Neviem si nájsť prácu

27. sep 2023

Už dva mesiace si hľadám prácu a nedarí sa mi. Mám len výučný list. Po škole som išla pracovať do výroby, odtiaľ mi nedávno, po pár rokoch dali výpoveď. Ešte stále bývam pri rodičoch a najradšej by som sa zbalila a išla preč, veď som sama, môžem ísť kde chcem. Ale keď vidím, že aj niektorí vysokoškoláci majú problém sami postaviť na nohy, tak ako to zvládne niekto kto nemá ani len maturitu? Nemám žiadnu zručnosť v remesle. Pri predavačke chcú skúsenosť za kasou, ktorú nemám. To mi naozaj zostáva len Kaufland/Lidl/Testo a žiť z ruky do huby asi, keď sa chcem osamostatniť. Som z malej dedinky na východe.

kika2565
27. sep 2023

Neviem odkiaľ ste ,ale skúste cromwell. Sk

aaaa1111
27. sep 2023

treba si najst bohateho frajera, on sa o teba postara

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
27. sep 2023

Ale vôbec nepíšeš, čomu sa chces venovať. V čom sa vidíš.

zmrzlinka2021
27. sep 2023

@aaaa1111 buď ticho... ide z teba neskutočné zlo

bessie12
27. sep 2023

A čo tak skúsiť zahraničie? Vždy sa môžeš vrátiť domov, ak by sa ti tam nepacilo.

bessie12
27. sep 2023

@aaaa1111 a potom by ju odkopol a ona by ostala s holým zadkom na ulici. Fakt super riešenie 🤦‍♀️

aaaa1111
27. sep 2023

@zmrzlinka2021 a z teba zavist, ty by si autorke dopriala najradsej nejakeho fetaka a bezdomovca, ako pozeram

melanta
27. sep 2023

To mi naozaj zostáva len Kaufland/Lidl/Testo a žiť z ruky do huby - poznám množstvo ľudí, ktorí celý život pracujú v reťazcoch ako je Kaufland a podobne, aj bývanie si platia, aj na výlety chodia. Ale majú jednu výhodu. Nenariekajú. Ak nechceš robiť v obchode ani vo výrobe, na remeslá nie si zručná, tak choď do školy. Stále si môžeš urobiť maturitu, kurzy atd. Nariekať je to najjednoduchšie. V zahraničí čo budeš robiť? Tam myslíš v obchode či výrobe sa budeš mať ako prasa v žite? V zahraničí nie je tráva zelenšia. Ak nemáš kvalifikáciu a zručnosť, ani tam sa nebudeš mať lepšie. Takže buď skús iné fabriky, obchodné reťazce, shoppingy vo veľkých mestách a v nich obchody s oblečením napríklad. Alebo si dorob kvalifikáciu. Hlavne prestaň nariekať, ako prvé sa pozri na pracovné ponuky vo veľkých mestách, aj keby si mala ísť do podnájmu lebo by si sa musela sťahovať. A keď ti nevyhovujú nekvalifikované práce, tak sa zamysli nad tým, ako si tú kvalifikáciu zvýšiť.

aaaa1111
27. sep 2023

@bessie12 ja si nemyslim, ze je autorka hlupa a nechala by sa vyuzit. vsak clovek spoznava toho druheho a po nejakom case vidi, ci ma ten vztah zmysel, ci nie

autor
27. sep 2023

@aaaa1111 Ty si čo za klauna? Teba budem ignorovať.

jaond19
27. sep 2023

Kaufland/Lidl by som az tak tragicky nevidela.... poznam ludí ktorí tam roky pracujú a pochvalujú si...

aaaa1111
27. sep 2023

prepac, ze som ti chcel dobre

teki1
27. sep 2023

@aaaa1111 A ty si bohatý?

zmrzlinka2021
27. sep 2023

@aaaa1111 ty si fakt len taký miestny trulo

melanta
27. sep 2023

Mimochodom, v Kauflande či Lidli vieš mať plat 1000 eur, v BA 1200, samozrejme brutto. To sa ti zdá málo len s praxou vo výrobe a bez maturity? Nepíšem, že je to veľa, ale je to adekvátne voči tomu, že nemáš maturitu. V Košiciach máš obchodné centrá, kde je množstvo obchodov, tých možností určite máš, aj keď dnes je na trhu veľa ľudí s maturitou, takže bez maturity je to náročnejšie, ale ak si milá, veselá a pracovitá, nebudeš mať problém.

bessie12
27. sep 2023

@aaaa1111 ano, ale spoliehať sa na druhých, aby sa o ňu postarali ?? Autorka sa môže spoľahnúť jedine tak sama na seba. Áno, viem, že sa nájdu ľudia, ktorí by jej pomohli, ale ...

autor
27. sep 2023

@melanta Nikde som nepísala o zahraničí.

