Od septembra si neviem nájsť prácu

baki03
19. mar 2024

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť čo robím zle alebo čo robiť inak? Mám vyštudovanú obchodnú akadémiu a neviem si od septembra nájsť prácu.. mám strach že si nikdy nenájdem nič poriadne a neviem čo ďalej robiť… mám strach že neviem nič robiť a iba sa trápim doma…

butterflyeffect
19. mar 2024

@baki03 tazko povedat-zavisi v akej lokalite a o aku pracu sa uchadzas-ak si cerstvo po praci oslovovat firmy ktore maju zaujem o absolventov… Bola sa aj na nejaky pohovor? Alebo ta ani nezavolali? Ak ani nezavolali skus zatraktivnit zivotopis, napisat zaujimavejsi motivacn list k zivotopisu, fotka je dolezita-u nas v praci sme sa chytali za hlavu ked kocky do zivotopisu davali selficka ako na instgram… zavisi od vicerych faktorov

gemerka17
19. mar 2024

@baki03 vieš ono obchodná akadémia nie je nič moc. Máš veľmi veľkú konkurenciu a veľa uchádzačov ťa prevalcuje, keďže majú VŠ. Lokalita je tiež dôležitá. Vo veľkom meste sa nájde niečo ľahšie. Ale áno so svojím vzdelaním, to budú taka ľahšie práce. Len aj tam sa musíš dostať.

zuzubb007
19. mar 2024

Závisí koľko pohovorov si absolvovala? Aké mesto? Vystupovanie? Najdôležitejšiu úlohu zohráva podľa mňa samotný človek a jeho vyzarovanie

zuzubb007
19. mar 2024

@gemerka17 no omyl ja mám obchodnú a bola som prijatá na prvom pohovore ihneď, potom som o pár rokov bola znova prijatá hneď, a uchádzačov plno, záleží od človeka za mna

chodec15
19. mar 2024

Chce to cas. s prvou pracou ma problem kazdy absolvent, komu ju nedohodia po znamosti. Ako budu pribudat polozky v zivotopise, tak bude hladanie dalsej prace coraz lahsie.
Mal to tak kazdy. Trpezlivo hladaj, zvysuj si kvalifikaciu (skus sa zlepsi excel, word, jazyky,...) a zatial uzivaj volny cas, lebo ked zacnes pracovat, uz toho casu nebude navyse. Potom to dobehnes.

tiika
19. mar 2024

Môžeš sa prihlásiť na absolventskú prax? Nie je na UP nejaký kariérny poradca? Alebo by som pozrela i nejakú brigádu v tej či príbuznej oblasti - administratívne prace. Určite si je dobre prehlbovat it, jazykové znalosti, skús nejaký kurz cez internet.
Keď získaš skúsenosti, zvýšiš si i sebavedomie, budeš pre zamestnávateľa zaujímavejšia.

silwii
19. mar 2024

O ake pozicie sa uchadzas? Co okrem obchodnej akademie, co je predpokladam maturita, vies este ponuknut? Kazdemu zamestnavatelovi zasielaj spolu so zivotopisom aj motivacny list upraveny presne na konkretnu poziciu. Skus si dorobit nejaky kurz, rekvalifikaciu pripadne.

domi235
19. mar 2024

@baki03 netrap sa, najdes si premyslala si aj nad zahranicim ?