Perspektivita oblasti podnikania

malia18
4. máj 2022

Ahojte ženy. Už takmer 2 roky uvažujem o začatí podnikania. Mala som premyslený microblading (celý život som milovala obočie fascinovalo ma to a cítim že by som v tom ak by som makala vedela byť dobrá) no po dvoch rokoch zisťujem a mám pocit že je už veľa žien ktoré sa tomu venujú a keďže tie investície do všemožných kurzov nie sú zrovna najmenšie strácam motiváciu. Nemohla som začať s podnikaním skôr ale to tu nechcem rozoberať. A viem ešte o kurze vďaka ktorému by som mohla robiť maserku mať vlastný salón alebo sa kľudne pre skúsenosti najskôr zamestnať v rôznych wellness zariadeniach atď. A keďže v podnikaní treba mysliet hlavne na perspektivitu do budúcna veľmi uvažujem aj o druhej možnosti. Rada by som si vypočula vaše názory prípadne skúsenosti buď s jedným alebo druhým zameraním a prípadne postrehy do čoho by ste sa radšej nepúšťali. (Vyberala som si také zamerania ktoré by ma bavili nie len aby som nasilu podnikala to píšem pre tie ktoré by chceli rýpať)

Ďakujem za odpovede🙂

terina25
4. máj 2022

@malia18 tiez by som rada podnikala, aj som skusala pocas RD,ale neslo to zial. A teraz, tiez by som chcela,ale chyba ten napad ,ze v com podnikat, aby ma to aj uzivilo. . To co by som aj chcela by stalo vela financii a tie nemam. Takze asi budem odkazana na normalne zamestnanie.

Z toho co ty pises, neviem , mam pocit,ze maser a microblading je dost vela toho.

malia18
autor
4. máj 2022

@terina25 a v čom si na RD podnikala? Tam by ma lákal cukrársky kurz to by si využila aj doma môžeš to robiť doma nemusíš platiť priestory a energie sa ti vrátia pri predaji zákuskov alebo torty napr. Len neviem čo z tých dvoch ktoré som napísala majú väčšiu perspektívu aj do budúcna bojím sa či ten microblading nie je len nejaký chvíľkovy pár ročný trend a potom nič z tolkej investovanie energie a snahy do vylepšovania seba a svojich služieb a koniec koncov aj peňazí :/

luccija
4. máj 2022

@malia18 si si istá tou maserkou a podmienkami kurzu a živnosti?Viem, že sa menili nejako pravidlá a kto chce byť masér už musí mať 2 r nadstavbu na zdravotnej škole.Pri maserstve rozmýšľaj aj nad tým, že budú trpieť ruky a šľachy rokmi...ja chodím na masáže a masérka je často chorá a uvažuje, že skončí, ale robí to roky.
Microblading by som nešla robiť.To už skôr kozmetická.Sluzby pôjdu vždy išla by som týmto smerom, ale premyslela ktorým a či nie úplne iným🙂

oli18
4. máj 2022

Ja, ak idem sukromne na masaz, tak len k vystudovanemu fyzioterapeutovi a VS. Zaplatim viac, ale verim mu viac, ako rekvalifikovanemu.

malia18
autor
4. máj 2022

@luccija dnes som to zrovna čítala o tých kurzoch preto som to tak napísala ale zneistila si ma takže skúsim to ešte prezistiť vďaka názor 🙂 no ja som práveže dlho premýšľala a viem že by som tou prácou žila najmä to obočie len dôkladne zvažujem keďže ten kurz stojí takmer 3 000€ tak dosť premýšľam aby to nebolo z rozmaru

malia18
autor
4. máj 2022

@oli18 neberiem ti názor… len to nebol úplne predmet mojej otázky 🙂

melanta
4. máj 2022

@malia18 tak tak, podmienky na získanie živnosti na masérstvo sa sprísnili. Osobne by som ich ešte sprísnila, masér vie totiž spôsobiť aj trvalé zdravotné problémy neodborným zásahom.
@oli18 súhlasím, zásadne nejdem na masáž k niekomu, kto masíruje na základe 3 mesačného kurzu.

