi uz len obcas, ale aj to je prilis.

bloger
31. máj 2023

@klaudi555 Nemyslím si, že by si smrdela. Určite sa snažích reprezentovať. Je to dosť ponižujúce. Možno naozaj nejakej kolegyni prekážaš.

luccija
31. máj 2023

@klaudi555 mala si mu dať ocuchat pazuchu🙂a spýtať sa ho či cíti z teba smrad, keď stojíš vedľa neho.Je to ponizujuce čo Ti povedal, keď vieš, že hygienu dodrziavas

apolka77
31. máj 2023

@klaudi555 napadlo ma, či tí ľudia čo ti pochválili ako pekne vonias ci to nemysleli ironicky to " pekne"
Veľmi nepríjemná situácia dá sa povedať ponižujúca.
Ja by som sa doma detí, manžela mamy či dobrej kamošky spýtala či niečo cítia...ak by to vyvrátili tak to bude ta kolegyňa.

klaudi555
autor
31. máj 2023

@apolka77 ja si uprimne myslim ze to mysleli uprimne, lebo mam par tyzdnov novy parfem a aj ini ludia mimo prace mi pochvalili lebo je dost taky prenikavy

xsandrax
31. máj 2023

Podľa mňa by to vedúci neriešil iba tak, ale asi je tiež toho nazoru 😐 určite ta situácia bola aj pre neho veľmi nepríjemná. Áno môže ti robiť kolegyňa ,,zle", ale myslíš, že keby povieš na niekoho, že napr. kolegyni smrdia mastné vlasy išiel by to vedúci riešiť, ak by to tiež tak nevnímal? Skôr by povedal, že nie sme v materskej škôlke a nech nevymyslaju...
Skús ako radia baby vyššie. Verím, že sa táto situácia vyrieši 🙂