Plat učiteľky bez triedy

10. feb 2022

Dobrý deň. Mám už takmer 40 rokov, nikdy som v školstve nepracovala. Mám síce vyštudované učiteľský smer, Mgr. Práve mi volala kamarátka, že sa na škole uvoľnilo miesto na plný úväzok na môj vyštudovaný odbor, či by som to chcela skúsiť? Viete dlhšie sa pohrávam s touto myšlienkou. Ide o základnú školu. Viete mi poradiť v akej platovej triede by som bola a aký asi plat by som mala, keby som nemala ani triednictvo? Poviete si, že rozmýšľam hneď o peniazoch, ale viete ako aj tie sú potrebné, Ďakujem za každú odpoveď, ktorá by mi vedela trochu pomôcť.

lubhomira
10. feb 2022

Ahoj, začínala by si 6. platovou triedou, t.j. 915 € v hrubom. Prvý rok by si musela absolvovať takzvané adaptačné vzdelávanie, bol by ti pridelený cvičný učiteľ (ka) a adaptačné by si končila otvorenou hodinou, na ktorej sa spravidla zúčastňuje vedenie plus cvičný učiteľ. Ak ho úspešne absolvuješ, prejdeš do 7.platovej triedy, čo je už kategória samostatný pedagóg.

adamadent
10. feb 2022

Plastová trieda 6. + príplatok počas adaptácie 55 e, čiže by to malo byt 970e v hrubom

adamadent
10. feb 2022

Opravujem platova

autor
10. feb 2022

dakujem +

adamadent
10. feb 2022

A od júna by sa malo o 3% zvysit