melanta
4. máj 2022

@malia18 čo sa týka kozmetických služieb, tie fičia stále. Áno, veľmi veľa ich pribudlo, na druhej strane, tam, kde robia naozaj kvalitne, profesionálne, pekné priestory, kvalitné materiály a kvalitné prístroje, tam majú skvelý biznis napriek pretlaku na trhu. Mám 2 bývalé kolegyne, manažérky z korporátu, ktoré si porobili kurzy a otvorili kozmetické salóny a darí sa im už roky. Len teda obidve do toho investovali ako vstupný kapitál niekoľko tisíc eur a tým nemyslím 3-4 tisícky.

malia18
autor
4. máj 2022

@melanta každopádne aj keby ja nie som z tých ľudí ktorí sa idú hrnúť za niečim za čím si nebudú môcť stáť… preto som sa pýtala na perspektivitu spomínaných odborov pretože ja keď už, tak vrážam do kurzov ktoré nestoja 300 € určite nie jeden kurz a môžem ísť veselo podnikať…a keďže viem že za snom je dlhá cesta nechcem voliť zle… určite by som nezodpovedne vez vedomosti nešla robiť niečo kde by som človeku mohla uškodiť…a nemala by som problém dorobiť si aj školu…no viem z vlastnej skúsenosti že dostať sa na fyzioterapiu na VŠ je dosť ťažké chodí mi tam známa…

terina25
4. máj 2022

@malia18 ja som pocas RD mala eshop.predavala som detske veci.

malia18
autor
4. máj 2022

@terina25 hmm detské veci sú fajn len keď trh je oblečením dosť presýtený a nehovoriac o tom že čoraz viac mamičiek nakupuje z druhej ruky lebo vie že dieťa si to oblečie a buď to hneď umaže alebo zničí alebo z toho aj tak rýchlo vyrastie tak skôr sa koluje oblečenie cez bazary za dostupnejšie ceny…alebo po známych my sme tiež nedávno darovali asi 3 plné veľké tašky oblečenia kamoške a tá povedala že toho má veľmi veľa aj od druhých mamičiek skrz rôzne skupiny na mk a na fb kde si vymieňajú…nie je to moc biznis s ktorým by sa človek vedel uživiť…ale držím prsty snáď si nájdeš niečo čo ťa bude napĺňať a bude sa to dať zrealizovať!😉

terina25
5. máj 2022

@malia18 no,ja som eshop mala pred cca 9 rokmi. Veci som predavala vylucne od slov.vyrobcu. kvalita bola super. Ale zial, neslo to podla mojich predstav. Mozno by aj slo,no chcelo to velke peniaze do toho vrazit a to som nemala. Takze nic z toho zial .

malia18
autor
22. máj 2022

@terina25 nevešaj hlavu, niečo sa ti určite podarí, len asi treba skúšať čo ti zapasuje😌

luccija
22. máj 2022

@malia18 a už si si premyslela akým smerom?🙂

malia18
autor
23. máj 2022

@luccija ahoj 🙂 viacmenej áno. Obočie odkedy sa maľujem som riešila a keď som sa o pár rokov dozvedela že sa dá reálne živiť niečim čo ma vždy lákalo a viem si to predstaviť dám na intuíciu. Uvidí sa ako sa zadarí ale je to ešte beh na dlhú trať keďže viem čo všetko na to potrebujem.

luccija
23. máj 2022

@malia18 držím palce.U nás jedna s tým začala plus líci jej kamarátka je fotografka, tak jej upravuje zákaznícky.Studovala umeleckú školu už má po 40 tke teraz sa do toho pustila cez pandemi.Tak pevnú ruku🤪

malia18
autor
30. máj 2022

@luccija ďakujem krásne😍

petrakrasna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz