Oplatí sa mi ísť na maródku počas pracovného pomeru?

fialocka84
27. aug 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit.nikdy som este nebola na marodke.pracujem ako veduca v jednej predajni a mam dost važny zdravotný stav. chcela by som sa vypisat na marodku len neviem ako by som bola na tom finančne.či sa mi to oplati alebo nie.chcela by som byt doma aspon 4-5 mesiacov.ked ma dakto taketo skusenosti prosim piste. ☹ . neviem či na tom stratim vela finančne.dakujem

anatalia77
27. aug 2013

tak buď ste vážne chorá a potom sa na dobu a nemocenskú nehľadí,alebo len špekulujete....
A čo sa týka nemocenskej,tak tuším prvé 3 dni nie sú platené,potom nejaké dni platí zamestnávatel,a potom poistovňa.Vypočítava sa to 50%z denného vymeriavacieho základu.Takže ak máte DVZ 2,90 eur/hod,tak potom to je 8x2,90 a to celé vydelte 2...aspoň čo si matne spomínam keď som sa okolo toho šuchla.
A inak pozrite príslušné zákony na internete...
Finančne stratíte,ale ak ste chorá tak zas nájdete zdravie...a to sa peniazmi nedá vyvážiť!!

mima4
27. aug 2013

Pokial mas vazne zdravotne komplikacie, ani neuvazuj nad peniazmi, dolezitejsie je tvoje zdravie!!

liz_lemon
27. aug 2013

prve 3 dni su 25% z priemerneho zarobku, dalsie dni je to 55%

milota164
29. aug 2013

ci sa oplati alebo nie , to je asi jedno ked treba tak treba ist na pn. Po 3 dni to nie je az taka katastrofa. Skor jeotazka co na to zamestnavatel ked budes tak dlho pn. Ale urcite je to hazard chodit do roboty ...