Môžem ísť na maródku počas rodičovskej dovolenky?

susann80
22. sep 2011

ahojte, neviete mi povedat, ak som na rodičovskej ci ma moze lekar vypisat na marodku? dakujem.

cicimotinka
22. sep 2011

@susann80 neviem, či Ti môže vypísať maródku, ale vraj je to zbytočné papierovanie, lebo je to cca toľko isto peňazí... tak povedali mne, keď som skončila s nohou v sadre... tak som si nedala maródku, ale manžel si dal očr na malého, lebo ja som bola "neschopná starostlivosti o dieťa"... už si nepamätám presne ten názov... 😉

monr
22. sep 2011

@susann80 môže pokiaľ si platíš DNP, inak je to zbytočné, musela by si si prerušiť rodičovský.

tigri
22. sep 2011

rozhodne to nie je tak isto penazi, ale podstatne viac, je to nemocenska davka, takze rovnaka suma ako na materskej....ale kratkodoba PN sa ti neoplati vybavovat, lebo by si musela na 1 den nastupit do prace (resp. si cerpat 1 den dovolenky z prace), aby ta zamestnavatel prihlasil do socialky a az potom ti vznikne narok na nemocenske...takze sa to oplati, iba ak mas napr. rizikovu graviditu a plynulo prejdes na matersku, urcite nie kvoli nejakej chripke a pod.

susann80
autor
22. sep 2011

@monr cize ked si platis dnp a si na rodicovskej a daju ti marodku na mesiac, tak ti socialka plati to nemocenske na kazdy den. a nemusis sa nikam odhlasovat ani prihlasovat? dakujem. prepacte, zabudla som tam dopisat, ak si platim DNP.

monr
23. sep 2011

@susann80 áno, ak si platíš DNP, a splnila si všetky podmienky, tak ti sociálna poisťovňa vyplatí aj PN (viem, že kedysi sa nedalo byť celý mesiac, aby si mala nárok aj na rodičovský, ale teraz neviem, ako to presne je. ) Nemusíš sa nikam nahlasovať a máš nárok aj na rodičovský.

olinka166
17. nov 2012

ahojte, neviete či to stále platí, že ak mi skončí materská dovolenka a prejdem na rodičovskú dovolenku, môžem ísť potom na PN, samozrejme si platím celý balík poistenia... ďakujem

machovalucka
13. mar 2013

@olinka166 ano môžeš,ja som skončila materskú,prešla som na rodičák a ešte som aj niekolko mesiacov marodila,potom som zase pár mesiacov platila DNP a znovu som marodila 😀