Aké sú vaše skúsenosti s prácou v Oriflame?

eva112014
28. jún 2019

Ahojte dámy,
viete prosím poradiť, či sa oplatí " vstúpiť " do Oriflame. Aký je z toho finančný príjem cca? Marketing majú kvalitný, či sa výrobkov týka, či aj pracovnej pozície sú pekné "lákadlá" pre ľudí milujúcich kozmetiku, ...
O pozície "direktor", že sa tam dopracujete sú vraj "obrovské" zárobky. Neviem, máte niekto nejakú skúsenosť, názor ? 🤔

marlenka222
28. jún 2019

@eva112014 no pozri vzhľadom na to že Oriflame je tu už cca 20 rokov, nejak extra už to asi nejde a keď vidíš tie mladé kočky v Tescu alebo na námestí, asi to až taký big bisniss nie je ako tvrdia ;) jasne tie čo sú hore potrebujú ďalších a ďalších abyali aj za osobu zisk. Kedysi bolo tak že v letáku boli ceny pre ľudí a na papieri mali ceny pre seba. Rozdiel bol zárobok. Do určitej sumy museli každý mesiac mať obrat. Tak isto aj s objednávkou musela byť do určitej sumy inak bol manipulačný poplatok a poštovné. Ja osobne- nie nešla by som, uvažovala som, ale po Tom, čo má zúfalo prenasledovala typkyna zhora 🙂 som jej povedala nie. Xtelefonatov denne, x správ a zaskolim zaskolim a k čomu? Akurát si to do príjmu musíš dať, akurát máš ďalšie behačky v dnešnej dobe po úradoch lebo isto dajú papier o vykonávaní činnosti pre nich čiže buď brigáda alebo dohoda a z toho ničoho... Neviem či ľudia až tak dnes nemajú prístup aj k lacnej kozmetike
Ja si pamätám na strednej to bol taký buuuum keď kto bol Oriflame Avon lady to bola iná dáma
Ale dnes až tak už nemajú čím ohúriť

paulinoocka
28. jún 2019

@eva112014 podla mna to nieje uz o nicom. Nemyslim, ze maju dobre podmienky.

eva112014
autor
28. jún 2019

@marlenka222 Neviem, teraz na mňa "útočí" tiež jedna baba, že pridaj sa. Že super život, super zárobok, cestovanie, sen a ..... Ona chodí do Švédska, vraj nejaký labák si pozreli ... Ale neviem, že tak prečo potrebujú takú veľkú reklamu? Čo je kvalitné, musí sa tak veľmi "zviditeľniť"?
Druhá vec je, že nevidím na nej taký luxusný život. Proste, že niečo nadštandardné, že wau ako to skôr ona opisuje slovami. Môže mať z toho príjem, ale výdavok má tiež. Poplatky v hoteloch. Raz sa prekecla a teraz, že nech si pozriem video, že aký luxusný hotel a neplatia samozrejme, že nič.

marlenka222
28. jún 2019

@eva112014 na výške som mala známu tiež do mňa takto hustila. Ja som mala pocit že tým babam normálne vymyli mozog niečím. Čo ona splietala presne ako ty píšeš, super život, oddychujú po 3*hoteloch, život ako prázdniny, ja sa na ňu pozerám či to myslí vážne a či plánuje dorobiť školu. Jasne že nedorobila lebo proste ju natoľko zblbli že bola viac na "meetingoch" ako v škole. Ale jej to nevadilo lebo super život pokračoval . Všetko dostali celú kozmetiku, ošatenie, viem že mala nejakú ich kabelku parádnu, v katalógu mi ju ukazovala za vyše 50€ ( tak chápeš keď si kúpiš skriptá, živia ťa rodičia, s tebou ďalších súrodencov, platíš cestovne, stravu, všetko čo potrebuješ, 50€ pred 14 rokmi bolo fuha peňazí) a vysmiata od ucha k uchu, na desiatu sama lepšia bagetka a strava alá hviezda o čom sme my len snívali a čudovali sa kde na to berie ... Kadeake školenia stretnutia sedenia zasa ešte potom ma kontaktovala či sa nechcem pridať a nakoniec vieš ako dopadla? Ostala tehotná a proste s gymplom, bez výšky, zrazu docvaklo a strašne preklina tú dobu kedy ako ona tvrdí im naletela. Vďaka tým aktivitám ktoré jej oni ponúkli zistila že chvíľkové bola v sne ale platí za to dodnes. A dnes robí nejakú prácu v automobilke za strojom a pritom jedna z najšikovnejších báb aké s nami boli na výške. Ja už som z nej mala občas pocit ako z jehovistky... Zatvorili ich niekde, naliali rozum, vybrakovali vlastný, ukázali niečo pekné (ale všetko ostatné schovali) proste psychológia je sviňa. Za všetkým nie je iba dobro ako to prezentujú.

nikiki29
28. jún 2019

Ak máš na to “žalúdok” kľudne do toho choď. Nemáš čo stratiť. Len si myslím, že je dosť ťažké dostať sa na vyššie pozície, je to hľadanie desiatok až stoviek nových poradkýň a ich registrovanie pod teba. Obyčajný multi level marketing. Neustále oslovovanie a prehováranie až nútenie nových, mladých dievčat aby išli do toto. Ak nájdeš dobré dievčatá, čo budú hľadať zase nové poradkyne máš to o niečo jednoduchšie. No netreba mať na začiatku veľké oči. Len pár šikovných “vyvolených” sa dostane dostatočne vysoko, aby si si mohla užívať dovolenky a cestovanie takmer grátis 🤷🏻‍♀️
A hlavne. Čím neskôr sa zaregistruješ tým tvoje šance na postup v kariére klesajú. Čiže pár rokov dozadu sa registrácia oplatila, čím viac ľudí je už zaregistrovaných tým dlhšie trvá kým nájdeš dosť ľudí na vlastný postup vyššie...

eva112014
autor
28. jún 2019

@marlenka222 Nechcela som písať, ale toto isté mi napadlo, že ako jehovisti. Poviem nie a kuká po mne akoby som bola neviem čo. Iste, česť výnimkám, ktorý pochopia na jedenkrát. (ako v Oriflame, keď pochopia).

marlenka222
28. jún 2019

@eva112014 no aj ona bola taká ... Ty si necháš ujsť takú skvelú príležitosť? Hm asi hej...

eva112014
autor
28. jún 2019

@marlenka222 😂😂😂 Nebudem cestovať grátis. 😱

marlenka222
28. jún 2019

@eva112014 minimálne..ďalšie bonusy ako strava zadarmo + bývanie v hoteli + kabelka+ ich produkty... Si ty prplana. Čo by iné za to dali :D

eva112014
autor
28. jún 2019

@nikiki29 Takže už som zmeškala. Dnes je už neskoro asi. 🤔

eva112014
autor
28. jún 2019

@marlenka222 Noo, späť teraz nebudem.

eva112014
autor
28. jún 2019

@marlenka222 Oprava, spať.

lubkavargova1
28. jún 2019

ja osobne som v Oriflame. Nuz objednavam si kazdu druhu kampan lebo jednoducho nestiham casovo. Mam aj normalnu pracu k tomu. Registrovat musis ak sa chces dostat do vyssich levelov. Nasledne tie baby co mas pod sebou tie dalej registrovat. Lebo len ked dosiahnes urcite bodove hranice tak sa vies posuvat. Mozno, ze teraz znizili hranicu, ze od 300 bodov sa posuvas vyssie. Ale uprimne, musis mat za sebou nejake zazemie a cas aby si sa tomu venovala. Ja osobne si objednavam pre seba a venujem sa praci. Takato praca cez internet nedas inak. Na to su ine prace. Ja prekladam a mam za to 300-400 Eur a to sa venujem doma tomuto max 1-2 hodinky. Viac sa to oplati ako Oriflame alebo Avon.

marlenka222
28. jún 2019

@lubkavargova1 ahoj prosím ťa a čo prekladas? Lebo toto ma zaujímalo akurát sa k tomu neviem nikde dostať. Normálne pre niekoho ako firmu? Na dohodu? Ďakujem

marlenka222
28. jún 2019

@lubkavargova1 tebe normálne že závidím (v dobrom). Vždy som chcela na hodinku-dve niečo normálne doma robiť aby mi nezakrneli jazykové bunky ale nikde nič. Človek nemusí nikam behať, ak môžeš, deti spia-prelozis a nejaké euro dostaneš. Za to keď bývaš na dedine, musíš autom na brigádu, upachtena spiatky a častokrát zárobok že na naftu stačí. :( A deti pri babke

dopolbokaodrata
28. jún 2019

Ako väčšina tých katalógových predajov, obyčajná až podpriemerna kozmetika, ktorú pekne nafotili na obrázkoch. Potom tam tuším predávali aj šperky a kadeco. Boli to tie prve lastovičky aj s avonom, teraz je ich ako maku, samé farmasi, herbalife, just a dedry a neviem co všetko. Tých dílerov je už viac ako zákazníkov.

eva112014
autor
28. jún 2019

@marlenka222 Toto je to, investovanie do seba. Teraz nemyslím vonkajšiu krásu. 😁 Ale cudzie jazyky. 👍

logo_napady
28. jún 2019

@eva112014 Do Oriflame som vstupila, ale len preto, aby som si mohla objednavat pre vlastnu potrebu. Nikdy som nemala ambicie na tom zarabat a uprimne, na to, aby ste zarobili, by ste museli mat naozaj velku klientelu, ktora by pravidelne uskutocnovala velke objednavky.

marlenka222
28. jún 2019

@logo_napady ono to pri Tom najskôr skončí chápeš. Ale keď natrafis na niekoho kto ti ide spievať o bombastickych zárobkoch z ničoho no normálny človek si premysli a dá dokopy 5

eva112014
autor
28. jún 2019

@logo_napady Takže ty si už motivovaná na direktorku?

nikiki29
28. jún 2019

@eva112014 nehovorím, že už je úplne neskoro, len že to bude omnoho ťažšie ako keby sa zaregistruješ 5-10 rokov dozadu. Potrebuješ naozaj veeeľa ľudí aby si zarábala tak, ako ti sľubujú a pri sieti akú má teraz Oriflame už tak veľa ľudí nezoženieš (samozrejme záleží od lokality)... každopádne registráciou nič nestratíš, maximálne veľa nezískaš 🙂

arcticcode
29. jún 2019

Zena na oriflame zarobi asi 40€ mesacne 😀

lubkavargova1
30. jún 2019

@marlenka222 nie, ja som dohody alebo zivnost nikdy nechcela. Ja si nebudem platit odvody a bludy okolo toho lebo velakrat sa moze stat, ze nezarobim ani na slanu vodu a nechcem byt v minuse. Proste klasicky zmluva s tym, ze mame akurat stanoveny limit prekladania. Nasa firma je nemecka firma. Platia pravidelne a presne. Je pravda, ze maju prisne pravidla, tazke ziadne "odskocim si do obchodu". Stanovuju sa sichty a tie musim dodrzat inak ma zablokuju a su sankcie. Cez leto to zvyknem brat na viac a ked sa raz zahlasim do systemu tak musim odrobit aj napr: 08.00 - 16.00 hod sichtu. Jasne, ze som doma tak to mam lahsie. Ale vela ludi od nas aj odchadza lebo to nezvladnu manazovat si cas. Co prekladame? Posledne to boli LIDL letaky a tie bludne slogany do nich 🙂 Vzdy ide o to co za kampan ziskaju. Minuly rok to bola jedna stranky s erotickymi vecickami. No mne je suma fuk co prekladam, ne ja kupujem. Ci to je vibrator alebo venusinine gulicky alebo slanina v akcii 🙂 🙂 🙂

lulluremiasova
24. aug 2019

Ako tak čítam komentáre, je mi aj ľúto z takej nechute. registráciou nikto nič nestratí, už iba za 100%garanciu tovaru, lacnejšie výrobky.
Sama som sa tiež rozhodla registrovať, kvôli benefitom. Teraz som manažérkou a to nikoho nenútim, žiadne vymývanie mozgov, ako to bolo vyššie spomenuté. Podnikanie nie je jednoduchá záležitosť, klasické obchodné reťazce, či fabriky tiež potrebujú ľudí na vykonávanie práce a tu to nie je inak. Niekomu vyhovuje muklovať 8/12h za pásom a niekto to chce zmeniť.
Ak chcete, môžem vám všetko vysvetliť v správe a uvidíte, či sa oplatí, alebo nie.
Želám pekný večer

kvasska
3. nov 2019

Súhlasím s lulluremiasova, žiadne vymývanie mozgov. Kto chce, objednáva pre seba a rodinu s 20 % zľavou, kto chce viac, predáva a registruje.
Ja som maximálne spokojná aj s kvalitou aj s podmienkami Oriflame.