Nová práca

aminah09
12. okt 2023

Ahojte,

Mam taky problem..odisla som z prace kvoli sikane a celkovo som dost introvert a uzkostlivy typ. Konrcne som nasla novu pracu , zatial mam pocit ze sa na mna pozeraju vsetci divne, neberu ma do kolektivu a som z toho strasne smutna...neviem sa nejak zaclenit, snazim sa komunikovat , pracujem a robim co mozem za ten kratky cas co som tu, ale mam pocit ze mam strach z ludi a nedokazem sa uvolnit. Maju to ludia takto bezne ? Proste nedokazem nadviazat komunikaciu s kolegynami..mam pocit ze maju nieco proti mne :( som divna ?

melanta
12. okt 2023

Robíš v kancelárii, vo výrobe, v obchode? Čo tak priniesť zákusok, urobiť kafe a pozvať kolegov an kafe a koláčik. Ak chodia na obedy, pridať sa k nim. Navrhnúť ísť si po práci sadnúť na limonádu, že ich chceš spoznať konečne a v práci sa to moc nedá. Usmievaš sa, zapájaš sa do rozhovorov, do pracovných diskusí, ak máte poradu, si aktívna? Ak nie, aj to môže byť problém.

aminah09
autor
12. okt 2023

@melanta
Robim v kancli..predtym sme boli iba dvaja..a teraz sme tu asi 7 zien..ja sa zapajam ked ma zaucaju, ale neviem co man hovorit ked sa oni bavia o detoch, rodine atd...ja deti nemam, su odonna starsie...snazila som da aj zazartovat aj pochvalit, ale niektore sa len otocia a dalej sa bavia o svojich temach...som tu necely nesiac, nikoho som nikde nepozyvala

melanta
12. okt 2023

@aminah09 a na obedy chodia kam? CHodievaj s nimi. Dones ten koláč alebo niečo. A potom už iba vydržať. Sú staršie, budú sa baviť aj s mladšou, neboj, len treba počkať, skôr či neskôr nájdete aj spoločné témy, alebo nájdeš spôsob, ako sa pripojiť aj do ich tém. Buď sama sebou, buď milá a všetko časom príde. Tieto kancelárie, kde je viac ľudí a hlavne ak sú tam iba ženy, tak je to niekedy náročnejšie. Ale to sa podvolí. 😉

aminah09
autor
12. okt 2023

@melanta dakujem pekne 🙂

bubalea
12. okt 2023

Ano, kolac by mohol jednoznacne prelomit lady 😀 To vie velakrat spravit svoje. Ale neboj sa. Ako aj sama pises, si nova, zaciatky su proste vsade narocne, kazdy to ma rovnako. Akurat, ze niekomu trva dlhsie, kym sa zacleni a niekto to dokaze takmer okamzite. 🙂 Velku rolu v tom zohravaju aj tvoji kolegovia, podla toho aki su, no.

aminah09
autor
12. okt 2023

@bubalea no oni su o 15 rokov starsie...a proste rozoberaju veci, ktore ma nezaujimaju a ked sa aj spytam ze kam idu na obed tak len tak povedia leda bolo...proste ani nemam chut tu byt, s takymi ludmi

sasitimi17
12. okt 2023

ale ved si tam kvoli niečomu inému a nie kvoli kamarátkam na pracovisku... však si rob svoje, na obed chod kde ty chceš alebo si objednávaj... a nechaj tomu volný priebeh, snažila si sa a ked nemajú záujem o komunikáciu tak ich nechaj tak, rob si svoje, časom si možno nájdete k sebe cestu a možno nie, ale za to hádam nebudeš znova meniť prácu, či? Máš aspoň pokoj a kľud

xsandrax
12. okt 2023

@aminah09 ono to chce v prvom rade čas a musíte sa trosku spoznať a potom zapadneš. K nám keď prišli nové kolegyne, tak vždy zo začiatku bolo v kancelárii trošku tichšie, ale nebolo to z dôvodu, ze by nam niekto prekážal 🙂 nestalo sa, že by sme niekoho neprijali, aj keď s niekym si človek sadne viac a s niekym menej.
Nebuď z toho smutná, nemajú dôvod mat niečo proti tebe 🙂

bluka2
12. okt 2023

Nebav sa nasilu o témach, ktoré ta nezaujímajú. Nechaj tomu prirodzený priebeh

aminah09
autor
13. okt 2023

@bluka2 dakujeem

aminah09
autor
13. okt 2023

@bluka2 dakujem :*

aminah09
autor
13. okt 2023

@sasitimi17 ano , dakujem🙂

anetka34
15. feb 2024

@aminah09 ahoj, ako to dopadlo s tým kolektívom. Zvykla si si?
Ja som to tiež takto mala, priniesla som hneď na začiatku koláčik a snažila sa byť prirodzená.
Moje kolegyne skôr každého odhovárali a mňa to vôbec nezaujímalo, pretože som neni ten typ a tým pádom som nikdy nezapadla. Napokon ma z kolektívu vyštvali. A po mne za krátko ďalšiu.
Najlepšie sa mi pracovalo v mužskom kolektíve, tam sa nikdy neriešili kraviny.