Oznámenie tehotenstva zamestnávateľovi

lu_si_lusi
28. mar 2022

Ahojte baby, kedy ste oznamovali tehotenstvo v práci zamestnávateľovi a kolegyniam?
Som zatiaľ v 6 tyzdni a neviem ci to už mám oznámiť alebo radšej počkať?
Ďakujem krásne za vaše odpovede 😊

e1i
28. mar 2022

@lu_si_lusi po 12tt ked budes mat knižku. Prve som oznamovala asi 6t pred nastupom na MD

lucia7933
28. mar 2022

radim pockat, urcite...ja som necakane potratila v 9tt...zamlcany potrat (nic mi nebolo a necakala som to)..a nastastie o tom nikto nevedel...

basska_b
28. mar 2022

Cakaj do 13tt. Ja som to povedala v 7tt a v 11tt som musela oznamit, ze tehotna uz nie som... 😢 Aj tak potrebujes knizku ako doklad.

mandarinka555
28. mar 2022

@lu_si_lusi A prečo to chceš oznamovať ?

lucia7933
28. mar 2022

a inak ja som to mala v plane oznamit rodine a v praci az po 15tt🙂 zial nedostali sme sa tam..

minesasubu
28. mar 2022

Ja som oznamovala v 7 tt nakolko mi bolo dost nevolno a potrebovala som byt doma tak mi dali homeoffice ale papier ohladom tehotenstva a predpokladananym terminom nastupom na matersku som dala az ked som bola v 13 tt , tehotensku knizku som nedavala nie je to potrebne staci potvrdenie od doktora o tehotenstve 🙂

lucijalucy
28. mar 2022

Ja som oznamovala skôr ako pred 12tt ale to kvôli povahe práce. Robila som nočné zmeny, 12 hodín na nohách, takže som potrebovala aj upraviť pracovný čas atď.

alex49
28. mar 2022

kolegyňa to oficiálne oznámila v piatom mesiaci, mne to povedala asi v druhom, treťom, neviem presne, ale teda ťažkú prácu nerobíme, to by som oznámila čo najskôr.

nikka055
28. mar 2022

Ja som oznamila v 7tt ,aj to iba vedúcej iba prevadzke koli tomu ze som zdvihala tazke prepravky atd ..., v 13tt ked som mala aj knizku tak sa to oficiálne oznamovalo aj na podnik

ajka0207
28. mar 2022

@e1i a to si nikto nevšimol v 28 TT že si tehotná?

zero_hero
28. mar 2022

@lu_si_lusi väčšinou sa oznamuje, keď dostaneš tehotenskú knižku, ja som neoficiálne povedala priamemu nadriadenému, keď začali ranné nevoľnosti s tým, že chcem, aby to zatiaľ ostalo len medzi nami.

simona92101
28. mar 2022

@lu_si_lusi kedze som 2x potratila v 10tt, tento krat som oznamila az ked som dostala tehotensku knizku,rovno som ju prefotila aj s predpokl.terminom porodu,poslala na personalne s tym,ze do prace po RD nenastupujem kvoli tehotenstvu.

titla
28. mar 2022

@lu_si_lusi Ja som priamej nadriadenej a riaditelke oznamila tehotenstvo myslim v 7tt (cakali ma zahranicne sluzobne cesty, ktore mi gynekolog neodporucal), ale poprosila som ich, aby si to nechali pre seba. Ostatnym kolegom som to povedala az po skonceni prveho trimestra.
Celkovo som tehotenstvo na zaciatku oznamila len takym ludom, s ktorymi by som sa o tom dokazala rozpravat aj keby to nedopadlo dobre.

e1i
28. mar 2022

@ajka0207 bola som na PN a aj tak som rodila 29tt. Takze asi 10 dni na to som im volala ze na materskej uz som

ajka0207
28. mar 2022

@e1i jaj, tak to ano, ja som sa zľakla že si to reálne v kancelárii utajila pomaly do pôrodu. Ja som už v prvý trimester mala problém úkryt.

x_mery_x
28. mar 2022

Vedeli to hned na stvrty tyzden :D boli sme vesela kopa :D ale origos na papieri vo stvrtom mesiaci som dala :D

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrbat
29. mar 2022

@lu_si_lusi Ja v 7-8tt hned s 3D foto 🙂 aby vedeli dopredu, že budú musieť za mňa nájsť náhradu, keďže by som odučila zo šk. roka iba pár mesiacov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre