Oplatí sa mi živnosť?

micak
14. aug 2012

Ahojte,
chcela by som si privyrobiť popri práci predajom bižutérie. Neviem však čo všetko obnáša založenie živnosti a či sa mi to oplatí. Ak chcem mať internetový predaj, mala by som živnosť asi mať však? Prosím vás o rady ako neznalá a dajúca na rady skúsenejších.

Vopred veľmi pekne ďakujem!

barusinecka
16. jan 2013

@attavena Dobrý den,děkuji za podporu a jsem pevně rozhodnutá jít do toho.Jen teď čekáme každým dnem druhé miminko,takže o veškerý čas mám postaráno.Jenom co si udělám svůj systém(doufám že mi to dýl jak rok trvat nebude) tak začínám se školením a makat o sto šest 😀 .Bude to hodně těžké v dnešní době,ale budu se hrozně moc snažit a pro ty naše zlatíčka udělám maximum abych se jim mohla co nejvíc věnovat.Pokud to nepůjde,tak nebudu věšet hlavu a budu muset nastoupit do zaměstnání,ale budu se dál snažit,to třeba rozjet znova.Takže moc děkuji za podporu a i já Vám přeji hodně úspěchu ať děláte cokoliv 😎 .Barča

t1m1o1
14. apr 2013

Dobry den chcem sa opytat, ze mal som zalozenu zivnost v roku 2012 a zrusil som ju a ostali my 2 mesiace do roka oslobodenia od odvodov. teraz ked si aloim druhy krat tak uz budem musiet platit odvody aj ked mi ostali 2 mesiace?

gesypa
1. aug 2013

potrebovali by som od vás radu.....manžel pracoval 20 rokov v kuse bez toho aby bol niekedy nezamestnaný, teraz dal výpoved a chce si otvoriť živnosť. Rysuje sa mu robota na živnosť ale len na nejaké 2-3 mesiace, bojí sa že potom robotu nezoženie a tak bude musieť živnosť pozastaviť alebo prerušiť. Bude mať nárok na dávky v hmotnej núdzi potom aké? Lebo teraz keby išiel na úrad práce tak dostane určite pekné peniaze nokolko pracoval a mzdu mal na SR velmi peknú, dakujem za každú radu.

katarinakretikova
15. jan 2014
slawana
30. jan 2014

Je tu niekto kto podnika ako svadobna aranzerka ?

amalko
2. feb 2014

Holky jenom taková malá otázečka chtěla bych si otevřet malý obchůdek s váženýma čaji (jenom prodej ) jakou živnost budu muset otevřet nevím či se to dá i na volnú živnosť .Dekuji za každé info

zabcal
18. jún 2014

Ahojte mam otazku, neviete nahodou kde a kolko stoji fiskalizacia ERP? A lisi sa cena ked kupim pokladnu z 2. ruky, samozrejme viem ze musi byt odlhlasena z DU a mat certifikat. Co este k tomu potrebujem vediet, co som neuviedla, dakujem za kazdu radu 🙂

zivnost
31. júl 2014

zdravím. Môže mi niekto poradiť či si mám vybaviť živnosť alebo radšej s.r.o? ďakujem Ida

maros20
20. máj 2015

ahojte za dva týždne mam maturitu v rukách. Vyštudoval som operatora stavebnej výroby. Dostal som ponuki od viacerých firiem ale všade požadujú živnosť,,rozmyšlam že či je dobre si založiť živnosť keď len teraz vzchádzam zo školy.... Poradíte mi prosím vás niekto?? 😉

hradnapani
20. máj 2015

@maros20 skus si ju zalozit na rok a uvidis, ako sa ti bude darit. Prvy rok totiz neplatis odvody do socialnej poistovne, iba do zdravotnej. A ak zarobis malo, tak nebudes platit ani dane. Zivnostensky list dnes vyzaduju v takychto odboroch takmer vsade 😒
Ale nechcem ti zivnost idealizovat, lebo dalsie roky, ked budes musiet platit odvody do socialky (kazdy mesiac, aj ten, kedy robotu nemas), to moze byt dost tazke - zavisi, ci si zarobis dostatocne, aby ti aj zostalo nieco v cistom.

hanka2222
23. okt 2015
Používateľ hanka2222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hanka2222.

Dnes je zivnost uplne bezna a ponuka ju vela firiem, je to vyhodne pre obe strany, ak viete ako na to. Je to slobodnejsie ale zaroven stale zalezi na praci a tom ako si to konkretne clovek rozlozi. Mne sa stalo viac razy ze namiesto pevneho zamestania mi hned ponukali zivnost s tym ze uctovnicke veci nechali na mna, to som riesila cez http://barta.sk a vlmi sa tym nezatazovala. Urcite je zivnost dobre riesenie aj ked v nasom state zapeklite.

danielbabc
8. feb 2017

Tu nájdete dôležité informácie ako založiť živnosť v roku 2017 🙂 Určite odporúčam prečítať, ak chcete živnosť a neviete čo to obnáša...
https://www.arisan.sk/sk/blog/pravo/zalozenie-z...