Nemám problém ísť pracovať do Kauflandu napr. do Košíc. Neviem aký tam je plat, ale rozmýšľam ako by som z neho vyžila, keď mám na krku aj auto, hoci by som žila v meste s nejakými spolubývajucími na začiatok. Maturitu si v budúcnosti urobiť plánujem.

melanta
27. sep 2023

Nevieš, ako by si žila z platu 1000 brutto? Sama slobodná? Tak ako z neho žijú matky, ktoré majú deti a platia celý byt, nielen izbu v zdieľanom byte. Auto ak nevládzeš splácať, predaj ho a úver vyplať. Auto je luxus, ak si slobodná a nemáš dostatočný príjem a máš platiť úver za neho.

aaaa1111
27. sep 2023

@bessie12 moja sesternica po strednej skole takto zila, z ruk do ust. frajera mala dedinskeho futbalistu, co aj po 30ke zil pri rodicoch na dedine. a sesternica pred 30kou a zivot ziaden, len podnajmy a nulove uspory. tak sa rozisla, odisla do bratislavy a tam si nasla solventneho frajera, ktory jej cez kamaratov dohodil robotu a dnes su uz spolu 8 rokov, zosobaseni a maju 2 deti. myslim si, ze je normalne, ked zena vidi, ze jej zivot uteka medzi prsty, aby sa nejako zariadila

autor
27. sep 2023

@melanta Má zmysel ísť do BA len pre Kaufland? Neviem.

Asi som sa o tom aute vyjadrila zle. Je moje, nesplácam ho. Prepáč.

bublinka1426
27. sep 2023

@aaaa1111 takych je vela a zial realita.

marhulka13
27. sep 2023

@melanta ja síce nerobím v takomto obchode ale inom, a teda mam okolo 1100 v čistom a nie som z ba. Takže si jej dobre poradila a z takéhoto platu sa dá pekne vyžiť. Hlavne ak nemá ani naturitu

bublinka1426
27. sep 2023

@melanta tam neberu ani s VS :D a pritom u nas za kasou alkoholicky nad 60 robia.
takze neviem ake meritko maju niektore obchody..,pobocky..

bublinka1426
27. sep 2023

@marhulka13 WAU to vazne ? a kde ty predavas asi zlato ci? ;)

sorry ale polroka som chodila po Ba po retazoch..a teda 1400-1500 brutto ziaden obchod neponuka, mozno az na manager level?

tramtada31
27. sep 2023

Kedy si chceš dorobit maturitu? Keď budeš mat 50? NeodklAdaj to a hneď sa aj prihlás na večerné štúdium. Je len september, ešte ti dovolia naskočiť. Inak kaufland/Tesco pre niekoho bez maturíty nie je podradné praca a normálne sa tam zarába. Videla som teraz reklamu na lidl predavačku za 1200 v Ba

marhulka13
27. sep 2023

@bublinka1426 nie, centrum stavebnictva

bublinka1426
27. sep 2023

@marhulka13 jaj to je ine. samozrejme. stavia sa do aleluja.

marcellka32
27. sep 2023

V Ba do zdielaneho bytu, za izbu dáš 200-300 eur, kým sa rozbehnes a dokoncis maturitu, ďalej uvidíš akú prácu po maturite nájdeš, dá sa vyžiť, nečakaj že v Ba každý zarába 1500 v čistom, nie je to tak...a ak sa ti mali 1100, tak hybaj do zahraničia

nickpick
27. sep 2023

chod bud do Kosic alebo hlavneho mesta, v BA zarabaju pekne vodici MHD, vsimla som si ze uz kopec zien riadi elektricky a ponukaju slusne platy, pozri na stranke dopravneho podniku Bratislava, si mlada a bez zavazkov mozes skusit cokolvek, hlavne si zvys kvalifikaciu - aspon maturita, anglictina, nemcina, vzdy sa to zide…