Oznámenie tehotenstva zamestnávateľovi - doklad

otazka24
17. máj 2017

Ahojte!
Poprosila by som o radu. Som 19tt.chcem to oznámiť aj zamestnávateľovi. Moja otázka by bola či si mám o tom vypýtať neaké potvrdenie odneho a či je potrebné doložiť tehotenskú knižku. Za odpovede vopred ďakujem

peggynuska
17. máj 2017

Ja som napisala oznamenie o tehotenstve podla vzoru+ som dolozila prednu stranu tehotenskej knižky (prefotenù), poslala som to doporucene zamestnavatelovi. Aby.som mala doklad o tom, že som to poslala. http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/zamestnanie/p...

majusqa77
17. máj 2017

presne tak. ja som tiez davala prvu a druhu stranu (aby bolo vidno termin porodu)

demetria
17. máj 2017

Ja som pisala oznamenie a dokladala som original potvrdenia od lekara, ktore som mala vyslovene len na ucely oznamenia zamestnavatelovi.
A nic som neposielala, dala som si podpisat prevzatie potvrdenia.

otazka24
autor
17. máj 2017

Ďakujem vám 🙂 v knižke nemám napísaný termín. Asi si vypýtam od lekára potvrdenie. Ďakujem ešte raz!

otazka24
autor
17. máj 2017

Ešte jedna otázka, môžem podať toto oznámenie aj potom že som už na PN?

peggynuska
17. máj 2017

Čím skôr, tym lepšie.... lebo ked už je oboznámený o tehotenstve, nemôže vás prepustiť...

peggynuska
17. máj 2017

Ja som to musela poštou poslať, lebo moja šèfka bola nenormálna osoba, ona by mi nepodpisala prevzatie 😂

otazka24
autor
17. máj 2017

Ja sa zas bojím toho že neuznajú že som im poslala poštou.☹ ani ja nemám ľahkú úlohu, vedúca sa podpichuje do všetkého

evittam
17. máj 2017

@otazka24 Tak ak si to poslala obyčajne tak sa ti to kludne moze stat. Taketo veci sa buď najlepsie riesia,ze ti nadriadeny podpise kopiu o prevzati alebo teda ak poštou tak na vratnu dorucenku.

otazka24
autor
17. máj 2017

Toho sa bojím aj ja.... Ešte jedna otázka, nie som v tom doma 😀 potvrdenie mi môže vystaviť len gynekológ, alebo sa uznáva aj od obvodného lekára?

evittam
17. máj 2017

@otazka24 Co ma obvodny lekar s tvojim tehotenstvom? Ja som napr.nedavala ziadne potvrdenie, ani kopiu tehuknizky, len som napisala oznamenie o tehotenstve a predpokl.datum nastupu na MD.

moni244
17. máj 2017

@otazka24 kde chodis na prehliadky v tehotenstve? K obvodnemu? Asi tazko, tak nechapem, preco sem pleties obvodneho lekara

otazka24
autor
17. máj 2017

@moni244 nie, práve preto som sa pýtala či vie vydať aj on potvrdenie. Som si myslela že sa tu dá spýtať keď mám nejasnosti a dostanem rozumnú odpoveď. Zaplietla som ho preto lebo je v meste kde žijem a za gynekológom cestujem

evittam
17. máj 2017

@otazka24 Ved mas tehotensku knizku,ci? Tak prefot prednu stranu, napis konecne to oznamenie a daj si podpisat jedno vyhotovenie o prevzati v práci od nadriadeneho. Ja neviem co tu stale okolo toho tolko "spekulujes".

evittam
17. máj 2017

@otazka24 A inak len zo zaujimavosti-preco to riesis az teraz. Väčšinou sa to riesi skor....

demetria
17. máj 2017

@evittam
Mne kopiu tehotenskej knizky neuznali, chceli original peciatky, tj. samostatne potvrdenie. Ale inac im to bolo fuk, problemy nemienili robit.

@otazka24
Napis oznamenie, pridaj kopiu knizky a informuj zamestanavatela a pokial si PN, aj tak ta zatial nemozu vyhodit, ak by ti tu kopiu neuznali. Hlavne im nedaj priestor na prepustenie tym, ze nastupis po PN do prace a nebudes to mat doriesene.
Pravne si tehotna a vztahuje sa na teba ochrana az po pisomnom oznameni.

livka16
4. sep 2017

@demetria A to potvrdenie o prevzati si napisala v tom istom liste len si dala na konci ze potvrdenie prevzal/a.......... a dala si tam miesto na podpis, ci ako?

evittam
5. sep 2017

@livka16 Presne tak sa to robí.😉

demetria
5. sep 2017

@livka16
Ano, tak.
Dala som si to potvrdit osobe, ktoru som povazovala za priamu nadriadenu a az po RD som zistila, ze vsetko je inak. (Az vtedy mi dali podpisat naplne prace a tam mam uvedenu inu osobu😉, ale aj tak vzdy pri vsetkom vyzaduju podpis prave tohto cloveka.)
V kazdom pripade, zisti si, komu to odovzdat.

livka16
6. sep 2017

@demetria Hotovo, kedze nase HR ma asi 20 ludi, tak som zasla hore, a povedala trainee, ktora je za pultom, ze chcem podat pisomne oznamenie o tehotenstve, ze chcem na kopiu nejaku peciatku od nich a meno, tak zavolala kompetentnu osobu, ta mi bez problemov podpisala prevzatie oznamenia a dala mi tam peciatku firmy. A ako som sa neskor dozvedela, tak rozposlala moje oznamenie ale uz bez prefotenej tehot. knizky dalsim kompetentnym osobam - mojim nadriadenym. Takze to mam z krku🙂

zuzkafilipko
30. jan 2019

Baby prosim pomozte mi ako mam zamestnavatelovi oznamit tehotenstvo. Som este len na zaciatku v 5 tyzdni, ale chcem to oznamit cim skor pretoze sa bojim vypovede. Bojim sa aj, ze ak donesiem pisomne oznamenie aj s dokladom od doktora odmietne mi kopiu podpisat a tym padom nie som chranena. Neviem ani komu to vlastne odovzdat. Pracujem v obchode a môj priamy nadriadeny je veduci, no na zmluve je manazer. Mam to poslat doporucene na adresu filialky alebo na centralu mzdarke? Budem potom na 100% chranena? Ďakujem

jm1988
23. aug 2019

Prosím vás ak da dnes žena oznámenie zamestnávateľovi že je tehotná, môže jej dať dnes okamžite skončenie pracovného pomeru? Nie z dôvodu tehotenstva, už to planoval. Je tam už nejaká ochranná doba keď doniesla dnes papier že je tehotná?

majusqa77
23. aug 2019

@jm1988 okamzite skoncenie koli comu?

jm1988
23. aug 2019

@majusqa77 porušenie pracovnej disciplíny. Našla som už paragraf 68 okamžite skončenie a tam je ods.3 je možné dať výpoveď tehotnej ak závažne porušila....okamžite skončiť nie je mozne